راهنمای نحوه تولید محتوای ایمیل خوش آمد گویی به مخاطب برای افزایش فروش ( + 7 ایمیل الگو )

راهنمای تولید محتوای ایمیل خوش آمد گویی برای کسب و کارها ( ۷ ایمیل الگو +۵ مثال تصویری از ایمیل خوش آمد گویی برندها)

به نظر شما اگر در خیابان جلوی یک فرد غریبه را بگیرید و از او بخواهید شماره کارت اعتباری یا حتی شماره تلفن اش را در اختیار شما بگذارد به نظرتان عکس العمل او چگونه است ؟

ممکن است پشت به شما کند و به راهش ادامه بدهد با این فکر که امروز شما اولین دیوانه ای هستید که دیده است، ممکن است شما را به یک سیلی محکم میهمان کند، یا شاید هم در بهترین حالت شما را دست بیاندازد و یک شماره الکی به شما بدهد تا کلی به شما بخندد و…

کاملا مشخص است که وقتی کسی شما را نمی‌شناسد، چرا باید این اطلاعات خصوصی و محرمانه اش را در اختیار شما بگذارد؟

تولید محتوای ایمیل خوش آمد گویی و سیلی محکم یک غریبه !

تولید محتوای ایمیل خوش آمد گویی و سیلی محکم یک غریبه !

تولید محتوا برای ایمیل مارکتینگ هم دقیقا مشابه همین وضعیت است.

یعنی تا زمانی که اعتماد مخاطب را به خود جلب نکنید، دوست ندارد هیچ‌گونه ارتباطی با شما داشته باشد . و دلیلی ندارد که ایمیل و مشخصات خود را در وبسایت شما بگذارد و با شما ارتباطی برقرار کند.

بازاریابی ایمیلی یک هنر خلاقانه و در عین حال پولساز است به شرط اینکه علاوه بر تمام تکنیک هایی که یاد میگیرید هر چه زودتر روش های تولید محتوای حرفه ای برای ایمیل مارکتینگ را هم یاد بگیرید .

اشتباه میکنید !
. شاید فکر کنید که اثرگذاری شبکه‌های اجتماعی از بازاریابی ایمیلی بیشتر است اما اشتباه می‌کنید

 پژوهش‌ها نشان می‌دهند که اتفاقا بازاریابی ایمیلی خیلی قوی‌تر از بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی است. اما این اثرگذاری تنها زمانی خودش را نشان خواهد داد که شیوه کار را خوب بلد باشید و بدانید که چگونه می‌توانید نبض مخاطب را در دست خودتان بگیرید.

ایمیل خوشامدگویی چیست؟

ایمیل خوشامدگویی همان ایمیلی است که برای اولین بار برای مخاطبان خود ارسال می‌کنید.

درست مانند اولین تماسی که رو در رو با مشتریان خود برقرار می‌کنید. با این تفاوت که دیدار شما در شبکه‌ اینترنت و به شکل مجازی صورت می‌گیرد. اگر بتوانید در همین گام نخست، ارتباط خوب و مؤثری با مخاطب برقرار کنید، جاده را برای ادامه مسیر همراهی و همکاری با مخاطب صاف و هموار خواهید کرد.

در غیر این‌صورت با کلی مشکل و چالش رو به رو می‌شوید و کمپین ایمیل مارکتینگ شما با شکست مواجه خواهد شد.

حقایقی جالب درباره ایمیل خوشامدگویی:

 • ایمیل خوشامدگویی ۳۲۰ % بیشتر از سایر انواع ایمیل‌ها برای شما درآمدزایی می‌کند.( منبع )
 • ۷۴ % از مخاطبان پس از ثبت‌نام در وبسایت و اپلیکیشن‌ها و… انتظار دریافت ایمیل خوشامدگویی دارند. ( منبع)
 • تأثیرگذاری ایمیل‌های خوشامدگویی ۴ برابر بیشتر از ایمیل‌های حجمی یا همان ایمیل‌های بالک (Bulk Email) است که در ابعادی وسیع به طور عمومی برای همه مخاطبان فرستاده می‌شود. ( منبع )

مزایای ایمیل‌های خوشامدگویی و به طور کلی بازاریابی از طریق ایمیل خیلی بیشتر از آن است که فکرش را میکنید  و بر خلاف نظر عده‌ای که فکر می‌کنند دیگر دوران ایمیل سرآمده است، تحقیقات و آمارها نشان از این دارند که بازاریابی ایمیلی هنوز یکی از بهترین گزینه‌های در دسترس است.

چرا به تولید محتوای ایمیل خوش آمدگویی نیاز دارید؟

  ایمیل‌های خوشامدگویی همان ایمیل‌هایی هستند که بعد از اینکه مخاطبان به عضویت وبسایت‌تان در می‌آیند یا مشترک خبرنامه‌تان می‌شوند، برای اولین بار ارسال می‌کنید. 

ارسال ایمیل‌های خوشامدگویی برای هر وبسایت بنا به اینکه مخاطبانش چه کسانی هستند، چه چیزی را از طریق ایمیل با مخاطب در میان می‌گذارد و اینکه اصلا چه محصول و خدماتی دارد، متفاوت و متنوع است.

اولین ایمیلی که می‌فرستید، نقش خیلی مهمی در ایجاد رابطه شما با مشتریان دارد.

ایجاد رابطه با مخاطب به کمک تولید محتوای ایمیل خوش آمدگویی

ایجاد رابطه با مخاطب به کمک تولید محتوای ایمیل خوش آمدگویی

وقتی با کسی برای اولین بار ملاقات می‌کنید، در همان ثانیه‌های اول، دیدگاهی درباره او در سرتان شکل می‌گیرد که بعدها به سختی قابل تغییر است. همان ابتدا، مشخص می‌شود که طرف مقابل را تا چه حد می‌پسندید. این‌طور نیست؟

درباره بازاریابی ایمیلی و ارسال پیام‌های خوشامدگویی هم چنین داستانی وجود دارد. یعنی در همان ثانیه اول ، نظر و عقیده مخاطب نسبت به شما در ذهنش شکل می‌گیرد. پس اهمیت ایمیل خوشامدگویی بسیار زیاد است و در شکل‌گیری ذهنیت مخاطب نسبت به برند شما نقش دارد.

این ایمیل می‌تواند مشخص کند که مخاطب با شما خواهد ماند یا مانند موارد دیگر با دلسردی از شما عبور می‌کند.

طبق بررسی ها اگر به درستی از مجموعه ایمیل‌های خوشامدگویی استفاده کنید، درصد ارتباط مخاطبان با شما ۳۳ % افزایش خواهد داشت.

چرا باید از ایمیل خوشامدگویی استفاده کنید؟

 • زیرا به معرفی شما و برندتان کمک می‌کند؛
 • موجب شکل‌گیری اعتماد میان شما و مخاطبان‌تان می‌شود؛
 • منجر به خلق رابطه‌ای بلندمدت با مشتری در کسب و کارتان می‌شود؛
 • چون به مخاطبان، دلیلی برای حضور در فهرست ایمیل‌های مشتریان و مخاطبان می‌دهد؛
 • ایمیل خوشامدگویی نتایج بهتر و درآمد بیشتری برای‌تان به همراه دارد.

بسیاری از کسب و کارها از سیستم ایمیل خوشامدگویی استفاده میکنند . اما استفاده آنها فقط در حد همان سلام و احوال اول ارتباط و نهایتا ارسال یک ایمیل است نه بیشتر.

برای اینکه اثرگذاری این روش افزایش پیدا کند، بهتر است مجموعه‌ای از ایمیل‌های خوشامدگویی را برای مشتریان در نظر بگیرید. اگر استراتژی درستی درباره ایمیل‌های خوشامدگویی داشته باشید، مخاطبان با شما در ارتباط خواهند بود و با برند شما آمیخته و آشنا می‌شوند. ارتباطی که از این طریق شکل می‌گیرد، ارتباطی قوی و ماندگار خواهد بود. البته همه چیز به هنر شما در تولید محتوا و هدایت این مسیر وابسته است و اگر در تک‌تک مراحل، هوشمندی به خرج ندهید، موفقیت چندانی در انتظارتان نخواهد بود.

۷ الگوی تولید محتوا برای ۷ ایمیل اول خوش آمد گویی

هر وبلاگ و کسب‌وکاری باید شکل و شمایل خاص خودش را برای ارسال ایمیل‌ خوشامدگویی داشته باشدد. بنابراین، ایمیل‌های خوشامدگویی، شکل و ترکیبی کلی و واحد ندارند و یا فرمول خاصی برای تولید محتوای ایمیل خوش آمد گویی وجود ندارد. اما به طور کلی، فاکتورها و نکته های مهمی وجود دارد که در تولید محتوای تمامی ایمیل‌های خوشامدگویی باید آنها را در نظر بگیرند:

 ایمیل شماره ۱ # هدایت مخاطب به سایت و لینک های هدف در محتوای ایمیل خوش آمد گویی

برای ارسال ایمیل خوشامدگویی برای مخاطبان مختلف، باید از سیستمی خودکار استفاده کنید. در میان سیستم‌های متنوعی که وجود دارد، جستجو کنید و ببینید که کدام، مورد مناسب‌تری برای شما است. پس انتخابی مناسب به شما کمک می‌کند تا بعد از اینکه مخاطب عضو خبرنامه شما شد یا در وبسایت‌تان ثبت‌نام کرد، ایمیلی به طور خودکار دریافت کند.

 هدف اصلی این دسته از ایمیل‌ها این است که خودتان و کسب‌وکارتان را به مخاطبان معرفی کنید. نکته خیلی مهمی هم در این میان وجود دارد. اگر چه از نرم‌افزارها وبرنامه‌های خودکار برای ارسال ایمیل خوشامدگویی استفاده می کنید اما باید بدانید که اولین ایمیل تا حد زیادی معرف شما است و باید در آن شخصیت و لحن خاص برندتان را به مخاطب نشان بدهید.

اگر اولین پیام شما به مخاطب، در محتوا و ظاهر چندان جالب توجه نباشد، مطمئن باشید که دیگر میل و رغبتی به دنبال کردن ایمیل‌های بعدی‌تان نخواهد داشت. پس سعی کنید، در اولین ایمیل، خودتان را معرفی کنید، بگویید که کار شما چیست و چه پیشنهاداتی برای مشتری دارید.

یک نمونه یا الگو برای تولید محتوای ایمیل خوش آمدگویی

سلام دوست عزیز! (به جای دوست بهتر است از نام ثبت‌نامی هر فرد استفاده بشود)

از شما سپاسگزاریم که عضو سایت ما شده‌اید.

اگر دوست دارید بیشتر درباره رایتینا بدانید و از اهداف و برنامه‌های‌مان اطلاع پیدا کنید، لینک زیر شما را از محوه کار و فعالیت ما باخبر می‌کند … (باید لینکی از صفحه درباره ما یا معرفی خود قرار بدهید ).

اگر دوست دارید آخرین پست های آموزشی رایتینا را بخوانید می توانید به صفحه « توسعه مهارت تولید محتوا »  مراجعه کنید  (اینجا لینکی از وبلاگ‌تان را بگذارید).

اگر دوست دارید از تولید محتوا کسب درآمد کنید و فروش تان را افزایش دهید می توانید به صفحه « تبدیل محتوا به ثروت » مراجعه کنید .

اگر دوست دارید نویسنده رایتینا شوید پس بهتر است در اولین فرصت رزومه تان را برای ما در صفحه « ارسال رزومه » بفرستید

و… .

همان طور که در این نمونه هم کاملا مشخص است به کمک ایمیل خوشامدگویی می‌توانید از قسمت های مختلف برای هدایت مخاطب به سایت تان و لینک های هدف استفاده کنید و نتایج شگفت انگیزی هم در فروش و درآمد بیشتر بگیرید .

علاوه بر معرفی لینک های هدف برای افزایش ترافیک سایت تان می توانید با گذاشتن لینک های محصولاتی که در حراج هفتگی یا ماهانه یا مناسبتی شما هستند به فروش بیشتر این محصولات کمک کنید .

یک ترفند
می توانید در ایمیل اول خوش آمد گویی توجه مخاطب را به محصول یا خدمات خاصی جلب کنید و مخاطب را کنجکاو کنید که باید منتظر یک چیز شگفت انگیز باشد و بعد در ایمیل دوم سورپرایز خودتان را معرفی کنید . این کنجکاوی و انتظار برای کشف چیزی که می خواهید به او بدهید باعث میشود پیشنهاد شما بیشتر برایش مهم باشد .

می‌توانید از موارد زیر در ایمیل خوشامدگویی خودتان استفاده کنید:

 • به مخاطب بگویید که قرار است در ایمیل‌های خود از چه بگویید و هر چند وقت‌یک‌بار این ایمیل‌ها را ارسال می‌کنید؛
 • درباره به روزرسانی محتوای سایت، مثلا اخبار و محصولات جدیدی که روی آن قرار داده‌اید، اطلاع‌رسانی کنید؛
 • با ارائه لینک‌ شبکه‌های اجتماعی در ایمیل از مخاطب بخواهید که شما را در آن صفحات هم دنبال کند؛
 • کاری کنید که مخاطب شما را بیشتر دوست داشته باشد مثلا در پیام‌های‌تان کد و بُن تخفیف بفرستید؛
 • از تایید اجتماعی در ایمیل‌های خود استفاده کنید. تایید اجتماعی همان نظرات مثبتی است که سایر مخاطبان و مشتریان نسبت به شما ابراز می‌کنند و باعث می‌شود سایر مخاطبان و مشتریان احتمالی هم با تکیه بر نظر دیگران، به شما اعتماد کنند یا حداقل به شما توجه پیدا کنند. نقد و نظرات مثبت سایرین، آمار حضورشان در شبکه‌های اجتماعی و خیلی روش‌های دیگر می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 ایمیل ۲  # گرفتن اطلاعات از مخاطب و شناخت بیشتر او

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا ، می توانید به حدود نیمی از آموزش ها و مقالات دسترسی داشته باشید

ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا رایگان و بسیار آسان است و فقط کافی است برای خودتان یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید