آموزش 15 روش بازآفرینی محتوا +5 بازسازی محتوا ( چگونه با محتواهای قدیمی، ترافیک سایت را بالا ببریم و سایت را به روز نگه داریم ؟)

آموزش ۱۵ روش بازآفرینی محتوا +۵ روش بازسازی محتوا ( چگونه با محتواهای قدیمی، ترافیک سایت را بالا ببریم و سایت را به روز نگه داریم ؟)

همه ما می دانیم که هر چه مخاطبان بیشتری به وبلاگ‌ ما سر بزنند و با برند ما آشنا شوند، بیشتر امکان دیده و شناخته شدن خواهیم داشت و در نهایت می توانیم فروش محصولات یا خدمات مان را چند برابر کنیم .

البته دیده شدن و جذب مخاطب در این روزها اصلا کار ساده و راحتی نیست .

 تولید محتوای منحصر به فرد و جذاب و در عین حال مفید برای مخاطب هم کار دشواری است. این نوع محتوا همان مقالات و پست هایی در شبکه های اجتماعی هستند که که برای مخاطب جالب و بسیار آموزنده هستند و توجه مخاطب را به خود جلب می‌کنند. مخاطبان بعد از خواندن چنین محتوایی دوست دارند، این مقاله یا پست را با دوستان شان به اشتراک بگذارند و در فهرست ایمیل‌های شما، ایمیل شان را ثبت کنند تا از خبرنامه‌هایی که ارسال می‌کنید مطلع شوند و خلاصه دوست دارند ارتباط شان را با شما ادامه دهند و برند شما را بیشتر بشناسند .

انتشار چنین مقالات و پست هایی، به ساعات طولانی از تحقیق و مطالعه نیاز دارد. خیلی طول می‌کشد که چنین محتوایی را بنویسید، بازنویسی کنید و ویرایش هم که دیگر جای خود دارد.

علاوه بر اینها، استفاده از تصاویر و عناصر گرافیکی هم لازم است. بعد از انتشار هم باید به دنبال تبلیغ کردن محتوای خود باشید تا افراد بیشتری را با برندتان آشنا کنید .

نداشتن زمان کافی برای تولید محتوا

نداشتن زمان کافی برای تولید محتوا

اگر در مرحله ای از کارتان هستید که می توانید از فریلنسرهای تولید محتوا و یا نیروی ثابت تولید محتوا در مجموعه تان استفاده کنید یک مقداری کار برای شما سبک تر می شود اما مشخصا اگر خودتان یک نفره بخواهید برای برندتان همه کارها را انجام دهید و برای همه قسمت های سایت و کسب و کارتان محتوا تولید کنید قطعا کار کمی سخت تر هم میشوید.

پس وقتی زمان کافی برای تولید محتوا ندارید اما دوست دارید که بلاگ و برندتان را توسعه بدهید و همیشه به روز باشید و چیزی در دست تان برای ارائه به مخاطب داشته باشید راه چاره چیست ؟  یکی از بهترین راه هایی که در این شرایط پیش روی شماست بازآفرینی محتوا می باشد.

 بازآفرینی محتوا به معنای استفاده مجدد از محتوایی است که قبلا تولید شده و حالا آن را تبدیل به فرمت و شکل جدیدی میکنید و دوباره به مخاطب قبلی عرضه می کنید و یا در بستر و کانالی جدید به مخاطب های جدید ارائه می کنید . 

با بازآفرینی محتواهای قبلی به سادگی می‌توانید به مخاطب بیشتری دست پیدا کنید. یعنی با اعمال تغییرات روی محتواهای قبلی، می توانید زمان کمتری روی تولید محتوا بگذارید اما نتیجه عالی بگیرید . کافی است، پست‌های مفید و مناسب قبلی را دوباره در قالبی جدید استفاده کنید و به شکل و شمایل آنها جانی تازه بدهید.

 

۱۵ راه حرفه ای برای تولید کنندگان محتوا در بازآفرینی محتوا

۱-تبدیل محتواهای قدیمی به اینفوگرافیک

اینفوگرافیک‌ها،نوعی از محتوا هستند که اطلاعات و داده ها را در قالب تصاویر، سریع تر و ساده تر انتقال میدهند .

اینفوگرافیک‌ها نسبت به محتوای متنی بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند بنابراین به بهتر دیده شدن در شبکه‌های اجتماعی، کمک زیادی می‌کنند.

تبدیل محتواهای قدیمی به اینفوگرافیک

تبدیل محتواهای قدیمی به اینفوگرافیک

بسیار از تولید کننده های محتوای باتجربه با انتقال محتوای مقالات قدیمی خود به تصاویر اینفوگرافیک، آمار بازدید سایت شان و یا فالورهای شبکه اجتماعی شان را چندین برابر میکنند .

 ابزارهای زیادی برای تولید اینفوگرافیک به صورت رایگان در سطح اینترنت موجود است.

یادتان باشد که در تولید اینفوگرافیک‌ها باید همان رویه‌ای را پیش بگیرید که در تولید مقالات متنی دارید . یعنی باید برای آن، عنوانی جذاب و مناسب انتخاب کنید، موضوعاتی که مطرح می‌کنید واضح و شفاف باشند، آمار و اطلاعاتی که می‌نویسید دارای منبع معتبر باشند و مثال‌هایی مناسب عنوان کنید و در آخر نتیجه‌گیری درستی درباره موضوع داشته باشید.

۲-تبدیل محتوا به اسلاید (slide share)

اسلایدها روشی عالی برای تبدیل هر نوع محتوا به محتوای تصویری هستند. بعد از ساخت اسلایدها از محتواهای قدیمی برای اشتراک گذاری آنها می توانید از سایت slide share استفاده کنید . در این سایت می توانید اسلایدهای PDF یا Powerpoint یا ODF خود را در بارگذاری (upload) کنید. بعد از آن، این سرویس شروع به تبدیل آنها به اسلایدهایی به هم پیوسته می‌کند و در نهایت اسلایدها برای به اشتراک گذاری در سایت یا شبکه های اجتماعی تان آماده میشود .

تبدیل محتوا به اسلاید (slide share)

تبدیل محتوا به اسلاید (slide share)

مورد دیگری که درباره تولید محتوا به شکل اسلاید باید به آن توجه کنید، استفاده از فونت و اندازه مناسب در اسلاید‌ها است. اندازه مطالب در هر اسلاید باید طوری باشد که مخاطب به راحتی آن را ببیند.

با بازآفرینی محتواهای قدیمی به صورت اسلاید، میزان ترافیک وبلاگ و به اشتراک‌گذاشته شدن محتوای‌تان افزایش پیدا می‌کند.

 

۳-تبدیل محتواهای قدیمی به پست فیسبوک

استفاده از فیسبوک، راه مناسبی برای بیشتر شدن میزان همراهی و مشارکت مخاطبان با محتوای شما است. فیس بوک در حال حاضر پر مخاطب ترین سایت دنیا به حساب می آید پس ارسال پست در این شبکه اجتماعی می تواند به یکباره تعداد مخاطبان شما را افزایش دهد .

تبدیل محتواهای قدیمی به پست فیسبوک

تبدیل محتواهای قدیمی به پست فیسبوک

ولی مشخصا برای نوشتن پست های تازه و به روز در فیس بوک یا هر شبکه اجتماعی دیگر نیاز به زمان زیادی دارید . اما یکی از ترفندهای به روز رسانی فیس بوک در کمترین زمان ممکن استفاده از تکه ای از مقالات قدیمی و تبدیل آن به پست فیس بوک است.

۴- تبدیل محتواهای قدیمی به ایمیل

خیلی از صاحبین سایت یا تولید کننده های محتوای مبتدی  دقیقا نمی دانند که چگونه باید از فهرست ایمیل‌های مخاطبان خود استفاده کنند و چه چیزهایی برای‌شان بفرستند.

تبدیل محتواهای قدیمی به ایمیل

تبدیل محتواهای قدیمی به ایمیل

یکی از راه های برقراری ارتباط با مخاطبان در ایمیل علاوه بر ارسال خبرنامه های هفتگی ، ارسال توصیه ها و اطلاعات مختصری است که آنها نیاز دارند . برای اینکار شما می توانید هر روز سری به کامنت های مخاطبین در زیر پست های شبکه اجتماعی خودتان یا حتی رقیبان و همین طور کامنت های سایت بزنید و سوال هایی که آنها دنبالشان هستند را پیدا کنید و سپس به این پرسش ها پاسخ مناسب و کوتای بدهید و به ایمیل مخاطبین ارسال کنید . شادی این سوال بسیاری از مخاطبین باشد .

روش دیگر این است که از مطالب و پست‌های قدیمی برای تولید محتوای ایمیلی و خبرنامه‌ها کمک بگیرید. سعی کنید، مطالبی را که شامل توصیه‌های مفید بودند را پیدا کنید و دستی به سر و روی آنها بکشید و در قالب ایمیل برای مخاطبان ارسال کنید.

۵-تبدیل محتواهای قدیمی به دوره آموزشی رایگان

دوره‌های آموزشی رایگان، یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مخاطبان و تقویت فهرست ایمیل مخاطبان‌تان هستند. اگر به فکر این هستید که در ادامه کار، دوره‌ای پولی را نیز به مخاطبان پیشنهاد بدهید، پیشنهاد دادن دوره‌های آموزشی رایگان می‌تواند شروع خوبی برای ورود به قیف فروش باشد. (قیف فروش، فرایندی است که شما مشتریان بالقوه و احتمالی را به مشتریان بالفعل و خریدارانی وفادار تبدیل می‌کنید. همان‌طور که می‌دانید، قیف هم ساختاری چندقسمتی دارد و هر بخش آن مانند فرایند خرید مشتریان دارای شرایط متفاوتی است.)

تبدیل محتواهای قدیمی به دوره آموزشی رایگان

تبدیل محتواهای قدیمی به دوره آموزشی رایگان

برای تولید دوره های آموزشی رایگان هیچ قانونی مبنی بر عدم استفاده از مطالب قدیمی و انتشار آنها در قالب دوره آموزشی رایگان وجود ندارد. پس می‌توانید، مطالب و پست‌های خوب قدیمی را در کنار مطالب جذاب تازه جمع‌آوری کرده و آنها را به شکل دوره‌ای آموزشی و رایگان برای مخاطبان‌تان ارائه کنید.

ضمنا در بسیاری از مواقع، مخاطبان در پی یادگیری و خواندن موضوعی خاص هستند اما مجموعه نبودن مقالات و مطالب باعث می‌شود کمی به دردسر بیافتند. پس اگر بتوانید در قالب دوره‌ای آموزشی، مطالب و محتوایی را که قبلا تولید کرده‌اید، گردآوری کنید و به شکل یک مجموعه به مخاطب ارائه بدهید ، هم به نفع شما خواهد بود هم مخاطبان‌تان.

۶-تبدیل محتوا به پست های چالشی و دوره ای

یکی دیگر از روش‌های تغییر کاربری محتوا، استفاده از چالش‌ها می باشد . راه‌اندازی چالش‌ها هم روش خوبی برای جذب مخاطبان بیشتر است. محتواهای دوره ای یا چالشی محتواهایی هستند که در طی چند گام، به یک مشکل یا سؤال مخاطب با ترفندهای جذاب پاسخ می دهند است .

به کمک این نوع محتوا می‌توانید به صورت مداوم در صندوق ایمیل‌های مخاطبان‌تان حضور داشته باشید. چالش‌هایی که انتخاب میکنید بر اساس حوزه کاری تان می‌توانند متنوع و مختلف باشند . مثلا چالش «کاهش استرس با مدیتیشن در ۱۰ روز » یا چالش «لاغری در ۹۰ روز» و… .

تبدیل محتوا به پست های چالشی و دوره ای

تبدیل محتوا به پست های چالشی و دوره ای

وقتی موضوع چالش را انتخاب کردید، محتوایی متناسب را به صورت مستمر برای مخاطب خود ارسال می‌کنید. فرضا اگر قرار است درباره روش های کاهش استرس به کمک مدیتیشن محتوا تولید کنید می توانید هر روز یک محتوا برای آموزش تمرین های ذهنی و مدیتیشن بنویسید و به ایمیل مخاطب ها ارسال کنید. 

چالش‌ها دو راه پیش پای شما قرار می‌دهند. هم می‌توانید از مطالب پست‌های قدیمی خود در تولید محتوای چالش‌ها استفاده کنید و هم امکان استفاده از مطالب چالش‌ها در قالب مقالات وبلاگ وجود دارد.

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران ویژه رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر ویژه در رایتینا ، می توانید به همه آموزش های تولید محتوا و روش های کسب درآمد از آن دسترسی داشته باشید

ثبت نام در رایتینا حدود 1-2 دقیقه از شما وقت میگیرد