9 روش درآمدزایی از وبلاگ و تولید محتوا ( + 3 فاکتور تاثیر گذار در کسب درآمد از وبلاگ )

۹ روش کسب درآمد از تولید محتوا و وبلاگ نویسی ( + ۳ فاکتور تاثیر گذار در درآمد تولید محتوا )

پولسازی و کسب درآمد از هر کاری مشخصا یکی از نتایج شیرین و جذاب برای همه ماست . در مورد تولید محتوا و وبلاگ نویسی هم همه ما دوست داریم در کنار ارزش هایی که ایجاد میکنیم و تولید محتوای ماندگار ، بتوانیم ثروت ساز یو کسب درآمد از تولید محتوا را هم تجربه کنیم .

ما با کسب درآمد از تولید محتوا می توانیم از کارهای اداری و خسته کننده که تمایلی به انجام آن نداریم بیرون بیاییم و به دور از فضای خشک و رسمی اداره و شرکت ها در اتاق خانه خودمان کار کنیم و درآمد بالایی هم داشته باشیم .

اما برای رسیدن به این هدف نمی توانیم توقع داشته باشیم یک روزه به هدف مان برسیم یا بدون کسب هیچ مهارتی در زمینه تولید محتوا بتوانیم وبلاگ یا وب سایت پر ترافیکی داشته باشیم و بتوانیم درآمد بالایی هم داشته باشیم.

۳ عامل کلیدی در کسب درآمد از تولید محتوا و  وبلاگ نویسی

قبل از اینکه به سراغ روش های کسب درآمد تولید محتوا برویم، باید به ۳ عامل کلیدی در موفقیت بپردازیم:

آیا در تولید محتوا بازار هدف سودآور خود را به درستی شناسایی کرده‌اید؟

انتخاب بازار هدف خیلی مهم است. اگر بازار هدف خاص خود یا به عبارتی نیچ مارکت (Niche Market)  را به درستی انتخاب نکنید، برای رسیدن به سود با چالش‌های سختی رو به رو خواهید شد.  نیچ‌ مارکت niche market،بخش حاشیه‌ای و کوچکی از بازار است که بر روی یک نیاز یا کالای خاص تمرکز دارد. اخیرا در فارسی به آن «جاویژه‌ بازار» گفته می‌شود.    

مثلا فرض کنید، تصمیم می‌گیرید محصولی مانند لوازم شنا و قایق‌های بادی را در وبسایت خود به فروش برسانید. این بازار، بخشی حاشیه‌ای و کوچک است و می‌تواند به شما در تولید درآمد کمک کند اما ایده خیلی درخشانی نیست. چرا؟ علت این است که چنین محصولاتی فقط برای ۳ ماه تابستان کاربرد دارند. پس برای ۹ ماه بعدی سال چه باید کرد؟ چگونه می‌توان در سایر ماه‌های سال به درآمد رسید؟ بنابراین، در انتخاب بازار هدف باید دقت زیادی به خرج بدهید.

شناسایی بازار هدف برای درآمدزایی از وبلاگ

شناسایی بازار هدف برای درآمدزایی از وبلاگ

انتخاب بازار با یک ایده اولیه شروع می‌شود و برای رسیدن به نتیجه نهایی باید تحقیق کنید. ابزارهای متعددی در این راه به شما کمک خواهند کرد:

  • SEMrush:

به کمک این ابزار می‌توانید میزان سختی کلمات کلیدی را بر اساس تعداد رقبایی که برای آن کلمه کلیدی خاص در حال رقابت هستند بسنجید، علاوه بر این، SEMrush همچنین برای پیدا کردن سرسخت ترین برند رقیب شما در تولید محتوا در حوزه کاری تان و بهترین روش تولید محتوا برای افزایش ترافیک، بهترین کلمات کلیدی و… هم می تواند به شما کمک کند.

ابزارهای شناسایی بازار هدف برای درآمدزایی از وبلاگ

ابزارهای شناسایی بازار هدف برای درآمدزایی از وبلاگ

و چیزی که بسیار می تواند برای شمایی که می خواهید از وبلاگ نویسی و تبلیغات درصدی یا بنری کسب در آمد کنید مفید واقع شود بررسی و تجزیه و تحلیل تبلیغات کلیکی گوگل و طراحی بهترین کمپین ها برای رقابت با دیگران است . این ابزار را باید بخرید اما نسخه رایگان آن هم حرف‌های زیادی برای شما دارد.

  • جستجوی گوگل:

در گوگل بازارهای هدفی را که در نظر گرفته‌اید، جستجو کنید. باید بفهمید که آیا تبلیغاتی در زمینه بازار مورد نظرتان در گوگل وجود دارد یا خیر؟ این کار به شناخت بهتر بازار و رقبا کمک می‌کند. اما یادتان باشد که گوگل، جستجوهای هر فرد را براساس مواردی که در حافظه سیستم دارد، شخصی‌سازی می‌کند.

پس اگر می‌خواهید گوگل بدون در نظر گرفتن سوابق شما در جست‌وجو، اطلاعات دست اولی درباره مواردی که جستجو می‌کنید به شما بدهد، باید از گزینه ناشناس گوگل یا  incognitomode استفاده کنید. حالت ناشناس گوگول کروم (incognitomode) کمک‌تان می‌کند تا اطلاعات مشاهده‌شده در وب، یعنی در حافظه پنهان cache یا تاریخچه history ذخیره نشود و در آمار سایت مذکور نیز لحاظ نشود.

  • Google Keyword Planner:

این ابزار رایگان به شما کمک می‌کند تا از cpc یا پرداخت به ازای هر کلیک (cost per click) در  بازار مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید. علاوه بر این، امکان دریافت اطلاعات در زمینه میانگین حجم جستجوی کلمات کلیدی خاص هم برای‌تان فراهم می‌شود.

Google Keyword Planner در کسب درآمد از وبلاگ

Google Keyword Planner در کسب درآمد از وبلاگ

منظور از حجم جستجوی کلمات کلیدی، ساختار و طول کلماتی است که جستجو می‌شوند. اگر از سرویس ادسنس adsense برای کسب درآمد استفاده کنید، این ابزار به دردتان خواهد خورد.

اما حواس‌تان باشد که ادسنس از تکنیک هدف‌گیری مجدد retargeting بهره می‌برد. بنابراین ممکن است، اطلاعاتی که می‌گیرید کاملا صحت نداشته باشند.

راهنما
هدفگیری مجدد یا Retargeting که به صورت بازاریابی مجدد Remarketing هم شناخته می شود ، نوعی از تبلیغات آنلاین و اینترنتی است که برند شما را مجددا در برابر چشم کاربرانی که سایت شما را ترک کرده اند قرار می دهد.

  • پلتفرم‌های پورسانتی یا درصدی:

برخی از شرکت‌های بازاریابی و تبلیغات آنلاین هم می‌توانند به شما در زمینه شناخت بهتر بازار هدف کمک کنند. این شرکت‌های آنلاین به وبسایت‌های مختلف، بازدیدکننده می‌فرستند و اگر بازدیدکننده، خریدی در وبسایت صورت بدهد یا به عضویت خدمات آن دربیاید، شرکت‌ها، درصدی از فروش را دریافت می‌کنند. نمونه این شرکت‌ها برای وبسایت‌های خارجی، کلیک‌بَنک (click bank) یا (share list) است.

آیا سایت شما به اندازه کافی ترافیک جذب می‌کند؟

ترافیک هدفمند بسیار مهم است. اگر ترافیک وب شما هدفمند نباشد، کمکی به افزایش فروش، جذب تبلیغات و بازاریابی رابطه ای یا  Affiliate marketing نخواهد کرد. در این‌جا، پای اصول سئو و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به داستان باز می‌شود. این دو نقش مهمی در جذب ترافیک مفید به بلاگ شما دارند و در نهایت کمک می‌کنند تا درآمد بیشتری کسب کنید.

بازاریابی محتوا و کسب درآمد از طریق تولید محتوا و وبلاگ نویسی

بازاریابی محتوا و کسب درآمد از طریق تولید محتوا و وبلاگ نویسی

بازاریابی محتوا از طریق تولید محتوای مناسب به تبلیغ و جذب مخاطبان می‌پردازد و نتایج خوبی را در جلب نظر مشتریان به همراه دارد. به همین خاطر است که بسیاری از افراد حاضر هستند، برای بازاریابی محتوا هزینه کنند. ماهیت این نوع از بازاریابی به جذب مخاطب کمک زیادی می‌کند.

شبکه‌های اجتماعی هم در جلب مخاطبان و افزایش میزان دسترسی و ترافیک نقش مهمی دارند. البته در مقایسه با بازاریابی محتوا و سئو در جایگاه پایین‌تری قرار می‌گیرند. یادتان باشد که افزایش ترافیک و میزان بازدید‌ها از بلاگ شما لزوما نشانه خوبی نیست. ترافیک هدفمند و بازدیدکنندگانی به درد شما می‌خورند که به معنای واقعی کلمه با شما همراه باشند. به عبارت دیگر، آنچه درباره تعداد بازدیدکنندگان، اهمیت دارد، کیفیت است نه کمیت.

آیا از روش جمع آوری ایمیل بازدید کننده ها استفاده میکنید ؟

یکی از نقاط اشتراک بلاگرهای موفق، جمع آوری فهرستی از ایمیل‌های مخاطبان و بازدید کنندگانی است که آنها را دنبال می کنند و محتوای آنها را می پسندند . فهرست ایمیل‌ها، با ارزش‌ترین دارایی کسب و کار آنلاین شما به شمار می‌رود.

جمع آوری لیست ایمیل و درآمدزایی در وبلاگ

جمع آوری لیست ایمیل و درآمدزایی در وبلاگ

به کمک آن می‌توانید مجموعه‌ای از دنبال‌کنندگان را گرد هم بیاورید و با تبلیغات، به فروش بیشتر برسید. وقتی مخاطبان ایمیل شان را ثبت میکنند و عضو خبرنامه یا سایت شما می شوند و مشترک بلاگ‌تان می‌شوند، نشان می‌دهند که به شما اعتماد کرده‌اند و  دوست دارند بیشتر درباره‌تان بدانند. پس سعی کنید حتی قبل از اینکه بلاگ‌تان مشغول به فعالیت بشود، فهرستی ایمیلی از کاربران برای خود تهیه کنید. اثرگذاری چنین فهرستی در کسب و کار، بسیار زیاد است.

۹ روش جدید کسب درآمد از تولید محتوا 

تا اینجا با عوامل کلیدی موفقیت آشنا شدید، حال باید به سراغ استراتژی‌های درآمدزایی بروید. در ادامه به تعدادی از این ترفندها اشاره شده است:

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا ، می توانید به حدود نیمی از آموزش ها و مقالات دسترسی داشته باشید

ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا رایگان و بسیار آسان است و فقط کافی است برای خودتان یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید