پشت صحنه تولید محتوا و کپی رایتینگ با چیزی که فکر میکنید کاملا فرق میکند …

خبری بد برای شمایی که به خاطر تنبلی میگویید من استعداد تولید محتوا ندارم !

شاید بسیاری از ما این طور فکر کنیم که چون در دوران مدرسه از زنگ انشا متنفر بودیم یا به قولی اصلا استعداد نویسندگی نداریم پس به هیچ وجه نباید وارد دنیای شیرین تولید محتوا و کپی رایتینگ شویم و از درآمد روزانه میلیونی تولید محتوا بگذریم .

اما من با سالها تجربه در زمینه تولید محتوا به شما میگویم که

این طرز فکر کاملا اشتباه است

برای اینکه یک تولید کننده محتوای حرفه ای شوید حتما نباید یک نویسنده حرفه ای باشید!

و اتفاقا جالب است که بسیاری از حتی نویسندگان معروف که کتاب های پر فروشی هم دارند نتوانسته اند در سطح وب و تولید محتوای آنلاین و بازاریابی محتوا موفق باشند و بالعکس چه آدم های بی استعداد در نویسندگی ( از جمله خود من ) که به موفقیت های عجیب و غریب در تولید محتوای آنلاین رسیده اند .

پس پشت صحنه تولید محتوای آنلاین کاملا با چیزی که تصور میکنید متفاوت است .

برای اینکه بتوانید یک تولید کننده محتوای حرفه ای و پولساز یا یک کپی رایتر حرفه ای شوید الزاما نباید استعداد نویسندگی داشته باشید و فقط باید ۱ کار انجام دهید ولی همین ۱ کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید .

فقط کافی است مهارت تولید محتوا را یاد بگیرید و با تکنیک های تولید محتوا آشنا شوید و از همه راحت تر اینکه به کمک فرمول های تولید محتوا از دست غول های تولید محتوا تقلب کنید و الگویی که آنها استفاده میکنند را به کار بگیرید تا یک محتوای جذاب و مخاطب پسند تولید کنید.

 

کتاب فرمول های تولید محتوا  کمک میکند که قدم آخر را راحت تر و سریع تر بردارید چون من این کار را به جای شما انجام داده ام و این الگوها را جمع آوری و ترجمه کرده ام و تجربیات خودم را هم به آنها اضافه کرده ام و در نهایت همه چیز برای شما حاضر و آماده است که فقط اطلاعات خودتان را در این فرمول ها بگذارید و محتوای حرفه ای تولید کنید

غیر ممکن است تولید محتوا بلد باشید و در بدترین شرایط ممکن درآمد ماهانه ی میلیونی نداشته باشید!

من به شما ثابت میکنم که حتی در بدترین شرایط اقتصادی و با دلار … هزار تومان هم یک تولید کننده محتوا می تواند روزانه میلیون ها تومان درآمد داشته باشد و زندگی راحتی را تجربه کند !

چرا ؟

چون مواد اولیه ای که برای کار تولید محتوا نیاز داریم ، یک لپ تاپ و کامپیوتر یا یک گوشی موبایل هوشمند ( که این روزها دست همه هست ) + یک مغز سالم + از همه مهم تر مهارت تولید محتوا است .

پس اگر شما هم ۲ تای اولی را دارید ، می توانید در مدت زمان کمی مهارت های ابتدایی تولید محتوا را هم یاد بگیرید و کارتان را شروع کنید و به ازای هر کلمه ای که تولید میکنید پول دریافت میکنید .

پس با یادگیری مهارت تولید محتوا به جای غر زدن به شرایط موجود و ناامیدی فقط به یک ماشین پولسازی تبدیل میشوید .

چرا انقدر با اطمینان میگویم که هیچ تولید کننده محتوایی بدون کار و درآمد نمی ماند ؟

چون فقط کافی است هر روز نگاهی به آگهی های استخدام بیاندازید هزاران آگهی استخدام فقط برای یک موقعیت شغلی ، آن هم تولید محتوا !

 

علاوه بر این شما الزاما نباید برای کسب درآمد از تولید محتوا در یک شرکت استخدام شوید و خودتان را محدود به زندگی کارمندی کنید بلکه جذابیت شغل تولید محتوا این است که می توانید با پیژامه و لباس راحتی در گوشه اتاق تان و به صورت فریلنسر روزانه چند صد هزار یا حتی میلیون ها تومان درآمد داشته باشید .

و در کنار این ها هم می توانید فقط با دست گرفتن گوشی موبایل تان و با تولید محتوای حرفه ای برای شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام دقیقه ای میلیون ها تومان پول در بیاورید ! مگر اینفلونسرهای اینستاگرام چه کار میکنند ؟! دقیقا تولید محتوای مخاطب پسند ! حالا این محتوا ممکن است یک ویدئوی خنده دار باشد یا یک کپشن و خبر جنجالی ، یا بحث داغ روز ، یا ….

پس مطمئن باشید برای پول در نیاوردن از مهارت تولید محتوا هیچ و هیچ و هیچ بهانه ای ندارید

چرا این کتاب برای مدیران کسب و کارها هم می تواند مفید باشد و آنها را ثروتمند کند ؟

چرا کسب و کار ما هر چیزی که هست برای زنده ماندن نیاز به تولید محتوای حرفه ای دارد ؟

همه ما می دانیم که این روزها کلید اصلی موفقیت کسب و کارها و به دام انداختن مخاطب در قلاب خودشان فقط و فقط یک عبارت دو حرفی به نام ” محتوای جذاب “ است که بر عکس دو کلمه ای بودن و راحت بیان شدن بسیار کار سخت و وقت گیری است

و قطعا انقدر فضای اطراف ما پر از محتوا و در عین حال بی محتوا شده است که اگر هدف ما برندسازی شخصی یا تجاری و یا افزایش فروش و موفقیت در کسب و کار باشد باید بلد باشیم جوری تولید محتوا کنیم که مخاطب از بین همه این نویزها صدای ما را بشنود و پیام ما را بگیرد.

محتوای جذاب باعث :

 • افزایش ترافیک ارگانیک سایت
 • افزایش فروش سایت
 • تبدیل مشتری به مشتری وفادار
 • و بهبود SEO سئو و رتبه سایت در گوگل

میشود. و همه اینها یعنی موفقیت در کسب و کار و ثروتمند شدن .

با محتوا نویسی هوشمندانه و حرفه ای می توانید در تعامل با مخاطب خودتان باشید ، با او حرف بزنید ، به حرف هایش گوش کنید و خلاصه یک ارتباط دو طرفه و دوستانه با مخاطب برقرار کنید و در نهایت کسب و کار خود را رونق دهید و فروش کسب و کارتان را افزایش دهید.

اگر می خواهید در دنیای جدید پادشاهی کنید باید تولید محتوا را یاد بگیرید

همه ما می دانیم که سالهای سال است به نام عصر اطلاعات ، ثروت و امپراطوری کسب و کار به عده ای از آدم ها با تخصص های خاص تعلق داشت ، مانند برنامه نویسان کامپیوتر که جادوگر کدها بودند ، وکلایی که قراردادهای استادانه ای تنظیم میکردند ،کارشناسان ارشد بازرگانی و حسابداری که با ارقام و اعداد سرو کار داشتند و…

اما کلیدهای قلمرو پادشاهی دنیا در حال دست به دست شدن است .

حال و آینده ثروت سازی و کسب و کار به نوع خاصی از انسانها با نوع خاصی از تفکر تعلق دارد:

تولید کنندگان محتوای خلاق ، خالقان آثار هنری ، همدلان ، سازندگان معنا و مفهوم ،طراحان ، داستان گویان ، تسلی دهندگان و…

و این یعنی زندگی در عصر مفهومی .

اگر شما هم جزو افرادی هستید که در حال حاضر از کار و زندگی تان ناراضی هستید و از لحظه به لحظه آن زجر میکشید و می خواهید در این دنیای جدید پادشاهی کنید باید تولید محتوا را یاد بگیرید.

این روزها همه ما به نوعی در حال تولید محتوا هستیم !

خانمی خانه‌دار در گوشه‌ای از فضای آنلاین ، از دستپختش و دستور غذاهای متنوع می‌نویسد ، نوجوانی که عشق موسیقی راک و متال دارد، درباره گروه‌های مورد علاقه‌اش در شبکه های اجتماعی پُست می‌گذارد،  سخنرانی از تجربه اش در فن بیان و سخنوری میگوید ، استادی آموزش هایش را برای شاگردانش منتشر میکند ، دکتری از تجربیاتش در عمل جراحی مغز میگوید ، پسری چادر سر میکند و ویدئو ضبط میکند و دیگران را می خنداند ،  دختری شروع به نوشتن و گفتن از رمز و راز لاغری اعجاب‌انگیزش می‌کند ، کسب و کاری برای معرفی برندش مسابقه ای راه می اندازد ، موسسه خیریه ای برای جذب افراد خیر و کمک های مردمی گزارشی از کودکان بی سرپرست منتشر میکند،  …

پس همه ما در طول روز دائما در حال تولید محتوا و انتشار آن هستیم ، اما کسی از بین ما موفق و پولساز میشود که بتواند مخاطب بیشتری جذب کند و بتواند مخاطب را تحت تاثیر قرار بدهد.

همه ما دوست داریم که دیده شویم و مخاطب بیشتری داشته باشیم

تصور کنید یک سخنران انگیزشی هستید و با کلی ذوق و شوق به بالای سن رفته اید و می خواهید یک سخنرانی عالی برای مخاطبین ارائه بدهید .

اما هنوز جمله اول شما تمام نشده نیمی از سالن خالی می شود !

بدتر از این هم مگر می شود !

شما ۲ ماه تمام برای ارائه این سخنرانی روز و شب کار کرده اید . از تفریح و لذت های زیادی زده اید تا مطالب با ارزشی برای این سخنرانی پیدا کنید …

در این لحظه انقدر گرفتار جنگ داخلی در درون خودتان می شوید که بقیه سخنرانی را هم از دست می دهید و زمانی به خودتان می آیید که فقط تخم مرغ و گوجه فرنگی است که پشت سر هم به سر و صورت تان می خورد!”

تولید محتوا هم دقیقا شبیه همین سناریو است.

قطعا هیچ کدام از ما دوست نداریم همچین حالی را تجربه کنیم . نیمه رها کردن محتوا توسط مخاطب و بستن صفحه هم چیزی شبیه این حال برای نویسنده یا تولید کننده محتواست . پس برای اینکه همچین حسی را هیچ وقت تجربه نکنید باید تولید محتوا را به شکل حرفه ای انجام دهید .

David Ogilvy اعتقاد دارد : « در دنیای مدرن کسب و کار هیچ فایده ای ندارد شما خلاقیت خارق العاده داشته باشید یا یک متفکر برجسته باشید ، مهم این است آن چیزی را که تولید و عرضه می کنید بتوانید بفروشید و برای آن مخاطب پیدا کنید »

تولید کننده محتوا و کپی رایتر حرفه ای باید بتواند غیرجذاب ترین و خسته کننده ترین موضوعات را  برای مخاطب جذاب کند
آیا شما بلدید ؟

اگر نه چرا معطل میکنید ، زمان را از دست ندهید و همین حالا آن را یاد بگیرید.

یک داستان واقعی در مورد پاپ کورن و تولید محتوا!

“آرت سیلورمن به پاکتی از پاپ کورن روی میز کارش خیره شده بود و از بویِ بدِ روغنِ قلابی حالت تهوع عجیبی داشت . او محقق یکی از موسسات غیر انتفاعی در CSPI بود و چند سالی بود در این مرکز در خصوص آموزش همگانی تغذیه و آنالیز محصولات خوراکی از لحاظ مضر بودن تحقیق میکرد .

متخصصان تغذیه طبق آخرین یافته های علمی به این نتیجه رسیده بودند که هر فرد در رژیم روزانه مجاز است فقط ۲۰ گرم چربی اشباع در روز دریافت کند و در غیر این صورت سلامتی او ممکن است دچار مشکل شود .

سیلورمن و همکارانش طی بررسی های زیاد و نمونه برداری از پاپ کورنی که در دکه های مستقر در سینماها به فروش می رسید و آنالیز میزان چربی ترانس آنها به این نتیجه رسیدند که میزان چربی اشباع این پاپ کورن ها در یک لیوان کوچک حدود ۳۷ گرم است !!

و این یعنی چربی اشباعی که یک نفر با خوردن یک لیوان پاپ کورن جذب بدنش میشود تقریبا به اندازه ۲ روز خوردن غذاهای چرب است .

قطعا افراد کمی در جامعه مفهوم « ۳۷ گرم چربی اشباع » و ضررهای آن را می توانستند درک کنند . پس گفتن این خبر به این صورت هیچ دردی را دوا نمی کرد . و این همان اتفاقی است که در خصوص اکثر توصیه های پزشکی و سلامتی می افتد .

فرض کنید این خبر را به این شکل اعلام میکردند: یک لیوان پاپ کورن معادل ۳۷ گرم چربی اشباع دارد . خب که چی ؟! ۳۷ گرم خوب است یا بد ؟ حتی اگر بد است خیلی بد است یا تا حد قابل قبولی بد است ؟!

پس عبارت « ۳۷ گرم چربی اشباع » یک عبارت بی مفهوم برای بسیاری از افراد جامعه است و جزو جمله هایی است که بدون هیچ تاثیری از این گوش شنیده میشود و از آن گوش در میشود و اتفاقا بیشتر باعث بی تفاوت شدن افراد جامعه میشود چون عبارتی به شدت خشک و دانشگاهی است و برای افراد زیادی از جامعه هیچ جذابیتی ندارد .

اما سیلور من و همکاران به جای گفتن این جملات تکراری، در چند مکان پر رفت و آمد غرفه ای گرفتند و میزی چیدند به این شکل که یک طرف میز یک لیوان پر از پاپ کورن گذاشتند و طرف دیگر یک صبحانه بسیار مفصل چرب شامل ژامبون ، تخم مرغ ، شیر پر چرب و… ناهاری شامل یک ساندویچ همبرگر مک دونالد دوبل ، یک ظرف پر از سیب زمینی سرخ کرده و یک شام مفصل تر شامل استیک گوشت ، همراه با مخلفات سنگین و چند دسر پر چرب و… و با یک طراحی خلاقانه نشان دادند که یک لیوان پاپ کورن چربی مضری معادل این همه غذای چرب دارد !

به نظر شما چه کسی ممکن است بعد از دیدن این پیام سلامتی همچنان زمانی که به سینما میرود باز هم با همان هیجان سابق به سمت دکه پاپ کورن فروشی برود ؟!!”

و این یعنی تولید محتوا و کپی رایتینگ به شکلی حرفه ای !

یکی از سریع ترین و بهترین راه های موفقیت در هر کاری از جمله کپی رایتینگ و تولید محتوا، الگوبرداری از افراد موفق و فوق ستاره های تولید محتوا و به کار بردن نظرات و نکته ها و فرمول هایی است که آنها گفته اند.

چرا برای تولید محتوای حرفه ای به فرمول های تولید محتوا نیاز داریم ؟

۱- قدرت در تولید محتوا ساده نویسی است نه پیچیدگی

در تولید محتوا قرار نیست ما جایزه نوبل ادبیات بگیریم یا یک کتاب تخصصی برای دانشجویان دکترای یک رشته تخصصی بنویسیم .

هر چه ساده تر یک مطلب حتی پیچیده و تخصصی را به مخاطب ارائه بدهید نشان دهنده این است که شما در تولید محتوا و کپی رایتینگ حرفه ای تر هستید .

و این ساده سازی فقط به معنی استفاده از کلمات پر تکرار و عمومی و ساده نیست . بلکه شما باید مفهوم اصلی را تا جای ممکن ساده کنید . جوری که مخاطب با یک مرور پیام اصلی شما و محتوا را بگیرد

 

 و فرمولهای تولید محتوا به شما کمک میکنند به ساده ترین شکل ممکن محتوا نویسی کنید 

۲- برای موفقیت در کپی رایتینگ باید یک کلکسیونر ایده باشید

یکی از مهمترین وظایف شما به عنوان یک کپی رایتر حرفه ای این است که یک کلکسیون کاملی از ایمیل ، آگهی تبلیغاتی ، محتوای جذاب و خلاصه هر چیزی که به عنوان یک محتوای عالی و خاص به چشم شما می آید جمع آوری کنید . این کلکسیون می تواند باعث نجات شما از نا امیدی در زمان هایی باشد که حس می کنید هیچ چیزی برای نوشتن و ارائه ندارید و به نوعی مغزتان بلوکه شده است .

اما اگر بخواهید یک کلکسیونر باشید لازم است روزها و ساعت های زیادی را صرف اینکار کنید .

 قطعا پیشنهاد رایتینا هم این است که خودتان اینکار را انجام دهید اما اگر وقت و زمان کافی برای جمع آوری نمونه های موفق تولید محتوا و کپی رایتینگ را ندارید ما برای شما اینکار را کرده ایم و در این کتاب نمونه های موفق را تبدیل به یک فرمول کلی کرده ایم که شما در سریع ترین زمان ممکن می توانید از آنها استفاده کنید 

۳- در تولید محتوا و کپی رایتینگ باید احساسات مخاطب را قلقلک بدهید !

Lampropoulos زمانی که در آغاز کارش در زمینه کپی رایتینگ بود متوجه شد که برای موفقیت یک ایمیل یا هر محتوایی در کپی رایتینگ فقط کافی نیست که از توصیه نامه ها استفاده کنیم ، توجیه قیمت بیاوریم و… بلکه لازم است احساسات مخاطب را هم درگیر محتوا کنیم .

پس هر زمان که تصمیم گرفتید محتوایی تولید کنید یا به عنوان یک کپی رایتر حرفه ای یک متن تجاری بنویسید به این فکر کنید که این محتوای شما در حال حاضر چه احساسی از مخاطب را می تواند قلقلک بدهد ؟

مشخصا تنوع احساسات و روش های ایجاد آنها متفاوت است اما بهتر است مهم ترین و عمیق ترین آنها را در کپی رایتینگ بشناسیم:

ترس
طمع
گناه
حس مالکیت
خشم
آزادی
خودستایی و حس خوب نسبت به خود

 اما تحریک این احساسات مخاطب در شرایطی که به تازگی کار تولید محتوا را شروع کرده اید و تجربه زیادی ندارید اصلا کار راحتی نیست . اما به کمک فرمول های تولید محتوا و با اجرای آنها می توانید به راحتی احساسات مخاطب را تحریک کنید. 

۴- در تولید محتوا باید مدیریت زمان داشته باشید وگرنه شکست میخورید

اگر در مدیریت زمان مهارت کافی نداشته باشید قطعا نمی توانید تولید کننده محتوای پولسازی هم باشید چون اگر قرار باشد هر روز یک مقاله ۵۰۰ کلمه ای بنویسید در نهایت می توانید یک در آمد بخور و نمیر داشته باشید نه اینکه محتوا را به ثروت تبدیل کنید .

و اگر تازه کار باشید و هیچ ایده و برنامه ای برای محتوا نداشته باشید، شاید لازم باشد برای تولید یک محتوای ۱۰۰۰ کلمه ای ساعت ها و حتی روزها وقت بگذارید.

اما فرمولها همیشه سریع ترین راه ممکن را برای گرفتن بهترین نتیجه به شما نشان می دهند .

 با در دست داشتن فرمول های تولید محتوا در زمان محتوا نویسی و جایگزین کردن اطلاعات خودتان در فرمول ها می توانید در کمترین زمان ممکن بیشترین حجم محتوای با ارزش را تولید کنید و به زودی به ثروت عظیمی برسید . 

۵- روزهایی هست که هیچ ایده ای ندارید و مغزتان هنگ کرده است

یکی از چیزهایی که همه نویسنده های معروف دنیا تجربه اش را دارند بلوک شدن خلاقیت و نداشتن ایده هایی برای نوشتن است . این مساله برای یک نویسنده حرفه ای کاملا تعریف شده است و به همین خاطر نوشتن یک کتاب پر فروش ممکن است سالها طول بکشد

اما آیا یک وبلاگ نویس و تولید کننده محتوا به این اندازه وقت دارد ؟

مسلما نه !

شما چه فریلنسر تولید محتوا برای کسب و کارهای دیگر باشید چه نیروی تولید محتوای دائمی یک کسب و کار و چه حتی وبلاگ شخصی و یا سایت شخصی داشته باشید اگر به مدت چند هفته یا کمی بیشتر وبلاگ یا وب سایت خودتان را به روز نکنید از لحاظ رتبه بندی گوگل و همین طور مخاطب دچار مشکل می شوید و نمی توانید مثل قبل مخاطبان خودتان را حفظ کنید و به شدت دچار ریزش مخاطب میشوید.

پس شما به عنوان یک وبلاگ نویس یا تولید کننده محتوای حرفه ای ، حتی در زمان هایی که اصلا حس نوشتن هم ندارید باید بنویسد !

 فرمول های محتوا بهترین انتخاب برای زمان هایی هستند که مغز شما هنگ کرده است و باید محتوا تولید کنید ولی هیچ ایده ای ندارید 

۶-در تولید محتوا باید هرس کردن محتوا را بلد باشید

همانطوری که در بدن وجود چربی ها باعث زشت شدن و ناموزون شدن فرم بدن میشوند و نه تنها هیچ خاصیتی ندارند بلکه مضر هم هستند ، کلمات اضافی و بی فایده هم دقیقا در تولید محتوای پست وبلاگ و عنوان نویسی برای آن همین نقش را دارند .

پس بهتر است برای قشنگ شدن و رو فرم شدن محتوا کلمه بَرداری کنید ، یعنی کلمات زائد و اضافی و غیر مفید را حذف کنید . و بعد از حذف کلمات اضافی، کلمات قدرتمند را جایگزین آن کنید .

 فرمول های تولید محتوا دقیقا الگوهای شسته و رفته ای هستند که به شما کمک میکنند با کمترین کلمات ممکن هدف اصلی تان را به مخاطب برسانید . 

آنتوان دوسنت اگزوپری : « طراح زمانی متوجه میشود به نقطه ایده آل خودش رسیده است که چیزی برای حذف نمانده باشد نه اینکه چیزی برای اضافه کردن نمانده باشد »

۷-در تولید محتوا و کپی رایتینگ ، باید قلاب منحصر به فرد خودتان را پیدا کنید

زمانی که از Parris Lampropoulos در مورد روند تولید محتوای تجاری و کپی رایتینگ پرسیدند این طور پاسخ داد که : « قبل از هر چیز به سراغ سایت هایی مثل Forbes ، Fortune و Business Week و … می روم و شروع میکنم به خواندن مقالاتی که این سایت ها در ابتدا پیشنهاد میکنند . بعد یک کار عجیب انجام میدهم و آن هم نوشتن یک لیست بولت دار از تمام چیزهایی که در این مقالات فریبنده و جذاب هستند و ممکن است تا به حال به گوش کسی نخورده باشد و یا غیر معمول و عجیب و غریب به نظر برسد  .

این کار به من قلاب اصلی را میدهد ، حالا نوشتن خیلی راحت میشود چون با داشتن ستون اصلی دیگر فقط نیاز به شاخ و برگ دادن به آن دارم و نوشتن داستان اصلی خیلی سخت نیست .»

 فرمول های محتوا دقیقا همین کار را برای شما انجام میدهند . چون این فرمول ها با بررسی ۱۰۰ ها سایت برتر و موفق در زمینه تولید محتوا نوشته شده اند . 

۸- به کمک فرمول های تولید محتوا می توانید از  Elevator pitches یا ارائه آسانسوی در تولید محتوا استفاده کنید

فرض کنید شما به صورت اتفاقی با مخاطب تان در یک آسانسور سوار شده اید و فقط به مدت ۳۰ تا ۹۰ ثانیه فرصت دارید که تا پیاده شدن او از آساسنسور خودتان یا محصول یا خدمات تان را برای او تعریف کنید . به او چه می گویید ؟

Elevator pitches  یا ارائه آسانسوری به شدت در تولید محتوا و بازاریابی دیجیتال به درد ما میخورد . خصوصا در مورد صفحاتی که نیاز به ارائه آسانسوری در مقابل ارائه طولانی و حوصله سر بر دارند .

 فرمولهای تولید محتوا به شما کمک میکنند که در زمان تولید محتوا ایده و مغز اصلی پیام تان را دقیقا مثل یک ارائه آسانسوری عالی در کمترین زمان ممکن به مخاطب بگویید .شما به کمک فرمولهای کپی رایتینگ در سریع ترین زمان ممکن می توانید به مخاطب بگویید : چرا محصول شما برای او بهترین انتخاب است . 

۹- باید بالاخره به ترس تان از تولید محتوا غلبه کنید

همه تولیدکنندگان محتوای مبتدی در زمانی که می خواهند شروع به نوشتن کنند یک نگاه برگشت به عقب دارند و دائم این ترس و استرس را دارند که نوشته شان مخاطب نداشته باشد یا اصلا مخاطب از نوشته های آنها خوشش نیاید .

اما قدرتمند ترین نویسندگان آنهایی هستند که هیچ ترسی از نوشتن ندارند ، نه اینکه نداشته باشند نمی گذارند که این ترس به آنها غلبه کند و مانع نوشتن آنها به طبیعی ترین شکل ممکن شود .

ترک این حالت شاید در حرف راحت باشد اما قطعا در عمل سخت است و نیاز به تمرینات خاصی دارد تا بتوانید سطح جدیدی از ارتباطات را با مخاطب خودتان برقرار کنید .

 یکی از چیزهایی که در شروع کار برای غلبه بر این ترس به شما کمک میکند این است که از فرمولهای تولید محتوای حرفه ای که می دانید موفقیت آمیز هستند استفاده کنید تا ترس تان در شروع کار بریزد . 

۱۰- مهارت تولید محتوا دقیقا مانند رانندگی است !

مهارت تولید محتوا یک مهارت کاملا یادگرفتنی است اما از طرفی تولید محتوای پست وبلاگ یا هر نوع محتوای دیگری دقیقا مانند رانندگی است .

حتی اگر ساعت ها و روزها کنار دست یک راننده حرفه ای بشینید تا زمانی که خودتان جرئت نکنید و پشت فرمان نشینید و با دست خودتان فرمان ماشین را لمس نکنید نمی توانید مطمئن باشید که رانندگی بلد هستید یا نه .

 فرمول های تولید محتوا به شما این جرئت را می دهند که خودتان پشت فرمان تولید محتوا بشینید و تولید محتوا را شروع کنید . 

۱۱- در کپی راتینگ و تولید محتوا باید ایده های عالی را بدزدید!

البته قطعا نه سرقت و دزدی غیر اخلاقی ، بلکه یک دزدی هوشمندانه.

سالهای سال است که کپی رایترها و تبلیغ نویس ها و نویسندگان زیادی در دنیا مشغول به کار هستند و بیلیون ها ( و یا شایدم بیشتر) ایده و عنوان جذاب تولید کرده اند که موفق بوده اند و در ذهن مخاطب ماندگار شدند .خب چرا از این ایده ها و عنوان ها سرقت هوشمندانه نکنیم ؟

دقت کنید که سرقت هوشمندانه نه کپی غیر هوشمندانه .

تا وقتی که خودتان می توانید خالق یک اثر باشید دلیلی ندارد چیزی را کپی کنید و بدون اضافه کردن هیچ ایده جدید و خلاقیتی آن را منتشر کنید . ولی قطعا می توانید از ایده ها و عنوان های موفق الگو بگیرید و اتفاقا به شدت هم موفق شوید.

 و فرمول های محتوا دقیقا به شما کمک میکنند که بتوانید با استفاده از آنها از مشهورترین کپی رایترهای دنیا الگوبرداری هوشمندانه کنید . 

۱۲-مخاطب این روزها یک اسکنر خوب است نه یک خواننده خوب

کمتر کسی را این روزها می توان پیدا کرد که وقت بگذارد و بدون اینکه چندین تب مختلف را باز کند یک مطلب را از ابتدا تا انتهای آن بخواند مگر اینکه جزو کرم کتاب های قدیمی باشد که آنها هم این روزها نسل شان رو به انقراض است!

بنابراین در زمان تولید محتوا برای سایت باید این رفتار مخاطب را در نظر بگیرید که فقط دوست دارد در یک نگاه مقاله حتی طولانی را اسکن کند و ببیند چه چیزی عایدش میشود .

اگر مقاله و محتوای شما پر از کلمات تو در تو مثل یک کتاب چاپی باشد بدون شک مخاطب فقط دنبال کلیک روی علامت ضربدر میگردد .

 فرمول های تولید محتوا به شما کم میکنند که مطابق با سلیقه و حوصله مخاطب امروز برایش محتوا تولید کنید . 

۱۳- مخاطب امروز دنبال محتوای راحت الحلقوم و زود هضم است !

ما هر کاری که بکنیم با توجه به بمباران محتوایی و مشغولیات ذهنی متنوعی که این روزها با حضور موبایل و شبکه های اجتماعی و ارتباطات زیاد و … داریم نمی توانیم حتی برای ۵ دقیقه در سکوت به یک چیز خاص فکر کنیم .

انقدر کارها و مسئولیت ها و ارتباطات این روزها پیچیده و متنوع شده است که واقعا تمرکز تقریبا غیر ممکن شده است .

خب حالا خودمان را جای مخاطبی بگذاریم که با همه این فکرها و ذهن مشغولی ها در حال خواندن محتوای سایت ماست . مشخصا اگر برای او ساده و قابل هضم نباشد سریع صفحه را میبنند و ما را ترک میکند .

 فرمول های تولید محتوا و کپی رایتینگ دقیقا به شما کمک مکینند که یک محتوای راحت الحلقوم برای مخاطب تولید کنید. 

۱۴- به راحت ترین و کم هزینه ترین شکل ممکن بازدید کننده را به مشتری تبدیل میکنید

زمانی که بازدید کننده کلمه کلیدی خاصی را جستجو میکند و به سایت شما میرسد معمولا ما انتظار داریم که بی برو برگرد یک اقدامی کند . مثلا ثبت نام کند ، خرید کند یا ایمیل خود را ثبت کند و یا حتی اقدامی کوچک تر و کم اهمیت تر مانند رفتن به یکی از صفحات داخلی سایت را انجام دهد . ولی با دیدن آمار و ارقام قطعا تعجب میکنید و شاید هم کاملا ناامید شوید .

طبق آمار AdRoll حدود ۹۸% بازدید کنندگانی که برای اولین بار به سایت ما سر میزنند بدون هیچ اقدامی سایت را می بندند و ما را ترک می کنند . این آمار قطعا ناامید کننده هست و اگر زودتر فکری به حال افزایش نرخ تبدیل نکنید مانند بسیاری از کسب و کارها ورشکست و ناامیدتر از امروز می شوید .

ممکن است بسیاری از شرکت ها برای افزایش نرخ تبدیل سایت خود به روش های گران قیمت بهینه سازی نرخ تبدیل روی بیاورند اما یکی از اهداف ما در رایتینا این است که از روش هایی صحبت کنیم که هزینه کمتری دارند و یا اینکه خودتان با آموزش بتوانید آنها را برای بهبود سایت تان به کار ببرید و نتیجه خوبی هم بگیرید .

یکی از کارهایی که می توانیم با کمترین هزینه انجام دهیم این است که به جای روش های پر هزینه و گران قیمت ، از فرمول های تولید محتوا برای محتوای دکمه های CTA سایت یا دکمه های اقدام به عمل در سایت تان استفاده کنید.

 فرمول های تولید محتوا به شما کمک میکنند در چند دقیقه محتوای دکمه ها را جوری بنویسید که مخاطب جز کلیک راه دیگری نداشته باشد! 

۱۵- با هک رشد در کمترین زمان ممکن بهترین نتایج ممکن را بگیرید

ما در رایتینا به « هک رشد » به شدت اعتقاد داریم و از نظر ما به وسیله هک رشدِ دیگران می توانیم بهترین نتایج را در کمترین زمان ممکن به دست بیاوریم . اما برای هک رشد نباید مسیرها را copy / paste کنید بلکه باید از داده ها و اطلاعاتی که به شما داده می شود به شکلی هوشمندانه مطابق با نیازهای کسب و کار خودتان استفاده کنیم.

 فرمول های محتوا یکی از بهترین روش های هک رشد در تولید محتوا و کپی رایتینگ می باشند که شما با به کارگیری آنها می توانید جا پای بزرگان حوزه تولید محتوا و کپی رایتینگ کنید 

فرمول های تولید محتوا مناسب افرادی است که می خواهند با تلاش کمتر نتیجه بهتر در تولید محتوا بگیرند و بیشترین میزان درآمد را داشته باشند

E=mc2 در تولید محتوا و کپی رایتینگ!

مهم ترین معادله اینشتین یعنی E=mc2  در عین سادگی توانست تحول بزرگی در جهان و درک ما از آن به وجود آورده است. انسان ها با به کارگیری آن توانستند مسیرهای ناشناخته ای را کشف کنند و به نتایج شگفت انگیزی برسند .

فرمول های تولید محتوا هم به علت ذات فرمول بودن شان در حین سادگی می توانند شگفتی های عجیب و غریبی در تولید محتوا ایجاد کنند و مسیرهای جدیدی پیش روی شما باز کنند .

این کتاب برای شما به عنوان مدیر یک کسب و کار یا یک تولید کننده محتوا چه میکند ؟

 • شما بدون نیاز به صرف ساعت ها و روزها برای نوشتن یک محتوای جذاب و تاثیر گذار می توانید در عرض چند دقیقه و گذاشتن اطلاعات تان در فرمول ها به یک محتوای عالی برسید
 • این فرمول ها کاملا جواب خود را پس داده اند و شرکت ها و برندهای بزرگی از آنها استفاده کرده اند و نتیجه عالی گرفته اند ، بنابراین احتمال موفقیت شما در بازاریابی محتوا بسیار بیشتر از حالتی است که خودتان بخواهید یک روش را تست کنید و هزینه های زیادی بابت آن پرداخت کنید
 • اگر در حال حاضر یک استارت آپ یا کسب و کار کوچکی هستید که قدرت استخدام نیروهای حرفه ای در تولید محتوا را ندارید می توانید به کمک این فرمول های تولید محتوا و دادن آنها به یک فریلنسر مبتدی با هزینه بسیار کم مطمئن باشید که به یک محتوای حرفه ای و پولساز می رسید
 • اگر رقبای شما رایتینا را نشناسند و به این فرمول ها دسترسی نداشته باشند و یا خوانده باشند و به آنها عمل نکنند ، با به کارگیری این فرمول ها در تولید محتوا می توانید فروش خودتان را چندین برابر کنید و رقیبان تان را شگفت زده کنید .
 • شما به عنوان یک تولید کننده محتوا با به کارگیری این فرمول ها می توانید کارفرما و مدیر مجموعه ای که برای آن کار میکنید را راضی و خوشحال کنید و میزان درآمدتان را چند برابر کنید .

خوبی این کتاب این است که همه چیز در آن فرموله شده و خلاصه است و هر چیز زائد و به درد نخوری از آن حذف شده است

این کتاب برای چه کسانی می تواند مفید باشد ؟

این کتاب می تواند برای شما بسیار مفید باشد اگر :

 • فریلنسری هستید که تازه کار تولید محتوا را شروع کرده اید و دوست دارید هر چه زودتر کارتان به درآمد برسد و بتوانید پروژه های بیشتری بگیرید
 • کپی رایتری هستید که دوست دارید با محتوایی که می نویسید فروش محصول را چندین برابر کنید
 • مدیر سایتی هستید که می خواهید با تولید محتوای حرفه ای رنک سایت تان را هر روز بهتر کنید و رتبه #۱ در گوگل شوید
 • مدیر ثروتمندی هستید و کسب و کار موفقی دارید اما باز هم دوست دارید برندتان را بیشتر و بیشتر در ذهن ها ماندگار کنید
 • خلاصه هر شخصی که هستید و در هر جایگاهی که هستید و دوست دارید مهارت خودتان را در تولید محتوا و کپی رایتینگ افزایش بدهید
  این کتاب می تواند برای شما مفید باشد.

هشدار :
اگر در سطح ۰ صفر هستید و تا به حال حتی یک کلمه هم محتوا تولید نکرده اید و می خواهید همین لحظه شروع کنید این کتاب برای شما مناسب نیست و آن را نخرید .اما مطمئن باشید که به فکر شما هم هستیم و به زودی برای شما هم یک سورپرایز عالی داریم !

بهترین روش خواندن کتاب فرمول های تولید محتوا

بهترین روش خواندن کتابی مثل کتاب فرمول های تولید محتوا آهسته خواندن آن است . این کتاب را نباید یک بار بخوانید و بعد برای همیشه آن را ببندید و بگذارید کنار ، این کتاب و این فرمول ها باید در زمان تولید محتوا دائما جلوی چشم تان باشد و از آنها بارها و بارها استفاده کنید

بهترین راه استاد شدن در به کارگیری این فرمول ها این است که هر بار در تولید محتوا یکی از آنها را به کار بگیرید و نتیجه را ببینید .

قطعا هیچ نتیجه مثبتی نمی گیرید اگر ….

خواندن این کتاب بدون اجرای فرمول ها قطعا هیچ نتیجه مثبتی برای شما ندارد . افراد زیادی این کتاب را می خرند ولی افراد کمی هستند که دقیقا این فرمول ها را اجرا میکنند و حاضرند برای رسیدن به جایگاهی که آرزویش را دارند کمی تلاش کنند و قطعا همین افراد هستند که می توانند از طریق این فرمول ها ثروت مند  شوند.

میزان سرمایه گذاری شما برای خرید کتاب فرمول های تولید محتوا

مطمئن باشید مبلغی که بابت خرید این کتاب می دهید بسیار کمتر از بسیاری از هزینه های روزمره شما مانند کرایه تاکسی یا خوردن شام در یک رستوران یا… است ، ولی به این فکر کنید که شاید این کتاب نقطه تحول و نقطه عطفی شود در کسب و کار و کسب در آمدتان و یکباره چشم باز کنید و ببینید زندگی مالی تان زیر رو شده است و با به کارگیری همین فرمول های ساده و وارد شدن به دنیای شیرین و پولساز تولید محتوا به ثروت نامحدودی رسیدید .

من برای تولید محتوای این کتاب ساعت ها و روزها وقت و انرژی گذاشته ام و قرار نیست شما هم مجبور باشید همین میزان وقت و انرژی صرف کنید تا بتوانید به فرمولهای کیمیاگری در تولید محتوا برسید

بنابراین با خرید این کتاب و اجرای فرمول های آن نه تنها باعث می شوید که کسب و کارتان در این شرایط اقتصادی بد ، یک دفعه متحول شود و به کمک تولید محتوا و کپی رایتینگ حرفه ای از لحاظ مادی میلیون ها تومان از رقبا جلو بیافتید ، بلکه یک سرمایه گذاری بزرگ تر این است که نیازی نیست دوباره شما هم ساعت ها و روزها وقت بگذارید و به این فرمول ها برسید ، همه چیز حاضر و آماده جلوی روی شماست و فقط باید این فرمول ها را به کار بگیرید .

با خرید این کتاب چه چیزهایی دریافت میکنید ؟

فایل pdf کتاب

شما به محض خرید این کتاب می توانید آن را دانلود کنید و بدون هدر دادن وقت شروع به خواندن آن و استفاده از فرمول ها کنید .

(این کتاب شامل ۱۹۰۲۹ کلمه در ۱۱۰ صفحه است)

+

یک برگه تقلب

این برگه تقلب مهمترین فرمول های این کتاب را برای شما خلاصه میکند و باز هم کار شما را راحت تر میکند و به این شکل می توانید بین همه این فرمول ها به مهمترین و پولسازترین آنها دسترسی داشته باشید. بعد از خرید می توانید این برگه تقلب را هم همراه کتاب دانلود کنید

+

عضویت در بخش « از من بپرسید » رایتینا

با وجود اینکه تا حد ممکن محتوای این کتاب ساده شده است ولی ممکن است باز هم برای شما ابهام یا سوالی پیش بیاید و دوست داشته باشید به صورت حضوری ، تلفنی یا چت با نویسنده کتاب در ارتباط باشید و سوالات خودتان را بپرسید . از زمان خرید کتاب به مدت نامحدود شما می توانید در مورد محتوای کتاب سوالات خودتان را به صورت حضوری ، تلفنی و چت از من بپرسید

سرفصل های کتاب فرمول های تولید محتوا   :

 • فرمول های تولید محتوا برای عنوان نویسی
 • فرمول های تولید محتوای صفحات  وب سایت
 • فرمول های تولید محتوای مقالات وبلاگ
 • فرمول های تولید محتوای ارزش پیشنهادی به مشتری
 • فرمول های تولید محتوا برای افزایش نرخ تبدیل
 • فرمول های تولید محتوای صفحات لندینگ پیج Landing Page
 • فرمول های تولید محتوا برای دکمه های CTA ( یا دعوت به اقدام )سایت
 • فرمول های تولید محتوای کمپین های ایمیل مارکتینگ
 • فرمول های تولید محتوای شبکه های اجتماعی
 • فرمول های تولید محتوا برای قسمت توصیه نامه مشتریان
 • فرمول های تولید محتوای برای لیست ها
 • فرمول های تولید محتوا برای صفحات فروش
 • فرمول های تولید محتوا برای کپی رایتینگ

معرفی طرح تخفیف پلکانی برای فروش کتاب و محصولات در رایتینا

نوع تخفیف ما برای فروش کتاب و محصولات مان به شکلی پلکانی است .

تخفیف پلکانی یعنی چی؟

قیمت اصلی این کتاب :۵۴٫۷۰۰ تومان

در زمان شروع، قیمت این کتاب در پایین ترین حد ممکن و با بالاترین تخفیف ارائه می شود یعنی ۱۴٫۷۰۰ تومان و شما فقط ۲ هفته فرصت دارید که با این قیمت این کتاب را بخرید بعد از این مدت قیمت ها هر دو هفته یکبار به صوت پلکانی اضافه میشود و تخفیف ها به صورت پلکانی کم میشود .

بعد از ۲ هفته اول : قیمت کتاب ۱۹۷۰۰

بعد از ۴ هفته اول : قیمت کتاب ۲۴۷۰۰

بعد از ۶ هفته اول : قیمت ۲۹۷۰۰

بعد از ۸ هفته اول : قیمت ۳۴۷۰۰

بعد از ۱۰ هفته اول : قیمت ۳۹۷۰۰

بعد از ۱۲ هفته اول : قیمت ۴۴۷۰۰

بعد از ۱۴ هفته اول : قیمت ۴۹۷۰۰

بعد از ۱۶ هفته اول : قیمت ۵۴۷۰۰ ( قیمت اصلی کتاب)

بعد از این مدت کتاب فقط به قیمت اصلی یعنی ۵۴۷۰۰ ارائه می شود

این تخفیف ها به صورت اتومات اعمال میشود و هیچ راه برگشتی ندارد و بعد از گذشت مدت زمان مورد نظر قیمت ها اضافه میشود

ما امروز در کدام پله هستیم ؟

ما در حال حاضر در پله دوم  تخفیف هستیم. یعنی ۱ پله پایین تر از بالاترین تخفیف.

متاسفیم که شما پله آخر تخفیف و بالاترین تخفیف ما را از دست دادید . اما هنوز هم می توانید این کتاب را به قیمت مناسب و با ۳۵۰۰۰تومان تخفیف بخرید .

اما این تخفیف فقط به مدت ۲ هفته فعال است و به ترتیب هر ۲ هفته یک پله از تخفیف ها پایین می رویم تا به قیمت اصلی کتاب یعنی ۵۴٫۷۰۰ تومان برسیم .

پس اگر قصد خرید این کتاب را دارید ما دوست داریم که شما آن را با بیشترین تخفیف و به قیمت مناسب تر بخرید نه گران تر.

به شمارشگر نگاه کنید فقط به مدت … روز دیگر فرصت دارید که این کتاب را به قیمت ۱۹٫۷۰۰ تومان بخرید

ثانیه             دقیقه              ساعت             روز