دوره‌ تولید محتوا متنی مبتدی ( از زیرِ 0 صفر )

آموزش های این دوره برای کسایی مناسبه که می‌خوان از {  0 ِ صفر محتوانویسی متنی} رو شروع کنن

نوع آموزش ها ویدئویی – صوتی هست و می‌تونید بلافاصله بعد از ثبت نام دانلود کنید و همیشه به اونها دسترسی داشته باشید.

این دوره چیه ؟

شاید اصلا ندونید که محتوا و تولید محتوا چی هست و فقط چند بار اسمش به گوش تون خورده باشه یا اینکه فقط شنیده باشید که این روزا یکی از پولساز ترین شغل های دنیا تولید محتواست؛

یا شایدم بدونید چی هست ولی بلد نباشید که چه طوری باید تولید محتوا کنید؛

یا شایدم میدونید چی هست و در حد تفننی بلد هم هستید یه چیزایی تولید کنید، ولی نتونستید به عنوان یه شغل ازش پولسازی کنید؛

به هر حال توی هر کدوم از این موقعیت ها که هستید هیچ اشکالی نداره چون قرار نیست همه در مورد همه چی بدونن و همه ی مهارت ها رو بلد باشن .

اما همین جا باید یه تصمیم مهم بگیرید و اونم اینه که : اصلا دوست دارید این شغل جذاب و دوست داشتنی رو یاد بگیرید یا نه ؟

اگر جواب تون مثبته و آماده‌ی شروع یادگیری هستید، من دقیقا میخوام توی این دوره یادگیری تولید محتوا از [ زیرِ زیر ِ 0  ] بهتون بگم که باید چی جوری شروع کنید و چه چیزایی رو یاد بگیرید و چی جوری از تولید محتوا پولسازی کنید و…

چی یاد میگیری ؟

خب قرار من تو این دوره چه چیزهایی رو یادتون بدم و از چه تجربیاتی باهاتون صحبت کنم ؟

 • با هم یاد میگیریم که اصلا محتوا یعنی چی ؟ و تولید محتوا چی هست ؟
 • با شغل نویسنده محتوا یا تولید کننده محتوا آشنا میشیم و در مورد کارها و وظایفش صحبت میکنیم
 • در مورد تمام مهارت هایی که حتما باید بلد باشید برای محتوا نویسی حرفه ای صحبت میکنیم
 • در مورد داستان خودم صحبت میکنم و میگم که اگر مثل من جزو بی استعدادها توی نویسندگی بودید چی کار کنید و چه طوری تولید محتوا رو شروع کنید
 • در مورد روش های « ایده سازی » برای تولید محتوا صحبت میکنم که یکی از مهمترین بخش های تولید محتوا و این دوره هستش. ( با یادگیری این روش ها هیچ وقت بی ایده نمی مونید و گیر نمی کنید که اصلا در مورد چی باید بنویسید )
 • در مورد روش نوشتن محتوا اختصاصا برای وب صحبت میکنم.
 • با هم در مورد روش ها و تکنیک هایی صحبت میکنیم که باعث میشه سرعت تولید محتوا تون افزایش پیدا کنه
 • در مورد «تکنیک مامان بزرگ من» و روشهای تبدیل محتواهای قدیمی به محتواهای جدید و بازآفرینی محتوا با هم صحبت میکنیم . با نمونه های زیاد بهتون نشون میدم که چه قدر این تکنیک میتونه تاثیر گذار باشه.
 • روش حرفه ای جستجو در گوگل رو بهتون یاد میدم و همون ترفندها و روش هایی که خودم استفاده میکنم تا منبع های ناب و خوبی برای محتوانویسی پیدا میکنم رو بهتون میگم.
 • با هم تفاوت مخاطب آنلاین و آفلاین رو بررسی میکنیم
 • روش نوشتن مقدمه مقاله رو میگم ( روشی که من خودم توی رایتینا زیاد استفاده میکنم و خیلی خوب جواب میده )
 • روش نوشتن بدنه اصلی مقاله رو میگم
 • روش نوشتن یک پایان خوب برای محتوا رو بهتون یاد میدم
 • از همه مهم تر روش های عنوان نویسی به صورت حرفه ای و خیلی جداب رو بهتون یاد میدم
 • یه تعدادی سایت معرفی میکنم که میتونید برای پیدا کردن ایده های ناب تولید محتوا ازشون استفاده کنید
 • یه مقداری در مورد روش مخاطب شناسی یا پرسونای مخاطب صحبت میکنیم که برای موفقیت یه محتوا خیلی تاثیر گذار
 • در مورد اشتباهات افتضاح بعضی از محتوانویس ها و نویسنده ها بهتون میگم و هشدار میدم که مراقب باشید اصلا این اشتباهات رو تکرار نکنید
 • در مورد فریلنسری با هم مفصل صحبت میکنیم و چم و خم کار رو حسابی بهتون یاد میدم . در مورد اینکه اصلا فریلنسری چی هست و چه طور میتونید یه فریلنسر مشهور بشید که کارفرماها براتون سر و دست بشکنن و حتی یه روزم بی کار نمونید بهتون تجربه هام رو میگم
 • در مورد روش های حرفه ای ویرایش محتوا با هم حرف میزنیم.
 • مهمتر از همه اینکه در مورد انواع روش های پولسازی از تولید محتوا باهاتون صحبت میکنم . تولید محتوا فقط این نیست که بشینید پشت لپ تاپ و روزانه مثلا 5000 کلمه تولید کنید و بفروشید . انقدر راه های مختلف وجود داره برای پولسازی از تولید محتوا که خودتون وقتی تجربه شون میکنید کلی هیجان زده میشید.
 • در مورد تمام روش هایی که میتونید پروژه بگیرید و کار پیدا کنید صحبت میکنم و از تجربه های خودم براتون میگم
 • در مورد نحوه برخورد حرفه ای با کارفرماها بهتون میگم و اینکه چه طور میتونید دل هر کارفرمایی رو به دست بیارید و دائما ازش کار بگیرید
 • در مورد اشتباهات فریلنسرها صحبت میکنم و هشدار میدم که چه اشتباهاتی رو به عنوان یه فریلنسر اصلا نباید انجام بدید وگرنه خیلی راحت از بازار کار حذف میشید

این دوره به درد کی میخوره ؟

این دوره همونطوری که اسمش میگه، یه دوره‌ی مبتدی برای یادگیری تولید محتوا از زیرِ زیرِ 0 هست . پس قطعا مناسب کسایی هست که یا از تولید محتوا هیچی نمیدونن یا خیلی کم میدونن و دوست دارن از پایه این مهارت رو اصولی یاد بگیرن و شروع به کسب درآمد کنن.

کلا با یادگیری تولید محتوا تو این سطح مبتدی چه قدر میتونید درآمد داشته باشید؟

من اینجا میخوام براتون چند تا مثال از فریلنسرهای خود رایتینا بزنم تا بدونید تا چه حد میتونید روی درآمد تولید محتوا حساب کنید. چون نمی خوایم رویایی و خیالی پیش بریم.

سارا محبی  32 ساله حسابدار یه شرکت و  همیشه نویسندگی رو از بچگی دوست داشته و آرزوش بوده که شغل اصلیش نویسندگی باشه و حدود 6 ماهی هست که کار تولید محتوا رو شروع کرده .  ولی از اونجایی که دوست داره فعلا درآمد ثابتش رو حفظ کنه و تا زمانی که حسابی حرفه ای نشده شغل اصلیش که حسابداری هست رو رها نکنه فعلا به صورت فریلنسر و دورکاری و فقط 2-3 ساعت در روز وقتش رو برای تولید محتوا میذاره و با این حساب حدودا روزی 1000-1500 کلمه میتونه بنویسه.

پرداختی های ما تو رایتینا برای کسایی که تازه کار هستن و تقریبا از صفر شروع کردن حدودا بین 30 تا 50 تومن برای هر کلمه هست .

1500*40 = 60 هزار تومن به صورت روزانه

پس سارا با حدود روزی 3-4 ساعت بعد از کارش تو شرکت ماهانه حدودا 1 میلیون و 800 هزار تومن از تولید محتوا در میاره.

علی ساعتچی 25 ساله و یک فریلنسر تمام عیار . علی از کار کارمندی متنفر و به خاطر همین ترجیح میده توی اتاقش به صورت فریلنسر کار کنه . علی یه فریلنسر تمام وقته که هم ایده های خیلی خوبی داره برای محتوا هم سرعت دستش برای نوشتن محتوا خیلی بالاست که اونم به خاطر تمرین زیاد هستش .

علی  بعضی روزها حتی 10000 کلمه هم محتوا مینویسه اما به طور متوسط روزایی که تمام وقت روی پروژه های رایتینا کار میکنه 7 تا 8 هزار کلمه برای ما ارسال میکنه .

پس 8000* 30 = 240 هزار تومن که ماهانه چیزی حدود 7 میلیون و 200 هزار تومن میشه .

مریم اسحاقی 48 ساله و مامان 2 تا بچه شیطونه. مریم حدود یک سالی هست که کار تولید محتوا رو شروع کرده . روز اولی که مریم با من صحبت کرد اصلا باور نمیکرد که یک سال دیگه بتونه در کنار مادری یه درآمد خوب هم داشته باشه . مریم به خاطر وظیفه های روزانه مادریش میتونه در طول روز نهایتا 3-4 ساعت کار کنه و متوسط حدود 1000 کلمه مینویسه و 4-5 تا کپش برای اینستاگرام برندها و حدودا درآمد روزانه اش 50 هزار تومنه که ماهانه میشه حدودا 1 میلیون و 500 هزار تومن که خودش میگه از وقتی کار رو شروع کرده خیلی حس بهتری داره چون هم به وظیفه مادریش میرسه و هم برای خودش یه درآمد داره.

امیدخواجویی جزو فریلنسرهای تمام وقت رایتیناست . امید 26 سالشه و دانشجوی ارشد و خیلی پسر بااستعدادیه . امید زبان انگلیسیش خیلی خوبه و از طرفی یه فریلنسر حرفه ایه که میتونه در طول روز حدود 5000 کلمه محتوا بنویسه . البته فقط محتوای متنی تولید نمیکنه و تو پادکست و نوشتن سناریوی ویدئوی تبلیغاتی و… اینها هم خیلی خوب کار میکنه . امید جزو اون فریلنسرهاست که به خاطر سرعت و کیفیت بالای کارش هزینه ای که می‌گیره برای هر لغت نسبتا بالاست . ماه پیش امید فقط برای پروژه های رایتینا 150 هزار کلمه توی یه ماه تولید کرد که چون برای هر کلمه 60 تومن دریافتی داره درآمدش از محتوای متنی 9.000.000 تومن بود.

خب این هم نمونه هایی از درآمدهای فریلنسرهایی که با ما همکاری میکنن و میتونید تو رایتینا باهاشون هم کلام بشید و از تجربه هاشون استفاده کنید .

اما یه نکته خیلی مهم این هست که رسیدن به این درآمدها و یا درآمدهای بالاتر و کار به صورت آزاد و فریلنسری خیلی هم راحت نیست و قطعا نیاز به یادگیری و تمرین و تمرین و تمرین و تمرین داره.

در مورد روش تدریس من و نحوه یادگیری در این دوره آموزشی

من از بچگی تنها چیزی که از درس های مدرسه یادمه فقط اون بخش هایی هست که معلم مون با مثال ملموس و شکل درس ها رو بهمون توضیح میداد و از بقیه قسمت ها نه چیزی یادم میاد و نه کاربردی تو زندگیم داشته . به خاطر همین هر زمانی که تو زندگیم تصمیم گرفتم چیزی که خودم بلد هستم رو به دیگران یاد بدم از این روش استفاده میکنم . یعنی هر مفهوم سختی رو انقدر ساده میکنم و انقدر براش مثال کاربردی و واقعی و ملموس میزنم که کمتر پیش میاد کسی این نکته ها رو فراموش کنه .
برای این دوره هم تمام تلاشم رو میکنم که به ساده ترین شکل ممکن و با مثال های زیاد مفهوم و تکنیک های سخت تولید محتوا رو آموزش بدم تا یادگیری برای شما خیلی ساده تر باشه .

شما برای یادگیریِ بهتر، باید چی کار کنید ؟

کلا توی هیچ کدوم از آموزش های رایتینا قرار نیست هیچ معجون یا کپسول جادویی رو به عنوان یه راه حل فوری به خورد شما بدیم و به شما آموزش بدیم که توی چشم برهم زدنی بتونید به یه فریلنسر یا محتوا نویس حرفه ای تبدیل بشید.

روش ما توی رایتینا این هست که فقط به شما راه رو نشون میدیم و بزرگترین راز موفقیت توی دنیای تولید محتوا خود شما هستید .

آموزش های ما رو خیلی ها میخونن اما  فرق زیادی هستش بین دونستن اینکه باید چی کار بکنیم تا انجام دادن اون کاری که باید بکنیم.

پس اگر می خواید از درس ها و دوره ها نتیجه خوبی بگیرید و پول تون رو آشغال نریزید باید تمرین ها رو انجام بدید و دقیقا با کلاس ها و آموزش ها پیش برید و به صورت عملی چیزهایی که میگم رو حتما انجام بدید.

ناتاشا جعفری

 • عاشق خلق کردنم، یه زمانی مجسمه، یه زمانی کاشی های سفالی، الان هم محتوا
 • تنها برچسبی که دوست دارم کنار اسمم باشه و با اون شناخته بشم [ نویسنده] است.
 • در مورد تحصیلاتم باید بگم که چند تا مدرک از چند تا دانشگاه دارم که هیچ کاربردی تو زندگیم نداشتن و پرت شدن گوشه کمد و چون بی ربط به تولید محتوا هستن در موردشون صحبتی نمیکنم.
 • نقطه عطف زندگی کاریم زمانی بود که رسالتم رو پیدا کردم و 7 مهر 96 رایتینا رو به دنیا آوردم.
 • از زمانی که کار تولید محتوا رو شروع کردم تا الان با خیلی مجموعه ها به عنوان فریلنسر تولید محتوا همکاری کردم، توی چند تا مجموعه و برند بزرگ مدیر تولید محتوا بودم و تو این سالها بالای چند هزار مقاله تولید کردم و محتوای تبلیغاتی برای برندهای مختلف نوشتم و تو چند تا شرکت مشاور بودم و…اما از اونجایی که فقط و فقط دوست دارم اسم رایتینا تو رزومه‌ام باشه میگم : ناتاشا جعفری خالق و نویسنده رایتیناست .

دانشجوهامون چی میگن!

سوالات متداول دوره تولید محتوا از زیرِ صفر

1 دیدگاه برای دوره‌ تولید محتوا متنی مبتدی ( از زیرِ 0 صفر )

 1. فاطمه

  درود بر شما!
  توی این دوره میتونیم با شما در ارتباط باشیم و سوالاتمون رو بپرسیم؟

  • ناتاشا جعفری

   سلام . لحظه هاتون سبز و شاد
   بله هر سوالی که باشه در خدمتتون هستم . میتونید پایین هر درس بپرسید و من سعی میکنم تو کمترین زمان ممکن پاسخگو باشم:-)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قمیت این دوره در تاریخ 1 خرداد ماه به 199 تومن افزایش پیدا می‌کنه

تومان 99,000
تعداد دانشجویان: 133
فرمت آموزشی: ویدئویی
مدت زمان دوره: 20 ساعت
مدرس دوره: ناتاشا جعفری
سطح دوره: مبتدی
فهرست