آموزش فوق حرفه ای تمیز کردن لیست ایمیل مارکتینگ و کاهش احتمال اسپم شدن

آموزش فوق حرفه ای تمیز کردن لیست ایمیل مارکتینگ و کاهش احتمال اسپم شدن (۳۷۲۰ کلمه )

چرا باید ایمیل‌های هرز و نا کارا را از لیست ایمیل مارکتینگ حذف کنید؟

آمارهای مربوط به ایمیل مارکتینگ نشان می دهند که معمولا کمتر از ۲۵ % ایمیل‌های تبلیغی توسط مخاطب باز می‌شوند و کمتر از ۵ % از افراد روی لینک ها یا پیشنهادهای  ویژه در ایمیل کلیک می‌کنند.

این آمار به شما می‌گوید که بازاریابی ایمیلی نوعی بازی با اعداد است و برندها و کسب و کارهایی می توانند در این نوع بازاریابی موفق باشند که بتوانند با ترفندهایی حرفه ای این عددها را بالا ببرند .

مشخصا قبل از اینکه اقدام به ایمیل مارکتینگ کنید باید یک یا چند لیست ایمیلی بسازید.  فهرست ایمیل مخاطبان شما لیست ایمیل افرادی است که به سایت شما آمده اند و به صورت آگاهانه در سایت شما عضو شده اند و یا در یک لندینگ پیج یا پاپ آپ برای دانلود یک فایل، ایمیل شان را ثبت کرده اند و دوست دارند که ارتباط بیشتری با شما داشته باشند. 

برای اینکه هر روز تعداد افراد مشتاقی که دوست دارند با شما ارتباط بیشتری داشته باشند و یا از محصولات و خدمات شما استفاده کنند را پیدا کنید لازم است به صورت هدفمند برای جمع آوری ایمیل اقدام کنید .

مثلا ممکن است یک لندینگ پیج خاص بسازید که در آن یک فایل آموزش ویدئویی رایگان برای مخاطب بگذارید و از او بخواهید برای دانلود این فیلم آموزشی ابتدا آدرس ایملیش را وارد کند . و به این شکل شما دقیقا فهرست ایمیلی ای می سازید از افرادی که واقعا علاقه مند به محصولات یا خدمات شما هستند.

تمیز  کردن فهرست ایمیل در ایمیل مارکتینگ به چه معناست؟

تمیز کردن فهرست ایمیل‌های مخاطبان، به معنی  حذف ایمیل‌های غیرفعال و اطلاعات غیردقیق از دیتابیس ایمیل  است. 

مثلا هر فردی که در ۹۰ روز گذشته ایمیل‌های شما را باز نکرده است را باید از فهرست خودتان حذف کنید.

یا قطعا در بین این لیست مشتاق ها هم افرادی پیدا می شوند که ممکن است بعد از مدتی دوست نداشته باشند ایمیلی از شما دریافت کنند پس لازم است آدرس ایمیل این افراد را هم از لیست خودتان حذف کنید .

کار حذف ایمیل های هرز را می توانید به صورت اتومات یا دستی انجام دهید . انجام دادن این کار به صورت اتوماتیک قطعا بهتر و سریع‌تر است؛ اما حذف ایمیل‌ها به صورت دستی هم می تواند برای شما و کمپین های ایمیل مارکتینگ شما بسیار مفید باشد .

 

راهنمای تمیز کردن لیست ایمیل مارکتینگ

راهنمای تمیز کردن لیست ایمیل مارکتینگ

ریسک تمیز نکردن فهرست بازاریابی ایمیلی چیست؟

همانطور که احتمالا شما هم دیده اید سرویس هایی مثل Gmail این روزها ایمیل های ارسالی را در اینباکس مخاطبین دسته بندی می کنند و اگر شما از ترفندهای مختلف ایمیل مارکتینگ برای تبلیغاتی نبودن محتوای ایمیل تان و اثبات با ارزش بودن محتوای آن استفاده نکنید قطعا ایمیل های شما به پوشه promotions یا تبلیغات می رود که معمولا کمتر مخاطبی این پوشه را باز میکند . به همین خاطر میزان نرخ دیده شدن و باز شدن یا Open Rate ایمیل های تان به شدت کاهش می یابد .

 

یا اگر شما بدون توجه به سلیقه و نظر مخاطب ها و بدون پاکسازی لیست تان اقدام به ارسال ایمیل به تمامی فهرست ایمیل تان از روز اول بکنید قطعا ممکن است تعدادی از مخاطبین که علاقه ای به ایمیل ها و محتوایی که ارسال میکنید ندارند شما را به لیست اسپم بفرستند که این می تواند برای شما بسیار بد و گران تمام شود .

رفتن ایمیل شما به بخش اسپم می تواند تمام هزینه ها و زحمتهای شما را در ایمیل مارکتینگ هدر بدهد . بنابراین باید تمام تلاش تان را بکنید که در لیست شما تعداد بیشتر مخاطب راغب به دریافت ایمیل تان داشته باشید که واقعا به دریافت ایمیل از طرف شما علاقه دارند و حداقل هر چند وقت یکبار با دیدن نام و آدرس تان یکی از آنها را باز کنند تا فقط تلاش کنید تعداد آدرس های لیست تان را بالا ببرید .

پس ایمیل مارکتینگ و رسیدن به مخاطبین چند صد هزارتایی و فروش های نجومی فقط اضافه کردن تعداد ایمیل ها در لیست نیست بلکه قطعا کیفیت آدرس ایمیل های این لیست هم مهم است و لازم است برای رسیدن به یک لیست با کیفیت هر چند وقت یکبار لیست تان را جارو و خانه تکانی کنید .

مزایای تمیز کردن لیست ایمیل و حذف آدرس‌های غیر قابل‌ استفاده چیست؟

۱ هزینه های ایمیل مارکتینگ شما کاهش می یابد

قطعا همه ما میدانیم که هزینه ارسال ایمیل برای یک لیست چند هزار نفره توسط سرویس های ایمیل مارکتینگ مانند  Mailerlite هزینه بردار است . بنابراین اگر شما هر چند وقت یکبار لیست ایمیل تان را خانه تکانی نکنید و ایمیل های بی استفاده را حذف نکنید هر بار با ارسال ایمیل در کمپین های ایمیل مارکتینگ تان برای افرادی که علاقه ای به برند شما ندارند یا به هر دلیلی ایمیل های شما را باز نمی کنند نه تنها هیچ نتیجه مثبتی در کسب و کارتان نمی گیرید بلکه هزینه های بی خودی و اضافه هم به شما متحمل می شود.

مثلا شاید لیست ایمیل شما فعلی شما ۵۰۰۰۰ نفر باشد ولی از این تعداد فقط ۵۰۰۰ نفر آنها واقعا برای شما کارا و موثر باشند . خب چرا یک هزینه بیخود کنید و برای ۵۰۰۰۰ نفر ایمیل بفرستید در صورتی که ۴۵ هزار نفر آنها واقعا بی تاثیر هستند و فقط هزینه شما را بالا می برند ؟!

۲-کمتر ممکن است اسپم شوید

قطعا یکی از بدترین چیزها در ایمیل مارکتینگ اسپم شدن ایمیلی است که ارسال میکنیم . پس یکی از تلاش های ما برای افزایش اثر گذاری ایمیل مارکتینگ مان باید این باشد که با به کارگیری ترفندهایی از اسپم شدن ایمیل ها جلوگیری کنیم، چون اسپم شدن ایمیل ها به معنی خوانده نشدن و دیده نشدن است و اگر زمانی اسپم شوید بسیار کار دشواری است که بخواهید از این حالت خودتان را در بیاورید .

۳ نرخ باز شدن و نرخ کلیک ایمیل های شما افزایش می یابد

با تمیز کردن لیست ایمیل تان اتفاقا برعکس تصور لحظه ای  میزان نرخ باز شدن و کلیک شدن ایمیل هایتان افزایش می یابد  .

مثلا فرض کنید که شما در لیست اولیه خودتان ۵۰۰۰ آدرس ایمیل دارید و بعد از ارسال ایمیل برای آنها نرخ باز شدن ایمیل تان ۲۰ % است . این عدد بدی نیست . اما بعد از تمیز کردن فهرست ایمیلی تان و تبدیل تعداد ایمیل ها به ۴۲۰۰ عدد و ارسال ایمیل برای آنها نرخ کلیک ۳۰ % میشود که این قطعا خیلی بهتر است !

تمیز کردن لیست ایمیل مارکتینگ

تمیز کردن لیست ایمیل مارکتینگ

زمان مناسب برای تمیز کردن فهرست ایمیل و حذف ایمیل‌های غیرفعال چه زمانی است ؟

ایمیل مارکترهای حرفه ای عقیده دارند که شاید ایده آل ترین حالت ممکن برای تمیز کردن فهرست ایمیل مارکتینگ این است که هر هفته این لیست را پاکسازی کنید و ایمیل های اضافی و غیر کارا را حذف کنید اما اگر این امکان را ندارید نهایتا هر ۳ ماه یکبار سعی کنید حتما این کار را انجام دهید . و هر چه قدر که مجموعه ی کسب و کار شما رشد می کند و فهرست ایمیلی شما بیشتر می شود بهتر است در فواصل زمانی کوتاهتری اقدام به تمیز کردن فهرست ایمیل مارکتینگ خودتان بکنید .

نشانه های اورژانسی که حتما باید تمیز کردن فهرست ایمیل تان را در اولویت قرار بدهید  :

۱- نرخ باز شدن ایمیل‌های ارسالی شما به شدت کم شده است

 

جالب است که بعضی از کسب و کارها حتی با صرف هزینه های زیاد برای ایمیل مارکتینگ هیچ تجزیه و تحلیلی روی ایمیل هایی که ارسال میکنند و نتایجی که میگیرند ندارند و فقط ایمیل ها را ارسال میکنند و دیگر بعد از آن به سراغ آنها و نتایج حاصل از این ارسال نمی روند .اما قطعا به این روش نمی توانند از کمپین های ایمیل مارکتینگ نتیجه ای بگیرند .

پس برای نتیجه گرفتن و افزایش فروش محصولات یا خدمات حتما باید نتیجه ها را تجزیه و تحلیل کنید . و اگر بعد از آنالیز نتایج به این نتیجه رسیدید که به شدت میزان نرخ باز کردن ایمیل های شما یا Open Rate  کم شده است پس در اولین فرصت باید نسبت به تمیز کردن فهرست ایمیلی تان اقدام کنید .

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا ، می توانید به حدود نیمی از آموزش ها و مقالات دسترسی داشته باشید

ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا رایگان و بسیار آسان است و فقط کافی است برای خودتان یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید