معرفی پولسازترین نوع پاپ آپ + 8 روش تولید محتوای حرفه ای برای پاپ آپ در سایت

معرفی پولسازترین نوع پاپ آپ + ۸ روش تولید محتوای حرفه ای برای پاپ آپ در سایت

احتمالا همه ما این تجربه را داریم که به محض باز کردن یک سایت یک پنجره به ما حمله می کند و روی صفحه باز می شود و از ما می خواهد که ندیده و نشناخته ایمیل که جزو اطلاعات شخصی خودمان هست را وارد کنیم .

به خاطر همین پاپ آپ های تهاجمی ،بسیاری از ما دید خوبی به پاپ ها نداریم و به محض اینکه آنها را ببینیم سریع روی دکمه ضربدر آنها می زنیم و آنها را می بندیم و اگر مجدد باز شوند کلا آن سایت را می بندیم و دیگر به سراغ این سایت هم نمی رویم .

اما همین جا این ذهنیت اشتباه را برای همیشه پاک کنیم : همه پاپ آپ ها بد نیستند و باعث ایجاد مزاحمت برای کاربر نمی شوند اتفاقا برعکس این تصورات پاپ ها می توانند برای ما پولساز باشند و باعث رشد کسب و کار ما شوند ، اگر نحوه تولید محتوای حرفه ای و همینطور جایگاه درست استفاده از آنها را بدانیم .

پاپ‌ آپ چیست؟

 پاپ‌ آپ ها پنجره‌ هایی هستند که بعد از باز شدن سایت طبق زمان بندی بر روی صفحه سایت شما باز میشوند و به مخاطب پیشنهادی را ارائه میدهند  .

پاپ‌آپ ها این روزها دیگر یک پنجره جداگانه نیستند، بلکه مانند لایه‌ای است که روی صفحه شما قرار می‌گیرد و موضوعی را به کاربر اعلام می‌کنند. پاپ‌اپ‌ها می‌توانند در اندازه‌های مختلفی ظاهر شوند. به احتمال زیاد شما پاپ‌آپ‌های کوچک را دیده باشید که گاهی مودال یا اسلایدر نیز نامیده می‌شوند.

پاپ آپ چیست؟

پاپ آپ چیست؟

پاپ‌آپ‌ها معمولا از کاربر می‌خواهند کاری انجام دهید؛ از کوییز دادن گرفته تا استفاده از تخفیف. برخی دیگر نیز از شما می‌خواهند برای دریافت خبرنامه سایت، ایمیلتان را ثبت کنید. درواقع پاپ‌آپ‌ها مانند آهن‌ربا دارای نیروی مغناطیسی هستند و مخاطبان را جذب می‌کنند.

پاپ آپ خروج چیست ؟

 پاپ آپ های خروج پنجره های بازشویی هستند که زمانی به مخاطب شما نشان داده میشوند که تصمیم میگیرند سایت شما را ترک کنند . 

زمانی که مخاطب شما در حال بررسی صفحات محصول یا دانلود یک فایل یا حتی خواندن یک مقاله در وبلاگ سایت شماست نباید مزاحم او شوید و با ارائه یک پاپ آپ حواس او را پرت کند . پس بهتر است کمی صبر کنید تا ببینید اقدام بعدی مخاطب چیست و بعد به او یک پیشنهاد بدهید.

پاپ آپ خروج در سایت چیست ؟

پاپ آپ خروج در سایت چیست ؟

درست در زمانی که مکان نما به سمت زدن علامت ضربدر حرکت میکند ،یا مخاطب آدرس سایت دیگری را در مرورگر وارد میکند که نشانه تصمیم به خروج مخاطب از سایت شماست، پاپ آپ خروج برای او ظاهر میشود و در این لحظه باید با تمام توان حرفه ای خودتان و تولید محتوای ترغیب کننده از مخاطب بخواهید حالا که می خواهد سایت شما را ترک کند حداقل یک کار یا اقدام کوچک را انجام دهد .

مثلا به او بگویید حالا که می خواهد از سایت شما خارج شود ، قبل از ترک سایت می تواند این کتاب الکترونیکی رایگان آموزشی را دانلود کند ، یا یک کوپن تخفیف به او بدهید و بگویید حالا که الان قصد ندارید محصول ما را بخرید این کوپن تخفیف را دریافت کنید، شاید روزی به کارتان بیاید.

چرا پاپ آپ خروج پولسازترین نوع پاپ آپ است ؟

قطعا بدترین نوع پاپ آپ ها آنهایی هستند که به محض ورود کاربر به سایت شما باز می شوند .

هیچ چیزی بیشتر از این نوع پاپ آپ نمی تواند برای مخاطب آزار دهنده باشد و باعث خورد شدن اعصابش شود . این نوع پاپ آپ ها به جای اثر گذاری مثبت و جمع آوری ایمیل بیشتر اتفاقا باعث میشود مخاطب کلا سایت شما را ترک کند  . چرا ؟

چون مخاطب در لحظه ورود به سایت شما ، خصوصا زمانی که از طریق جستجوی موضوع مورد نظرش در گوگل به سایت شما رسیده است هیچ دیدی از محتوای سایت شما و چیزی که می خواهد به آن برسد ندارد . پس چه طور ما توقع داریم که مثلا زمانی که پاپ آپ باز می شود و از او می خواهد ایمیل اش را وارد کند تا خبرنامه هفتگی ما برایش ارسال شود ، این کار را انجام دهد وقتی هیچ شناختی از ما و محتوای سایت ما ندارد ؟

کاربرد پاپ آپ خروج

کاربرد پاپ آپ خروج

بهترین کار برای استفاده از پاپ آپ این است که به مخاطب فرصت بدهیم که کمی با ما و آن چیزی که می خواهیم به او ارائه بدهیم آشنا شود و بعد به او پیشنهاد بدهیم که اگر دوست دارد بیشتر در کنار ما باشد و از خبرهای روز سایت ما با خبر شود ایملیش را ثبت کند که در روز مشخصی در هفته خبرنامه ما را دریافت کند . یا اجازه بدهیم کمی در صفحات محصول ما بچرخد بعد به او پیشنهاد بدهیم که با ورود آدرس ایملش در این باکس می تواند از یک کوپن تخفیف ۲۰ % استفاده کند .

و دقیقا به این شکل است که  پاپ های خروج باعث فروش بیشتر و افزایش لیست ایمیلی ما برای ایمیل مارکتینگ می شوند و به همین خاطر به آنها پاپ آپ های پولساز میگوییم . 

متدوال ترین پاپ آپ های خروج چه محتوای دارند ؟

رایج‌ترین محتواهایی که برای پاپ‌آپ‌ها استفاده می شوند عبارت‌اند از: محتوای تخفیفی، پروموشن ها و حراجی ها ،دریافت خبرنامه ، بعد از خرید و پرداخت ، ثبت نام و عضویت ، دانلود کتاب الکترونیکی، رقابت و مسابقه ، مطالعه موردی و… .

طبق تحقیقاتی که nudgr انجام داده است بیشترین نوع پاپ های خروجی که در سایت های مختلف استفاده میشوند ، برای جمع آوری لید Lead یا ایمیل کاربر برای ارسال خبرنامه و پاپ آپ های پیشنهاد تخفیف هستند.

تفاوت پاپ‌آپ‌های قصد خروج با پاپ‌آپ‌های معمولی چیست؟

زمانی که کاربر وارد یک وبسایت می‌شود، حتما دلیلی برای آمدن به این سایت و باز کردن آن دارد . ممکن است به دنبال خرید محصول، خواندن مطلبی جالب یا آموزشی و یا وب‌گردی باشد.

پاپ‌آپ‌های معمولی در زمان ورود کاربر روی صفحه ظاهر می‌شوند یا اندکی پس از ورود و اسکرول‌کردن صفحه، برای کاربر ظاهر  می‌شوند.

نمونه پاپ آپ خروج در سایت

نمونه پاپ آپ خروج در سایت

اما پاپ‌آپ‌ خروج اینطور نیست. این پاپ‌آپ‌ها صبر می‌کنند کاربر کارش را در وب سایت تمام شود  و زمانی که قصد خروج از وب‌سایت را دارد، برای او نمایان می‌شود. پاپ‌اپ‌های خروج، کاربر را ناراحت نمی‌کنند و حس نمیکند که مزاحم اوست چون از سایت و مطالبش استفاده کرده‌ و شاید حتی خوشحال هم شود که از مطالب جدیدتر یا تخفیف‌ها نیز باخبر شود. قطعا پاپ‌آپ‌های خروج هرچقدر زیباتر طراحی شوند و محتوای حرفه ای داشته باشند، توجه بیشتری را جلب می‌کنند.

چرا باید از پاپ‌آپ قصد خروج در وبسایت تان استفاده کنید؟

برای آنکه دلیل استفاده از پاپ‌آپ قصد خروج را دقیقا متوجه شوید، بهتر است به یک سوال مهم فکر کنید: «در صورت استفاده‌نکردن از پاپ‌آپ، چه چیزی را از دست می‌دهید؟»

تعدادی از بازدید کنندگان زمانی که به سایت شما می آیند نهایتا یک صفحه را باز میکنند و همان موقع بدون اینکه لینک یا صفحه دیگری را باز کنند می خواهند از سایت شما خارج شوند . قطعا این نوع بازدید کنندگان به جز اینکه نرخ پرش یا bounce rate شما را افزایش بدهند هیچ ارزش و تاثیر مثبتی در کسب و کار شما ندارند .

در این حالت اگر شما بتوانید حداقل او را ترغیب کنید که قبل از خارج شدن از سایت یک لینک دیگر را باز کند یا توجهش را جلب کنید که ایمیلش را ثبت کند یک قدم مثبت و رو به رشد در کسب و کارتان برداشته اید .

این نوع بازدیدکنندگان دقیقا مثل مشتریانی هستند که در فروشگاه‌هایی زنجیره ای مثل شهروند و هایپر استار می چرخند و چیزی نمی‌خرند اما به محض اینکه در کنار در خروجی سبدی بزرگ پر از اجناسی می بینند که با قیمت حراجی به فروش می رسند به سراغ آن سبد تخفیف می روند و آن را زیر و رو میکنند و جالب است گاهی حتی چیزی را می خرند که نیازی به آن ندارند و فقط به این خاطر که در سبد تخفیف است آن را می خرند

پس بهتر است برای موفقیت بیشتر کسب و کارتان حتما به فکر تولید محتوای پاپ آپ خروج و طراحی آن باشید چون حتی اگر کاربر بعد از دیدن پاپ آپ خروج هم باز اقدامی نکند شما چیزی را از دست نمی دهید.

نحوه ساخت پاپ آپ خروج در سایت وردپرسی

افزونه Pop-Up CC Exit : یکی از افزونه های عالی برای ساخت پاپ آپ خروجی افزونه Pop-Up CC Exit  است  . این افزونه رایگان است و  دارای ۶ استایل انعطاف پذیر و قابل تنظیم است که همگی ریسپانسیو هستند.

افزونه popup maker : این افزونه را در مخزن پلاگین های وردپرس می توانید پیدا کنید که به کمک آن می توانید انواع پنجره های پاپ آپ را در وردپرس بسازید. این افزونه تا امروز توانسته است بیش از ۸۰٫۰۰۰ نصب فعال و امتیاز ۴٫۹ را از آن خود کند.

۸ راهکار شگفت‌انگیز برای تولید محتوای پاپ آپ خروج های پولساز

برای موثرترکردن پاپ‌آپ خروج، می توانید اقداماتی انجام دهید و نتیجه دلخواهتان را بگیرید. شاید در گذشته هم پاپ آپ هایی تولید و در سایت اجرا کرده اید اما به احتمال زیاد به شکل درستی آن‌ها را اجرا نکرده‌اید و نتیجه خوبی هم نگرفته اید .

اما همه آن شکست ها را فراموش کنید و بیایید اینجا در رایتینا در کنار هم روش تولید محتوای پاپ آپ و اجرای آن به صورت حرفه ای را یاد بگیریم :

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران ویژه رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر ویژه در رایتینا ، می توانید به همه آموزش های تولید محتوا و روش های کسب درآمد از آن دسترسی داشته باشید

ثبت نام در رایتینا حدود 1-2 دقیقه از شما وقت میگیرد

دیدگاهتان را بنویسید