۲۹ متخصص تولید محتوا و کپی رایتینگ هر کدام برای شما ۳ توصیه دارند( ادامه دارد … )

برای اینکه یک متخصص تولید محتوا و کپی رایتر حرفه ای شویم، باید تکنیک های روز دنیا در تولید محتوا و کپی رایتینگ را یاد بگیریم و ترفندهایی که وبلاگ نویسان و تولید کننده های محتوای حرفه ای از آنها استفاده میکنند را هک کنیم .

ما در رایتینا هر هفته به سراغ چند تا از کپی رایترهای مشهور و متخصص های تولید محتوا می رویم و چکیده نظرات و تکنیک های آنها را جمع آوری میکنیم و در این قسمت در اختیار شما می گذاریم:

Ashley Faulkes

برای نوشتن و تولید محتوا برای مخاطب آنلاین باید در تمام چیزهایی که در مورد نویسندگی و نوشتن تا به حال یاد گرفته اید یک تجدید نظر بکنید و نحوه تولید محتوا برای وب و فضای آنلاین را یاد بگیرید . این تجربه های من در این چند سال تولید محتوا برای سایت است :

۱-تولید محتوا به روش KISS

  Keep It Simple Stupid

زمانی که می خواهید شروع به تولید محتوا کنید دقیقا این طور تصور کنید که برای دیرفهم ترین و کند هوش ترین شاگردان یک کلاس  می خواهید یک موضوع را توضیح بدهید . دقیقا به چه شکلی توضیح می دهید ؟ به همین شکل محتوای تان را بنویسید و اصلا به این فکر نکنید شاید خیلی ساده و احمقانه به نظر برسد .

مطمئن باشید حتی با هوش ترین مخاطب آنلاین هم از اینکه با انواع اصطلاحات و واژه های عجیب و غریب روبرو شود متنفر است . پس تا جایی که می توانید ساده بنویسید.

۲-تولید محتوا برای تنبل ها

زمانی که می خواهید مقاله ای برای وبلاگ بنویسید یا هر نوع محتوایی برای سایت تولید کنید این طور در نظر بگیرید که مخاطب این روزهای شما به شدت تنبل است و حال و حوصله خواندن متن ها و محتواهای طولانی و حوصله سر بر را ندارد و آنچنان هم به خواندن محتوای شما مشتاق نیست . پس:

 • پاراگراف های طولانی و جملات بلند را بشکنید و به لقمه های کوچکتر و قابل هضم تر برای مخاطب تبدیل کنید
 • برای لیست ها حتما از بولت استفاده کنید
 • اصلا قسمت محتوای متنی را پشت سرهم و تو در تو قرار ندهید  و به فاصله های منطقی حتما از GIF ، تصویر و یودئو ، اسلاید و.. استفاده کنید

۳-در تولید محتوا حتما از عنوان های خیره کننده و جذاب استفاده کنید

شاید ما به اشتباه فکر کنیم که اگر این روزها محتوای منحصر به فرد و با کیفیت بنویسیم همین کافی است و می توانیم مخاطب خودمان را داشته باشیم .حتی در زمان روزنامه های کاغذی هم آنهایی موفق بودند و فروش بیشتری داشتند که در همان نگاه اول با عنوان های چالشی و هیجان برانگیز صفحه اول مخاطب را در کنار دکه ها به دام می انداختند و آنها را ترغیب میکردند که روزنامه آنها را بخرند .

اگر کسی ترغیب نشود که روی لینک مقاله شما کلیک کند و آن را باز کند از کجا بفهمد که محتوا مقاله شما عالی است ؟

 

Barrie Davenport

۱-در تولید محتوا و کپی رایتینگ تا جای ممکن از اطلاعات معتبر استفاده کنید

هر چیزی که فکر می کنید می تواند اعتبار شما را پیش مخاطب زیر سوال ببرد را از محتوا حذف کنید . و بالعکس قسمت هایی به محتوا و مقالات تان اضافه کنید که اعتبار شما را بالاتر ببرد . مثلا اضافه کردن آمار و ارقام از منبع های معتبر .

و مشخصا هیچ چیزی به اندازه کیفیت بالای محتوا نمی تواند به محتوای شما اعتبار بدهد .

۲-هدف تان فقط خدمت به مخاطب باشد

هدف شما از راه اندازی وب سایت هر چیزی که باشد از جمله فروش، در بالاترین اولویت برای رسیدن به تمام اهداف تان باید فقط و فقط به فکر خدمت به مخاطب باشید . هر مخاطب برای رفع یک مشکل یا پاسخ به سوال یا ابهامی یا حتی برای سرگرمی به سایت شما رسیده است . پس به هر هدفی که به سایت شما آمده باشد شما باید تمام تلاش تان را بکنید که برای او هر چیزی که میخواهد را فراهم کنید و برایش مفید و ارزشمند باشید . فقط در این صورت است که می توانید امیدوار باشید که او باز هم به سایت شما سر بزند و پیگیر شما باشد.

۳-همیشه در انتهای پست های وبلاگ تان یک CTA یا دعوت به اقدام داشته باشید

بعد از ارائه یک مقاله و محتوای با ارزش و مفید به مخاطب تان حالا می توانید از او یک درخواست کنید . مثلا از او بخواهید که عضو خبرنامه یا سایت شما شود ، یا بخواهید که این مقاله شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد ، یا حتی به صفحه فروش محصول تان برود  .

Bob Bly

 1. همیشه در تولید محتوا یک ایده تازه و بکر داشته باشید حتی برای موضوعات نخ نمای قدیمی
 2. فقط با جستجو در گوگل و پیدا کردن چند مقاله و خواندن آنها تصمیم به تولید محتوا نگیرید . سعی کنید در یک موضوع بیشتر از اینها عمیق و متخصص شوید و بعد شروع به تولید محتوا کنید.
 3. در محتوای خودتان از مثال ها و روش ارائه محتوا با جزئیات زیاد استفاده کنید

Bree Brouwer

۱-خیلی زیاد بنویسید

تا زمانی که شما نتوانید در مورد عادت های خودتان ، زندگی روزمره ، چیزهایی که علاقه دارید و… بنویسید قطعا در تولید محتوا هم با مشکل مواجه می شوید . پس حتی اگر نویسنده افتضاحی هستید سعی کنید با نوشتن نوشته های روزانه مهارت نویسندگی تان را بهتر کنید

۲-ویرایش را فراموش نکنید

حتی حرفه ای ترین تولید کننده های محتوا هم در زمان نوشتن متن ممکن است دچار اشتباهات تایپی ، دیکته ای یا حتی مفهومی شوند . پس حتما بعد از تمام شدن متن یکبار دیگر متن را بخوانید و ویرایش کنید.

۳-انتقاد پذیر باشید

سعی کنید هر عقیده و تئوری ای که در محتوا به مخاطب ارائه می دهید در نهایت احترام به نظرات دیگران باشد . و همیشه نظرات مخالف با خودتان را بپذیرید و اجازه اظهار نظر به آنها بدهید . حتی اگر شما از نظر خودتان با کیفیت ترین محتوا را هم تولید کرده باشید قطعا ممکن است عده ای اصلا آن را دوست نداشته باشند .

Chris Brogan

 1. به صورت کاملا محاوره ای و ساده برای مخاطب محتوا تولید کنید
 2. تا حد ممکن کوتاه و مختصر بنویسید
 3. از کلمات واضح و با مفهوم و معنای مشخص استفاده کنید

David Brin

۱-بعد از انتشار محتوا حتما از مخاطب فیدبک بگیرید و به آن توجه کنید

تولید محتوا هم به نوعی تولید محصول و مصرف آن توسط مخاطب است .

همانطور که یک کارخانه دار یا تولید کننده با تولید یک محصول جدید با نظرسنجی یا روش های دیگر از مخاطب در مورد محصولش فیدبک میگرید که بتواند آن را به بهترین شکل ممکن در نسخه های بعدی بهینه کند شما هم با نوشتن هر مقاله یا تولید محتوا باید به دنبال فیدبک گرفتن از مخاطب باشید .

اگر یکی از محتواهای شما برای مخاطب خسته کننده بوده و باعث ترک سایت شما شده است باید پیدا کنید مشکل کار کجاست و آن را در محتواهای بعدی تکرار نکنید .

۲-دیدگاه و موضع خودتان را در مورد موضوع مورد بحث به صورت واضح بیان کنید

در تولید محتوا دقیقا خودتان باشید  و موضع خودتان را برای هر موضوع به مخاطب اعلام کنید . جویدن دوباره نقطه نظرات دیگران و بیرون دادن آنها و ارائه به مخاطب قطعا برای شما هیچ اعتباری نمی آورد .

۳-از فعل های « بود » ، « داشت » و… تا جای ممکن کمتر استفاده کنید

این یعنی تا جایی که ممکن است تجربیات شخصی خودتان را در قالب تئوری و عملی به مخاطب ارائه بدهید به جای اینکه به بود ها داشته های قدیمی در مورد این موضوع اکتفا کنید .

 

Dave Kerpen

 1. از همان ابتدا به عنوان ها فکر کنید اما بعد از تمام شدن محتوای بدنه آن را بنویسید و نهایی کنید
 2. هر روز بنویسید
 3. تا زمانی که متن تان تمام نشده به ویرایش آن فکر نکنید

Jeff Bullas

 1. برای هر محتوا و مقاله یک مقدمه قدرتمند بنویسید
 2. تا جای ممکن از کلمات بسیار ساده که به صورت روزمره در گفتگوها کاربرد دارد استفاده کنید
 3. در تولید محتوا از ریتم خاصی استفاده کنید

 

 is typing ناتاشا جعفری

 

 

دیدگاهتان را بنویسید