مشاهده فهرست محتوایی

این محتوا را به اشتراک بگذارید.

3 مانع ذهنی در مقابل مدیریت زمان برای یک تولید کننده محتوا

فهرست محتوایی

به نظر شما اگر همه ما قبول داریم که مدیریت زمان یک مهارت بسیار ضروری در تولید محتوا و یا زندگی شخصی و روزانه ماست پس چرا فقط عده خاصی و محدودی می توانند در زندگی کاری و روزانه خودشان  در 24 ساعت کارآمد و موثر عمل کنند ؟

برایان تریسی معتقد است که بسیاری از افراد باورهای نادرستی در مورد برنامه ریزی و مدیریت زمان دارند و دقیقا همین باورهای اشتباه روی تفکر ، عملکرد و موفقیت ما تاثیر می گذارند .

 3 مانع ذهنی در مقابل مدیریت زمان که باعث شکست ما در زندگی کاری و شخصی مان می شوند

مانع ذهنی 1 در مدیریت زمان : زندگی با مدیریت زمان مساوی زندگی در پادگان!

بسیاری از ما زمانی که عبارت مدیریت زمان را می شنویم این طور فکر میکنیم اگر بخواهیم تکنیک های مدیریت زمان و افزایش بهره وری را در زندگی مان اجرا کنیم و خیلی سازمان یافته و با برنامه ریزی پیش برویم دقیقا یک زندگی سرد و بی روح و ارتشی مانند خواهیم داشت و زندگی طبیعی ، راحت و دوست داشتنی خودشان را برای همیشه از دست می دهند .

این عقیده فقط یک افسانه ای بیش نیست برای کسانی که می خواهند تنبلی و نامنظمی خودشان را پشت این باور اشتباه پنهان کنند و تا ابد با این تصور را به دیگران القا کنندکه سرشان شلوغ است و خیلی کار دارند و نمی توانند به هیچ کدام از کارهایشان در زمان مشخص برسند و بهانه ای برای کم کاری هایشان داشته باشند .

مانع ذهنی 1 در مدیریت زمان : باور زندگی با مدیریت زمان مساوی زندگی در پادگان!

برعکس تصور این افراد ، اتفاقا افراد نامنظمی که هیچ وقت به کارهایشان نمی رسند و همیشه دچار استرس هستند طعم خوشبختی را در زندگی هیچ وقت به معنای واقعی نمی چشند .

فقط کافی است برای امتحان این موضوع فقط یک روز تکنیک های مدیریت زمان را به کار بگیرید و طبق برنامه به تمام کارهایی که تعیین کردید در یک روز انجام بدهید برسید ، و شب بعد از گذراندن یک روز ببینید که چه قدر حس های خوب و عالی را تجربه می کنید و از خودتان خوشتان می آید و حس خوبی نسبت به خودتان پیدا میکنید و در گفتگوی درونی با خودتان با احترام و حس مثبت با خودتان صحبت می کنید .

و اتفافا اگر از افراد موفقی که به شدت معتقد به اجرای مدیریت زمان در زندگی شخصی و کاری شان هستند و به موفقیت های چشم گیری رسیده اند و در کسب و کارشان موفق شده اند بپرسید کاملا با این موضوع موافق هستند که با مدیریت زمان شان حس خوشبختی  و انعطاف پذیری بیشتری در زندگی شان حس میکنند و اصلا حس یک فرد زندانی یا ارتشی با یک زندگی خشک و بی روح را ندارند و اتفاقا در کنار انجام کارهای زیاد در طول روز به تفریح و کارهای شخصی شان هم می رسند .

مانع ذهنی 2 در مدیریت زمان : باور « من همین طور هستم »!

یکی از بدترین موانع ذهنی ما برای شروع یادگیری و اجرای تکنیک های مدیریت زمان این است که به خاطر باورهای ذهنی منفی مان به این نتیجه رسیده ایم که « من همین طور هستم » ، « من همیشه همین جوری بوده ام و نمی توانم تغییر کنم» ، « من هیچ وقت نمی توانم موفق شوم » ، « من فرد نامنظمی هستم » و…

مانع ذهنی 2 در مدیریت زمان : باور « من همین طور هستم »!

این باروها می تواند ناشی از تاثیر رفتار پدر و مادرمان در دوران کودکی و نوجوانی مان باشد یا به طور کلی محیط منفی ای که زندگی کرده ایم و دائما در معرض بمباران صفت ها و باورهای منفی راجع به خودمان بوده ایم و هیچ وقت نظر و دید مثبتی نسبت به خودمان نداشته ایم .

اما دقیقا ما زمانی می توانیم تغییر کنیم و به موفقیت برسیم که به خودمان و توانایی هایمان باور داشته باشیم و این حس را داشته باشیم که می توانیم با یادگیری مهارت مدیریت زمان اتفاقا به یک فرد منظم و موثر در کار و زندگی مان تبدیل شویم .

ما با به کارگیری تکنیک های مدیریت زمان می توانیم عادت های خوب و موثر را جایگزین عادت های مخرب و منفی مان بکنیم و هر روز به موفقیت و نظم ذهنی بیشتر نزدیک شویم

مانع ذهنی  3 در مدیریت زمان : من ژن خوب ندارم !

خیلی از ما به اشتباه تصور میکنیم افرادی که در زندگی موفق شده اند یا مدیریت زمان در زندگی روزمره شان دارند ژن خوب دارند !

اما این باور غلط را برای همیشه کنار بگذارید تا در زندگی موفق شوید و این اعتقاد را جایگزین آن کنید که : مدیریت زمان و موفقیت یا بالعکس شکست و بی نظمی هیچ ژن یا کروزموزمی ندارد و به هیچ عنوان ارثی نیست !

مانع ذهنی 3 در مدیریت زمان : من ژن خوب ندارم !

هیچ کسی را در دنیا نمی توانید پیدا کنید که با نقص ژنتیکی مدیریت زمان به دنیا بیاید و تا آخر عمرش با این بیماری دست و پنجه نرم کند!

مدیریت زمان چیزی نیست که ما از بچگی و به صورت ارثی و ذاتی در وجودمان داشته باشیم و هر کسی که ژن خوب  نداشته باشد نتواند در مدیریت زمان تا لحظه مرگش موفق شود .

اتفاقا مدیریت زمان یک مهارت کاملا یادگرفتنی است که با تمرین و تکرار می توانیم به سطح عالی برسیم و هر روز در زندگی طعم موفقیت و ثروت را بیشتر بچشیم .

پیشنهاد رایتینا برای موفقیت در مدیریت زمان در تولید محتوا :

از همین لحظه این طور فکر کنید که رایتینا برای شما یک جایزه 100 میلیون تومانی در نظر گرفته است . این جایزه دقیقا 30 روز بعد به حساب تان واریز می شود اگر بتوانید در مدیریت زمان موفق شوید و بتوانید طبق برنامه ریزی کارهای تان را هر روز پیش ببرید . فقط کافی است به این جایزه باور داشته باشید و با تمام وجودتان تلاش کنید که به این جایزه برسید . این یک مثال برای ایجاد انگیزه بود . شما می توانید از هر انگیزاننده ای که فکر میکنید بیشتر به شما انرژی میدهد استفاده کنید . مطمئن باید شما در ماه بعد به یکی از کارآمدترین ، موثر ترین و متمرکزترین افراد دنیا تبدیل می شوید بدون اینکه ژن خوبی داشته باشید!

شما انتخاب می کنید ثروتمند و موفق باشید یا شکست خورده و ناامید

مطمئن باشید تنها کسی که می تواند تعیین کند که در زندگی تان مدیریت زمان موفق در کار یا زندگی شخصی تان داشته باشید خودتان هستید و این شما هستید که تصمیم میگیرید یک تولید کننده محتوای ثروتمند و مشهور شوید یا یک فریلنسری که هیچ کسی به او پروژه ای نمی دهد و باید هر روز دنبال کار بگردد .

این شما هستید که تعیین می کنید که وقت تان را به آموزش مهارت های کاربردی و با ارزش سپری کنید یا صرف فعالیت هایی کنید که هیچ ارزشی در زندگی برایتان ایجاد نمیکند جز تلف کردن وقت.

همین حالا می توانید تصمیم بگیرید با استفاده از دقیقه به دقیقه و ساعت به ساعت زمان تان و یادگیری مهارت تولید محتوا و کپی رایتینگ و یا هر مهارت دیگری که فکر میکنید به فردی تبدیل شوید که همه اطرافیان تان حسرت زندگی شما را بخورند .

مطالب مرتبطی که پیشنهاد میشه مطالعه کنید!

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست