11 فرمول ساده در تولید محتوای ایمیلی در ایمیل مارکتینگ برای افزایش نرخ تبدیل

۱۱ فرمول ساده در تولید محتوای ایمیلی برای افزایش نرخ تبدیل در کمپین های ایمیل مارکتینگ

تا به حال تجربه چندین برابر شدن فروش از طریق تولید محتوای ایمیلی در ایمیل مارکتینگ را داشته اید ؟

چند بار شده است که با دیدن نام یک برند یا فرد در همان لحظه اول حتی بدون باز کردن، ایمیل ارسالی را راهی سطل زباله کنید ؟

قطعا چند برند هم در ذهن تان وجود دارد که با دیدن نام آنها در فرستنده ایمیل بدون لحظه ای معطلی سریع ایمیل شان را باز میکنید تا ببینید این بار چه چیز جدیدی برای شما دارند .

شما دوست دارید ایمیل هایی که برای مخاطب های تان ارسال میکنید جزو کدام دسته باشد ؟ دسته اول که راهی سطل زباله شود یا دسته دوم که مخاطب برای دریافتش لحظه شماری کند ؟

تولید محتوای ایمیلی، یکی از بخش های بسیار مهم در تولید محتوا و بازاریابی و فروش هر برند و کسب و کار است . برای اینکه در کمپین‌های تبلیغاتی خود از تولید محتوای ایمیلی نهایت استفاده را ببرید، ۲ انتخاب پیش روی شما است: یا فردی را که در این کار از تسلط کافی است، انتخاب کنید و با همکاری او پیش بروید یا خودتان مهارت‌های لازم برای تولید محتوای ایمیلی را به خوبی یاد بگیرید.

تولید محتوای ایمیلی به طور کلی، یعنی چه؟

تولید محتوای ایمیلی نوشتن محتوا و تبلیغات خاص در قالب ایمیل است. یعنی نوشتن متنی تبلیغاتی که می‌تواند خواننده را درباره محصول یا خدماتی ترغیب کند و توجه او را به خود جلب کند. شاید در این تعریف فرق چندانی بین کپی رایتینگ و تولید محتوای ایمیلی دیده نشود اما واقعیت این است که کپی رایتینگ ایمیلی، ویژگی‌هایی مخصوص به خود را دارد:

 • محتوای ایمیلی باید مختصر و مفید باشد؛
 • محتوای ایمیلی باید مخاطب را برای یک اقدام ترغیب کند؛
 • محتوای ایمیلی باید با CTA نهایی هم راستا باشد؛
 • محتوای ایمیلی جایی برای آزمون و خطا نیست

اگر محتوایی که در ایمیل تولید می‌کنید، مناسب و اثرگذار باشد، نه تنها مخاطب را به خواندن تمام متن تشویق می‌کند بلکه باعث می‌شود که مخاطب به دنبال پیگیری بیشتر هم باشد و مثلا به وبسایت شما و… هم مراجعه کند.

کپی رایتینگ ایمیلی چیست ؟

کپی رایتینگ ایمیلی چیست ؟

محتوای ایمیلی را چگونه بنویسید؟

قبل از هر اقدامی برای نوشتن ایمیل‌های تبلیغاتی باید حواس‌تان را جمع کنید و ببینید که هدف شما از تولید محتوای ایمیلی چیست؟ در واقع، به دنبال رسیدن به چه چیزی هستید و دوست دارید که مخاطب بعد از خواندن متن و محتوای شما چه کاری انجام بدهد؟

اهداف شما از تولید محتوای ایمیلی می‌تواند بسیار متنوع باشد. مثلا برخی می‌خواهند که از طریق ایجاد ارتباط با مخاطبان خود با ایمیل، آنها را به سمت وبسایت خود بکشانند و ترافیک وبسایت‌شان را بالا ببرند. بعضی‌ها تمایل دارند که با ارائه لینکی در ایمیل، مستقیما مخاطب را به سمت صفحه خرید سوق بدهند و… . برخی از افراد هم دوست دارند که مشترکانی برای خود فراهم کنند و خبرنامه‌های‌شان را برای مخاطبان ارسال کنند و ارتباطی طولانی‌تر با آنها شکل بدهند.

چگونگی تولید محتوای ایمیلی

چگونگی تولید محتوای ایمیلی

البته اینکه محصول و خدمات شما دقیقا چیست و چه کاربردی دارد، در کدام مرحله از چرخه عمر خودش است و… هم در شکل گرفتن اهداف، نقش مهمی دارند. مثلا اگر برند شما تازه در ابتدای راه است، احتمالا ایمیل‌های تبلیغاتی شما باید به معرفی و برشماری ویژگی‌های محصول شما اختصاص داده شوند.

پس همان‌طور که می‌بینید، شاید نوشتن ایمیل‌های تبلیغاتی کار ساده‌ای به نظر برسد اما در واقعیت، این کار نیازمند صرف وقت، فکر و انرژی زیادی است. اگر برنامه‌ریزی کافی برای پیشبرد کمپین‌های تبلیغاتی ایمیلی خود نداشته باشید، ایمیل‌های شما به جمع هزاران هزار ایمیلی می‌پیوندد که سریعا به سطل زباله کاربران منتقل می‌شوند.

آیا این روزها بازاریابی ایمیلی راه و روش خوبی است؟

روزانه هزاران هزار ایمیل وارد صندوق‌های پست الکترونیکی کاربران در نقاط مختلف دنیا می‌شود. اگر چه به نظر می‌رسد که چنین ایمیل‌های تبلیغاتی کارکرد چندانی ندارند و خیلی تکراری شده‌اند اما یکی از بهترین روش‌های برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان مختلف هستند.

چرا تولید محتوای ایمیلی مهم است ؟

چرا تولید محتوای ایمیلی مهم است ؟

در دنیای شلوغ امروزی، اگر از ایمیل و سایر راه‌های الکترونیکی با مخاطبان در ارتباط نباشید، کلاه‌تان پس معرکه خواهد بود. درست است که همه دست به دامان این روش می‌شوند و روش چندان جدید و نویی نیست اما با یاد گرفتن استفاده اصولی از آن می‌توان در این ازدحام و شلوغی هم راهی مستقیم به ذهن و قلب مخاطب پیدا کرد. برای اینکه بازاریابی ایمیلی را به شکلی مفید و تأثیرگذار اجرا کنید، باید نکات مهم در تولید محتوای ایمیل را بدانید.

۱۱ فرمول ساده برای تولید محتوای ایمیلی در ایمیل مارکتینگ

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران ویژه رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر ویژه در رایتینا ، می توانید به همه آموزش های تولید محتوا و روش های کسب درآمد از آن دسترسی داشته باشید

ثبت نام در رایتینا حدود 1-2 دقیقه از شما وقت میگیرد

لیست دیدگاه

 • قیمت ساندویچ پانل ۲۵ تیر ۱۳۹۷

  من بقصد افزودن اطلاعاتم هم مطالعه میکنم عالی بود موفق باشید

  پاسخ
 • کواد کوپتر ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

  بسیار عالی بود

  پاسخ
 • ویزای استرالیا ۱۱ شهریور ۱۳۹۷

  باز هم مطالب وبسایت شمارو پیگیری و استفاده خواهم کرد

  پاسخ
  • ناتاشا جعفری ۱۱ شهریور ۱۳۹۷

   بسیار از شما سپاسگزاریم .
   شاد ، پیروز و پاینده باشید

   پاسخ
 • سل ۱۴ مهر ۱۳۹۷

  به امید موفقیتهای روز افزون

  پاسخ
  • ناتاشا جعفری ۱۸ مهر ۱۳۹۷

   سپاسگزاریم از شما
   شاد ، پیروز و پاینده باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید