10 روش تولید محتوای تعاملی ( تعریف - کاربرد در ایمیل مارکتینگ - مثال تصویری - معرفی ابزار)

۱۰ روش تولید محتوای تعاملی ( تعریف – کاربرد در ایمیل مارکتینگ – مثال تصویری – معرفی ابزار)

در مورد محتوای تعاملی تا به حال چیزی به گوش تان خورده است ؟

در مورد ایمیل مارکتینگ به وسیله ایمیل تعاملی چه طور ؟

آیا میدانید که به کمک تولید محتوای تعاملی می توانید جهشی بزرگ در کسب و کار و فروش تان ایجاد کنید ؟

مشخصا هر چیزی بعد از مدتی به تاریخ انقضایش نزدیک میشود و دیگر کارایی اولیه را ندارد. بعضی از بازاریابان به اشتباه فکر میکنند که با حضور شبکه های اجتماعی بازاریابی ایمیلی مرده است و کاملا منقرض شده است و هیچ کارایی ای ندارد ، در صورتی که بالعکس اگر ایمیل مارکتینگ را به روشی حرفه ای و به روز اجرا کنید قطعا با هزینه کمتری که نسبت به سایر روش های تبلیغاتی دارد می تواند چندین برابر هزینه ای که کرده اید سود کنید.

اگر نرخ باز شدن یا Open Rate  ایمیل های تان پایین است یا مخاطبان بعد از باز کردن اتفاقی ایمیل ها آنها را بدون هیچ عکس العملی می بندند و…

اگر شما در حال حاضر در بازاریابی ایمیلی Email Marketing اصلا موفق نیستید قطعا وقت آن رسیده است که در مورد روش های بازاریابی و محتواهای ایمیل هایی که برای مخاطبان تان ارسال میکند ،یک تجدید نظر جدی بکنید .

 بهترین ، جدیدترین و موثر ترین راه ایمیل مارکتینگ ، ارسال ایمیل هایی با محتوای تعاملی برای مخاطبین است . 

اما اگر شما هیچ شناختی از محتوای تعاملی ندارید و اولین بار است که درباره آن می شنوید بهتر است ابتدا کمی بیشتر در مورد محتوای تعاملی بدانیم و بعد هم به سراغ راهکارهای تولید محتوای تعاملی در ایمیل برای مخاطب برویم.

محتوای تعاملی یا interactive content چیست ؟

محتوای تعاملی به محتوایی گفته میشود که مخاطب را وادار به مشارکت فعال میکند . در حالت عادی مخاطب محتوا را میبیند و می خواند و بعد هم صفحه را میبندد و می رود و مشخصا با این حجم اطلاعات و محتواهایی که روزانه هر فردی با آن مواجه می شود به به زودی فراموش میکند . به همین خاطر در محتواهای معمولی میزان احتمال درگیری مخاطب با موضوع محتوا و برند بسیار کم میشود. اما به کمک تولید محتوای تعاملی و درگیر کردن احساسات مخاطب باعث ایجاد علاقه و از همه مهم تر حس وفاداری مخاطب به برند می شویم .

در ایمیل مارکتینگ استفاده از ایمیل ها تعاملی بحث داغ و ترند این روزها برای بازاریابی دیجیتال و تولید محتواست .[/su_note]

نگاهی به این نمودار بیاندازید :

نمودار محتوای تعاملی در ایمیل مارکتینگ

نمودار محتوای تعاملی در ایمیل مارکتینگ

 

اگر ایمیل های ارسالی شما برای مخاطب هیچ فایده و مزیتی نداشته باشد مخاطب هم به راحتی ایمیل های شما را راهی هرزنامه یا spam میکند و یا اصلا آن را باز نمیکند و هزینه ای که برای ایمیل مارکتینگ انجام میدهید به جای اینکه به شما سود برساند کلا راهی آشغالی می شود .

چرا باید از محتوای تعاملی در ایمیل استفاده کنیم؟

با استفاده از ایمیل تعاملی می توانید میزان کلیک های روزانه و باز شدن ایمیل های خود را تا حد زیادی بالا ببرید. بر اساس گزارش Martech Advisor، “محتوای تعاملی در ایمیل، میزان کلیک کردن و باز شدن ایمیل  را تا ۷۳ % افزایش می دهد و قرار دادن ویدیو و تصاویر متحرک یا GIF در یک ایمیل، می تواند میزان کلیک روزانه را تا ۳۰۰ % افزایش دهد.”

به علاوه، در بررسی که روی ۱۰۰۰ مشتری انجام گرفته است، آن ها به دریافت ایمیل هایی با محتوای تعاملی علاقه بیشتری دارند تا محتوای معمولی و static ( 80 % در مقابل ۱۸ % !)

علاقه به ایمیل هایی با محتوای تعاملی

علاقه به ایمیل هایی با محتوای تعاملی

 

۱-در تولید محتوای تعاملی برای ایمیل از real-time marketing یا بازاریابی در زمان واقعی استفاده کنید

بازاریابی در زمان واقعی یا real-time یک استراتژی بازاریابی بر اساس تمرکز روی رویدادها و وقایع روز است . این نوع بازاریابی برا این اساس شکل گرفت که مخاطب ها دوست دارند خودشان را در ترندهای روز سهیم و شریک کنند یا به نوعی آپدیت باشند . برای بازاریابی در زمان واقعی یا  real-time تعریف های زیادی گفته شده است که در اینجا به دو مورد از بهترین ها اشاره میکنیم:

« محتوای پویا و شخصی سازی شده »

و

« ارسال پیام مناسب در زمان مناسب به مخاطب مناسب و در پلتفرم مناسب »

بازاریابی در زمان واقعی در اصل توانایی برقراری ارتباط با مخاطب و درگیر کردن او بر اساس اطلاعات لحظه ای است که به صورت اختصاصی از او به دست می آوریم .

مشخصا تاریخ انقضای بازاریابی الابختکی و توده ای گذشته است .

ما نمی توانیم در این روزها یک نوع محتوا را تولید کنیم و به هدف جذب مشتری و فروش به خورد همه مخاطب ها بدهیم . بلکه بازاریابی یابی در این روزها باید کاملا اختصاصی و شخصی سازی شده برای هر دسته یا حتی هر نفر از مخاطب ها باشد .

پس اگر می خواهید یک پیشنهاد فروش ویژه به مخاطب بدهید چه بهتر که از راه تعامل با مخاطب این پیشنهاد را ارائه بدهید و چه جایی بهتر از ایمیل ؟

مثلا برندی مانند Delta به کمک همین استراتژی توانست ۱۲۳% نرخ کلیک را افزایش بدهد .

آنها در ایمیل که برای مشتریانی که بلیط رزو میکردند ایمیلی با طراحی یک هواپیما می فرستادند و به مشتری این پیشنهاد را می دادند که صندلی و جایگاه دقیق خود را انتخاب کند . مشخصا بعضی ها نزدیک پنجره را ترجیح میدادند ، بعضی ها راهرو و بعضی ها هم با دیدن هواپیمای شبیه سازی شده ترجیح می دادند در first class یا صندلی های ویژه جای خودشان را ثبت کنند .

این استرارتژی به مشتری کمک میکند که خیلی سریع تر و راحت تر تصمیم گیری کند و خرید خود را ثبت کند .

خیلی راحت ! مشتری ایمیل را باز میکند و صندلی و جایگاه مورد علاقه اش را در هواپیما انتخاب میکند .

از این روش برای رزو جا و خرید بلیط در سینماها هم استفاده می شود .

۲- در محتوای تعاملی ایمیل ها می توانید از نظرسنجی و نظردهی استفاده کنید

نظرسنجی ها یک راه عالی برای برقراری تعامل و ترغیب مخاطب به مشارکت هستند . نظر سنجی ها معمولا یکی از بخش های خدمات مشتری هستند اما شما می توانید در ایمیل های تعاملی هم از طراحی نظرسنجی های شگفت انگیز و جالب استفاده کنید

مثلا در اینجا یک نوع از این ایمیل های تعاملی با نظرسنجی از برند Expedia  میبینیم :

نظرسنجی در محتوای ایمیل تعاملی

نظرسنجی در محتوای ایمیل تعاملی

از مخاطب ایمیل به شکلی جالب و تصویری پرسیده می شود که از فضای اتاقش راضی است یا نه و به محض اینکه کاربر روی علامت ناراضی میزند چند گزینه به کاربر نشان داده می شود که بتواند علت ناراضایتی خودش را اعلام کند .

شما با این نوع نظر سنجی های می توانید :

  • اطلاعات ارزشمندی در مورد ویژگی ها ، علایق و سلیقه مخاطب هدف تان پیدا کنید
  • می توانید در مورد خدمات یا محصولات خودتان بازخورد بگیرید
  • و از همه مهم تر اینکه نرخ کلیک ایمیل های تان را بالا ببرید

و علاوه بر این با این نوع نظر سنجی ها این حس را در مخاطب القا میکنید که به نظر و عقیده او گوش می دهید و مشکلات او برای شما اهمیت دارد و همین مساله باعث میشود مخاطبان کمتری شما ترک کنند. ( ۶۸ % علت ترک مشتریان به خاطر این است که حس میکنند برای شما هیچ اهمیتی ندارند و شما آنها را فقط به عنوان یک مخزن پول میبینید و می خواهید به هر طریقی آنها را وادار کنید که از شما خرید کنند )

۳ – در تولید محتوای تعاملی مخاطب را کنجکاو کنید (نمایان شدن رمز با خراشیدن در کارت های شارژ ! )

همه ما در طبیعت خودمان حس کنجکاوی شدیدی داریم نسبت به چیزی که پنهان از چشم ماست  و دوست داریم در اولین فرصت از آن رونمایی کنیم و ببینیم پشت پرده چه چیزی است .

یکی از راه های افزایش نرخ کلیک و همین طور درگیر کردن ذهنی مخاطب با محتوا در ایمیل های تعاملی استفاده از طرح کارت شارژ هایی مثل همراه اول و ایرانسل در تولید محتواست !

احتمالا شما کارت های شارژ موبایل را دیده اید که برای اینکه بتوانید رمز خودتان را ببینید و از آن استفاده کنید لازم است با ناخن ماده روی قسمت رمز را خراش بدهید و کنار بزنید تا بتوانید رمز را ببینید .

جالب است که بدانید ما به راحتی از همین ایده به ظاهر ساده می توانیم استفاده کنیم تا کنجکاوی مخاطب را تحریک کنیم و کاری کنیم که خودش دنبال پیدا کردن کد تخفیف یا هر نوع اطلاعات دیگری که ما می خواهیم باشد نه اینکه از همان ابتدا جلوی رویش بگذاریم و او هم بی توجه از کنارش رد شود.

مثلا می توانید مانند طرح های زیر و با خلاقیت از روش های زیر استفاده کنید:

  • خراشیدن
  • پوست کندن
  • باز کردن زیپ
  • پاره کردن
  • کشیدن
  • اسلاید
  • یا …

برای محتواهای تشویقی و پاداش ها در ایمیل های تعاملی استفاده کنید

 

مثلا اگر فروشنده لباس هستید و می خواهید یک تخفیف برای ژاکت های خودتان در نظر بگیرید و به همین منظور یک ایمیل برای مخاطب می خواهید ارسال کنید می توانید از یک ژاکتی استفاده کنید که اگر مخاطب زیپ را باز کند فقط می تواند کد تخفیف را ببینید!

یا مثلا از قفلی استفاده کنید که در صورت باز کردن آن می تواند کد را ببیند و یا …

نمونه محتوای تعاملی در ایمیل

نمونه محتوای تعاملی در ایمیل

به طور متوسط هر نفر روزانه ۸۸ ایمیل دریافت میکند ( منبع ) و اگر قرار باشد که شما هم ایمیلی مثل بقیه ارسال کنید قطعا دیده نمی شوید و مخاطب هیچ توجهی به شما نمیکند.

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران ویژه رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر ویژه در رایتینا ، می توانید به همه آموزش های تولید محتوا و روش های کسب درآمد از آن دسترسی داشته باشید

ثبت نام در رایتینا حدود 1-2 دقیقه از شما وقت میگیرد

دیدگاهتان را بنویسید