چگونه به کمک تقویم محتوا می توانیم محتوای بیشتر و با کیفیت تر تولید کنیم و بفروشیم؟ ( معرفی 3 ابزار مشهور در ساخت تقویم محتوا )

چگونه به کمک تقویم محتوا می توانیم محتوای بیشتر و با کیفیت تر تولید کنیم و بفروشیم؟ ( معرفی ۳ ابزار مشهور در ساخت تقویم محتوا )

همیشه در حال کار هستید اما نتیجه ای که می خواهید نمی گیرید ؟

خسته اید ؟ زندگی‌ تان دچار بی‌نظمی‌ شده است؟

شب‌ها مجبور هستید تا دیروقت بنویسید. از آن طرف، صبح‌ها هم باید زود بیدار بشوید چون کلی پروژه انجام‌نشده روی دست‌تان مانده است.

تاریخ تحویل کارها به هم ریخته است. تازه برای چند مشتری هم باید مقاله‌های تبلیغاتی بنویسید و انگار با این همه کاری که روی سرتان آوار شده، چشمه ذوق نویسندگی‌تان خشکیده و نمی‌دانید که از چه چیزی و چه کسی بنویسید.

قطعا خیلی حس بد و آزار دهنده ای است . اما شما تنها نیستید و بیشتر کپی رایترها و تولید کنندگان محتوای حتی حرفه ای هم با این مشکل روبرو هستند .

بدون تقویم محتوا همیشه یک تولید کننده محتوای خسته اید !

بدون تقویم محتوا همیشه یک تولید کننده محتوای خسته اید !

گاهی‌اوقات، برنامه‌ریزی کردن برای پیش‌برد پروژه‌های کاری برای هر تولیدکننده محتوایی، کمی چالش‌برانگیز می‌شود.

وقتی به عنوان فردی فریلنسر کار می‌کنید، تمام زمان‌بندی‌های کاری را خودتان باید انجام می‌دهید و طبیعی است که بعضی برنامه‌ها با هم تداخل پیدا می‌کنند.

  همه کسانی که نسبت به تقویم محتوا بی‌اطلاع هستند یا اهمیت آن را دست‌کم می‌گیرند، دچار چنین وضعیتی می‌شوند. مشخصا برای پیشگیری از فرسودگی‌های کاری در تولید محتوا مانند هر فرد دیگری که از سر رسید و نوشتن برنامه ها در تقویم استفاده میکند باید از تقویم محتوا استفاده کنید.

چرا گاهی برنامه‌ریزی برای تولید کننده های محتوا و کپی رایترها سخت می‌شود؟

وقتی به عنوان یک کپی رایتر یا تولیدکننده محتوا مشغول به کار هستید، ممکن است مدیریت اوضاع کمی سخت باشد . چون شما هم در نقش نویسنده ظاهر می‌شوید، هم ویراستار، هم باید صفحات اجتماعی را مدیریت کنید و هم در نقش یک گرافیست و طراح تولید محتوای تصویری کنید  و… . حالا فرض کنید که مسئولیت خانه و خانواده هم به عهده‌تان باشد و یک عالمه کارهای شخصی هم روی سرتان ریخته باشد.

برنامه ریزی با تقویم تولید محتوا

برنامه ریزی با تقویم تولید محتوا

این وضعیت رفته‌رفته غیرقابل تحمل خواهد شد. همه این وظایف ریز و درشت را کنار بگذاریم، خود نوشتن که آسان نیست، هست؟ برای نوشتن باید مطالعه کنید، فکر کنید، ذوق و قریحه به خرج بدهید و… . اگر نتوانید اوضاع را کنترل کنید، از کارایی و بهره‌وری شما تا حد چشم‌گیری کسر خواهد شد. این جا است که لزوم استفاده از تقویم محتوا بیش از پیش احساس می‌شود. استفاده از تقویم محتوا به شما کمک می‌کند تا به کارهای‌تان نظمی درست و حسابی بدهید و در مسیر حرفه‌ای قدم بزنید.

محتوای توجیهی – چرا برای فوق ستاره شدن در تولید محتوا باید مدیریت زمان بلد باشیم؟ (انجام بیشترین کار در کمترین زمان ممکن )

چگونه تقویم محتوا باعث میشود در آخر ماه درآمد بیشتری داشته باشید ؟

تقویم محتوا به شما، اجازه برنامه‌ریزی کردن می‌دهد. چون با وجود آن، یک برنامه، سیستم و فرایندی خواهید داشت که دقیق و بی‌وقفه عمل می‌کند. پس همه مسئولیت‌ها سر جای خودشان قرار می‌گیرند و زمان‌بندی درستی پیدا می‌کنند.

تقویم محتوا

تقویم محتوا

تقویم محتوا باعث ایجاد انسجام در کارتان می‌شود و با خود نوعی نظم فکری به همراه خواهد آورد. نظمی که کارایی و بهره‌وری شما را به یک اندازه ارتقا می‌دهد و به دریافت پروژه‌های بیشتر هم کمک زیادی می‌کند.

تقویم محتوا به کار شما نظم می‌دهد

اگر از آن دسته محتوانویسانی هستید که ایده‌ها و موضوعات موردنظر خود را روی کاغذهای پراکنده، دفترچه‌های مختلف و… می‌نویسند، قطعا نمی توانید نظم لازم را در تولید محتوا داشته باشید.

دل به دریا زدن فقط درباره سفر کردن می‌چسبد. اما اگر می‌خواهید در کارهای دیگر موفق باشید، هرگز نباید دلی کار کنید و برنامه‌ریزی را به دست فراموشی بسپارید.

وجود تقویم محتوا به شما کمک بزرگی می‌کند زیرا می‌دانید که هر پروژه‌ای را باید در چه روز و زمانی شروع کنید، چه موقع به پایان برسانید و اولویت‌بندی‌های‌تان چگونه خواهد بود. برنامه‌ریزی، شما را از سردرگمی نجات می‌دهد.

زمانی که نمی‌دانید قرار است در طول روزهای هفته چه کارهایی را پیش ببرید، نگرانی عجیبی به جان‌تان می‌افتد. وقتی مدام تحت فشار و نگرانی باشید، بازدهی کارتان به شدت افت خواهد کرد. در نتیجه، هم در انجام پروژه‌های مختلف شکست خواهید خورد و هم از نظر روحی و جسمی دچار فرسودگی شغلی می‌شوید.

با تقویم محتوا می توانید برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشید

یکی از ایراداتی که برخی از افراد به عنوان نقصی فنی به کار فریلنسری وارد می‌کنند، نداشتن چشم‌اندازی بلندمدت است. خب، این انتقاد تا حدودی درست است اما ضعفی جدی به حساب نمی‌رود. شما به عنوان شخصی که خودش وظیفه مدیریت پروژه‌های مختلف را به عهده دارد، باید به دنبال راه‌کارهایی برای افزایش انسجام کاری خود باشید.

۷ تمرین روزانه برای بهبود مدیریت زمان در تولید محتوا ( نوشتن یک کتاب حداقل ۲۵۰۰۰ کلمه ای در ۱ هفته)

برنامه‌ریزی و استفاده از تقویم محتوا، این کار را تا حد زیادی ممکن می‌کند. اوایل کار، شاید کمی سخت باشد که برای فعالیت‌های متعدد و مختلف خود برنامه‌ریزی داشته باشید اما اگر به برنامه‌ریزی کردن و استفاده از تقویم، اصرار داشته باشید، این کار هم شدنی است. آشنایی با تقویم محتوا کمی طول می‌کشد ولی زمانی که به تمام بخش‌های آن مسلط بشوید، استفاده از آن به شدت راحت و مفید خواهد بود.

برای اینکه برنامه‌ریزی بلندمدتی داشته باشید باید از برنامه‌نویسی هفتگی شروع کنید. تقویم محتوای خود را برای طول یک هفته تنظیم کنید.

۵ راه تضمینی در بهبود مهارت مدیریت زمان در تولید محتوا ( الهام گرفته شده از تکنیک های برایان تریسی)

اگر بتوانید اوضاع را به همان روالی که تقویم می‌گوید، پیش ببرید در هفته‌های بعد نیز قدرت و توان پای‌بند ماندن به برنامه‌ها برای‌تان مقدور خواهد بود.

این برنامه‌ریزی را بلندمدت‌تر کنید و برای هر ماه خود به کار بگیرید. شاید باور نکنید که تأثیر آن در موفقیت و نظم کارهای‌تان تا چه حد زیاد خواهد شد.

تقویم محتوا، باعث انسجام کارتان می‌شود

برخی از تحقیقات نشان می‌دهد، افرادی که برنامه‌های مورد نظر خود را می‌نویسند، در اجرای کارهای‌شان هم موفق‌تر عمل خواهند کرد. وقتی چیزی را می‌نویسیم، مغزمان احساس می‌کند که با مسأله‌ای بسیار جدی رو به رو است.

۶ ترفند افزایش بهره وری پشت میز کار در تولید محتوا (راهنمای تصویری+دانلود موسیقی برای بالا بردن تمرکز )

میزان پای‌بندی به برنامه‌های‌مان بیشتر می‌شود و نتایج منسجم‌تری هم کسب خواهیم کرد. تقویم محتوا هم دقیقا همین‌طور است دیگر. با وجود تقویم محتوا، لازم نیست نگران انتخاب موضوعات جدید برای مقالات خود باشید، پیدا کردن تصاویر و منابع به آخر شب‌ها موکول نخواهد شد و در یک کلام، آرامش بیشتری نصیب‌تان می‌شود.

تقویم محتوا به رشد برنامه بازاریابی کمک می‌کند

برای اینکه محتوای شما دیده و شنیده بشود، باید مخاطبان خاص خود را شناسایی کنید.

منظور از مخاطبان خاص، مخاطبانی است که در اصطلاح به آنها مخاطب هدف گفته می‌شود. مخاطبان خاص شما کسانی هستند که می‌خواهید مطلب شما را حتما ببینند.

در واقع، افرادی هستند که در نظر دارید با خواندن مقالات شما نسبت به انجام دادن کاری ترغیب بشوند. مثلا درباره خرید محصولی توجیه بشوند یا باعث افزایش بازدید سایت‌تان بشوند و… .

اما نقش تقویم محتوا در این‌باره چیست؟ تقویم محتوا به شما کمک می‌کند که کلمات کلیدی و سایر ابزارهایی را که باعث دیده شدن بیشتر می‌شوند در برنامه‌ریزی خود لحاظ کنید. به عبارت دیگر به رشد برنامه بازاریابی شما بسیار کمک می‌کند.

چگونه تقویم محتوا بسازیم؟

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا ، می توانید به حدود نیمی از آموزش ها و مقالات دسترسی داشته باشید

ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا رایگان و بسیار آسان است و فقط کافی است برای خودتان یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید

لیست دیدگاه

 • محمد سلیمانی نسب ۱۶ مهر ۱۳۹۷

  ممنون بابت این مقاله مفید

  پاسخ
 • tft ۴ اسفند ۱۳۹۷

  سلام
  بنظرتون coschedule با توجه به پولی و دلاری بودن آن میتونه مفید باشه ؟ حتی Trello

  پاسخ
  • ناتاشا جعفری ۵ اسفند ۱۳۹۷

   سلام . لحظه هاتون سبز و عالی . قطعا این برنامه ها میتونن مفید باشن . اما اینکه یه کسب و کار و فردی تصمیم بگیره که می خواد از برنامه های حرفه ای تر استفاده کنه یا از روش های خیلی ساده تر و با هزینه کم تر کاملا به استراتژی فردی و کسب و کاری بستگی داره و ممکنه پرداخت هزینه برای استفاده از این برنامه ها برای تیم و مجموعه ای کاملا مناسب و لازم باشه ولی برای مجموعه دیگه نه .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید