مشاهده فهرست محتوایی

این محتوا را به اشتراک بگذارید.

29 عادت یک تولید کننده محتوا سالم ، پولدار و شاد (چگونه در طول 66 روز یک رفتار را تبدیل به عادت کنید )

فهرست محتوایی

آیا شما یک فریلنسر تولید محتوا هستید یا یک تولید کننده محتوای تمام وقت یا شاید هم شغل های دیگری دارید و یا شاید اصلا بیکار در حال حاضر بیکار باشید، به هر حال هر کسی در هر جایگاهی که هستید این عادت های شما هستند که موقعیت فعلی تان را ساخته اند . شاید هم بارها به خاطر عادت های محدود کننده تان از زندگی و هدف ها و رویاهای تان جا مانده اید و به هیچ کدام از آنها نرسیده اید .

واقعیت این است که کیفیت زندگی شما انعکاس مستقیم از عادت های شماست . قطعا عادت های خوب شما را سالها از بسیاری افراد دنیا جلو می اندازد تا زودتر به موفقیت و آرزوهایتان برسید و بالعکس عادت های بد شما را سالها به عقب می اندازد یا کلا زندگی شما را نابود میکند .

و مطالعات نشان داده اند که عادت ها تقریبا نیمی از فعالیت های روزانه ما را تشکیل میدهند پس اگر بتوانیم روی عادت هایمان متمرکز شویم و آنها را بهبود دهیم می توانیم در زندگی احساس شادی داشته باشید ، در کسب و کارمان و کارآفرینی موفق شویم یا به درجات عالی برسیم ، فردی ثروتمند شویم ، جسم سالمی داشته باشیم و…

چگونه عادت های خوب مان را توسعه دهیم ؟

قطعا ترک عادت های بد و تقویت عادت های خوب یک شبه اتفاق نمی افتد .اما جالب است که اگر همین عادت ها را به میکرو تغییرات تبدیل کنیم می توانیم در طول 18 تا 245 روز و به طور متوسط 66 روز عادت های بد را حذف و عادت های خوب را تقویت کنیم.

راهنما  : هفته اول در هر روز فقط به مدت 5 دقیقه به یک عادت که می خواهید آن را تغییر بدهید بپردازید . هفته دوم 10 دقیقه تلاش کنید اما هر روز و بدون وقفه و همین طور ادامه بدهید تا به نتیجه دلخواه برسید و این رفتار عادت شما شود . به شکلی که حتی در بدترین شرایط هم فراموش نکنید یا تنبلی نکنید که این عادت را انجام بدهید یا انجام ندهید. به این شکل بعد از مدت زمانی حدود 66 وز  هر عادتی در وجود شما نهادینه میشود .

عادت های یک تولید کننده محتوای موفق با بالاترین سطح بهره وری

1- یک روتین صبحگاهی داشته باشید

هر روز سعی کنید یک عادت روتین عالی داشته باشید و آن را حتما اجرا کنید مانند خواندن 10 دقیقه ای یک مقاله عالی و انگیزشی ،کمی تنهایی و خلوت کردن با خودتان ،نوشتن یک متن 500 کلمه ای تا 1000 کلمه ای در مورد هر چیزی که در ذهن تان هست و…

تولید کننده محتوا باید یک روتین داشته باشد

تولید کننده محتوا باید یک روتین داشته باشد

2- قانون 80/20

قانون 80/20 که به عنوان قانون یا اصل پارِتو  را اجرا کنید . طبق این قانون 80 % از نتایج حاصل 20 % از تلاشهای ماست . یعنی می توانیم با تلاشهای کوچک اما هوشمندانه نتایج بیشتر و بزرگتری به دست آورید

قانون 80/20 در تولید محتوا

قانون 80/20 در تولید محتوا

چرا در هنگام تولید محتوا نباید قهوه بخورید و کتاب بخوانید؟!

 

 

3- یک لیست از کارهایی که می خواهید در طول روز انجام بدهید تهیه کنید

یک لیست ساده و واقع گرایانه برای کارهایی که حتما باید آنها را انجام دهید تهیه کنید . این لیست را بهتر است شب قبل از خواب برای فردا تهیه کنید . فقط لیست تان نباید تخیلی و رویایی باشد . مثلا اگر من در لیستم بنویسم :

برگزاری 5 جلسه برای بستن قرار داد تولید محتوا

بررسی 40 رزومه برای استخدام نیرو در رایتینا

رفتن به باشگاه از ساعت 8 تا 10 صبح

2 ساعت پیاده روی

نهار بیرون رفتن با دوستان

خواندن 5 مقاله تخصصی در زمینه تولید محتوا

2 ساعت کتاب خوانی

خرید لباس

جلسه با شرکت …

بررسی سایت و رفع ایرادات

قطعا این یک لیست رویایی و غیر واقعی برای من است و حداقل این را میدانم که من فردی نیستم که بتوانم در یک روز 5 جلسه برگزار کنم ، 40 رزومه بررسی کنم و… و همه اینکارها را هم در سطح و کیفیت دلخواه خودم انجام بدهم . پس مشخصا با اینجور لیست نوشتن به هیچ جایی که نمیرسیم هیچ، افسرده هم می شویم . پس بهتر است یک لیست واقع گرایانه و حداقل کمی بالاتر از سطح توانایی هایمان بنویسیم نه اینکه فکر کنیم یک شبه قرار است به یک ابَر انسان تبدیل شویم و به همه کارهایمان برسیم!

لیست کارهایی که یک تولید کننده محتوا باید انجام دهد

لیست کارهایی که یک تولید کننده محتوا باید انجام دهد

4– وظایف مهم اما غیر فوری را شناسایی کنید

در مدیریت زمان یکی از مهمترین کارها شناخت وظایف و کارهای مهم اما غیر فوری است که قطعا به شما کمک میکند به اهداف بلند مدت تان برسید .

5- میزان بهره وری خودتان را هر روز ردیابی کنید

حتما زمانی را برای ردیابی همه چیز در نظر بگیرید و میزان موفقیت تان را ارزیابی کنید . حالا این ارزیابی و امتیاز دادن را می توانید با جایزه دادن های نقدی یا غیر نقدی به خودتان بسنجید یا با میزانی از موفقیت و نتیجه مثبت که از ترک یک عادت بد یا بهبود یک عادت خوب به دست می آورید  .

مثلا اگر میخواهید هر روز صبح نیم ساعت زودتر بیدار شوید به میزان هر روز که سر ساعت مشخص بیدار شدید مثلا به خودتان یک کتاب هدیه بدهید یا 5000 هزار تومان جایزه نقدی در نظر بگیرید . قطعا این می تواند بهترین نوع ارزیابی باشد چون در آخر هفته یا آخر ماه می توانید راحت تر ارزیابی کنید که به چه میزان به موفقیت رسیده اید .

6– نتیجه نهایی را در ذهن تان تصور کنید

تصور نتیجه نهایی و دلخواه می تواند به انگیزه دادن به شما معجزه کند .مثلا اگر تصمیم دارید که لاغر شوید و وزن تان را کم کنید هر روز خودتان را در لباسی و زیبا و هیکلی متناسب تصور کنید . حتی برای خودتان در واقعیت لباس هایی بخرید که به سایز دلخواهتان باشد .

یک تولید کننده محتوا باید عوامل حواس پرتی را حذف کند

یک تولید کننده محتوا باید عوامل حواس پرتی را حذف کند

7- هر عامل حواس پرتی را در طول روز حذف کنید

مطالعات و تحقیقات علمی نشان داده اند که هر وقفه ای که در هر کاری برای شما ایجاد میشود حدود 25 دقیقه شما را به عقب بر میگرداند و از برنامه تان عقب میاندازد .

 

 

8- یک زمان مشخص برای پاسخ دادن به ایمیل و بررسی شبکه های اجتماعی بگذارید

در طول روز فقط یک زمان مشخص مثلا 8 تا 8:30 را برای پاسخ دادن به ایمیل ها و گشتن در شبکه های اجتماعی بگذارید و به هیچ وجه در طول روز به سراغ گوشی تان برای این موارد نروید. با این تکنیک شک نکنید میزان بهره وری شما چندین برابر میشود .

البته مشخصا این زمان تعیین کردن و اجرایی کردن آن برای ما این روزها بسیار سخت است . اما یکی از راهکارها این است که چک کردن و گشتن در شبکه های اجتماعی را به عنوان جایزه کارها و تمرکز روی کارهای مهم تان بگذارید .

9- از دیگران کمک بخواهید

یکی از عادت هایی که باید در خودتان نهادینه کنید این است که برای انجام کارها از دیگران کمک بگیرید و همیشه نخواهید که همه کارها را خودتان به تنهایی انجام بدهید .

 در تولید محتوا از دیگران کمک بخواهید !

در تولید محتوا از دیگران کمک بخواهید !

10- یک دفترچه برای ایده هایتان داشته باشید

یک دفترچه یادداشت کوچک برای ایده هایتان داشته باشید که هر زمان که ایده ای جدید به ذهن تان رسید به جای اینکه تلاش کنید یادتان بماند و فراموش نکنید در آن دفترچه یادداشت کنید . این دفترچه یادداشت را همراه خودتان همه جا ببرید حتی جاهایی که شاید به نظر مسخره برسد!

11- در طول روز یک زمان سکوت و خلوت با خودتان داشته باشید

در طول روز حتما چند دقیقه ای را بین کارهایتان برای خلوت با خودتان و سکوت اختصاص بدهید . و فقط در این دقایق چشم هایتان را ببندید و به افکار خودتان گوش بدهید.

 

عادت های مالی برای یک تولید کننده محتوای پولدار

12- تمام هزینه ها و پرداختی های خودتان را ردیابی کنید

عادت کنید که هر روز تمام خرج هایتان را بنویسید حتی 1000 تومان را هم در نظر داشته باشید تا بتوانید در زمان های مشخصی خرج کل را مصاحبه کنید .

13- حداقل 20 % در آمدتان را ذخیره کنید

ذخیره کردن حداقل 20 % از در آمد ماهانه می تواند یک امنیت مالی نسبی برای شما ایجاد کند که باعث آرامش بیشتر شما میشود و استرس شما را کمتر میکند

یک تولید کننده محتوا باید صبح زود بیدار شود

یک تولید کننده محتوا باید صبح زود بیدار شود

14- صبح ساعت 5 تا 6 بیدار شوید !

جالب است که بدانید با مرور زندگی نامه و سبک زندگی افراد موفق و ثروتمند می بینید که بیشتر آنها هر روز ساعت 5 صبح یا حتی کمی زودتر بیدار می شوند .

۵ ترفند افزایش درآمد برای یک فریلنسر تولید محتوای تازه کار (راهکارهای جذب مشتری بیشتر +دانلود فایل آموزشی نوشتن طرح بازاریابی )

 

15- همیشه برای خرید از لیست خرید استفاده کنید

هیچ وقت بدون لیست خرید برای خرید کردن بیرون نروید ! مطمئن باشید بدون داشتن یک لیست خرید چیزهایی می خرید که هیچ گاه به آنها نیاز ندارید و نخواهید داشت .

16- سرمایه گذاری کنید

همیشه سعی کنید در زمینه های مختلف سرمایه گذاری کنید حتی اگر میزان این سرمایه گذاری 100 هزار تومان باشد

چگونه یک تولید کننده محتوای سرمایه دار باشید؟

چگونه یک تولید کننده محتوای سرمایه دار باشید؟

 

عادت های یک تولید کننده محتوا با ارتباطات عاطفی و اجتماعی عالی

17– شبکه ارتباطی خودتان را هر روز گسترش بدهید

حتما هر هفته زمان های مشخصی را برای افزایش ارتباطات اجتماعی و دوستانه تان در نظر بگیرید.

18- قدردانی کنید

از هر شخصی که برای شما حتی کوچکترین کاری انجام میدهد یا تاثیری روی زندگی شما دارد تشکر و قدردانی کنید حتی با یک یادداشت کوچک.

19- بدون انتظار محبت کنید

شاید یکی از بدترین عادت ما این است که می خواهیم در مقابل هر عمل خوبی از طرف ما، طرف مقابلمان هم بدون لحظه ای معطلی تلافی کند . اما محبت کردن بدون توقع تلافی می تواند هم حال خودمان را خوب کند و هم دوستان و اطرافیانمان را .

یک تولید کننده محتوای قدردان باشید

یک تولید کننده محتوای قدردان باشید

20- هر روز برای یکی از نزدیکان تان پیام محبت آمیز ارسال کنید

چه اشکالی دارد هر روز به جای قرقره کردن خبرهای بد روز و تکراری شبکه های اجتماعی یک پیام اختصاصی و محبت آمیز برای دوستان یا یکی از نزدیکان تان ارسال کنید .

21- هر روز یک عمل از روی مهربانی انجام بدهید

هر روز که از خواب بیدار میشوید باید در تلاش باشید که یک کار خیر خواهانه و از روی مهربانی برای موجود زنده ای انجام دهید . این کار می تواند یک کمک کوچک برای عبور کردن یک فرد سالمند از خیابان باشد یا سوار کردن یک مسافر در یک روز بارانی و یا کمک موسسه محک یا هر موسسه خیریه دیگر یا حتی کمک به یک حیوان درمانده و گرسنه در خیابان یا آب دادن به یک گل در حال پژمرده شدن  .این نوع کارهای خیر اول از هر کسی باعث حال خوب خودتان میشود .

عادت های یک تولید کننده محتوا هدفمند و موفق

همه ما دوست داریم به هدف هایمان برسیم . اما چه قدر برای رسیدن به آنها پافشاری میکنیم ؟ چه قدر دراز مدت روی رسیدن به هدف هایمان تمرکز میکنیم ؟ تحقیقات زیادی نشان داده اند که فقط 8 نفر از 100 نفر به هدف های دراز مدت شان می رسند و برای آنها تلاش میکنند! شما دوست دارید جزو آن 8 نفر باشید ؟

22- هدف های تان و راه رسیدن به آنها را تجزیه و تحلیل کنید

هر روز 5 تا 10 دقیقه را برای تجزیه و تحلیل هدف هایتان بگذارید . هدف و نقاط عطف رسیدن به هدف ها و همین طور مسیرهایی که باید طی کنید تا به هدف هایتان برسید را مرور کنید .

مراقب باشید این ۸ اشتباه را به عنوان فریلنسر تولید محتوا مرتکب نشوید (تجربه شخصی نویسنده)

23- میزان پیشرفت خودتان را اندازه گیری کنید

در یک مدت زمان مشخص مسیر رسیدن به هدف تان را بررسی کنید و میزان پیشرفت خودتان را تعیین کنید . مثلا برای یک تولید کننده محتوای حرفه ای و یا نویسنده یکی از هدف ها می تواند داشتن مخاطب زیاد باشد . مثلا تعیین کنید که هدف تان این است که در یک ماه آینده 1000 نفر به بازدید کننده های وبلاگ یا سایت تان اضاف شود . و بعد هر روز یا هر هفته بررسی کنید چه قدر به این هدف خودتان نزدیک شده اید .

 عادت های یک تولید کننده محتوای سالم و سرحال

24- حتما صبحانه بخورید

مطالعات زیاد نشان میدهد که صبحانه مهمترین وعده غذایی در طول روز است . این یکی از عادت های مهم در سلامت جسمی شماست که تلاش کنید خوردن صبحانه را جزو عادت های روزانه تان بکنید .

یک تولید کننده محتوا روزی 1 عدد سیب میخورد

یک تولید کننده محتوا روزی 1 عدد سیب میخورد

25- روزی یک عدد سیب بخورید

از قدیم گفته اند که روزی یک عدد سیب می تواند شما را از بسیاری از بیماری ها مصون کند . فیبر بالای سیب منجر به هضم بیشتر و تعادل سطح قند خون می شود.

26- بهتر است 7 ساعت را کامل در طول شب بخوابید

بی خوابی در طول شب می تواند باعث افزایش سطح استرس شما در طول روز بعد شود . پس سعی کنید هر شب 7 ساعت کامل بخوابید و استراحت کنید . بهتر است برای زودتر به خواب رفتن گوشی موبایل تان را اصلا با خود به رختخواب نبرید !

یک تولید کننده محتوا باید آب کافی بخورد

یک تولید کننده محتوا باید آب کافی بخورد

27- آب کافی بخورید

این هم که یک قانون قدیمی برای بهبود سلامت جسم است . البته در کنار این به شخصه تجربه کردم که خوردن 1 تا 2 لیوان آب به صورت ناشتا می تواند باعث شود در طول روزکاملا سرحال باشیم و شاید برای خودمان هم در شروع عجیب به نظر برسد اما واقعا جواب می دهد .

28- خوردن سبزیجات به میزان کافی

شما در طول روز معمولا چند واحد میوه جات و سبزیجات استفاده میکنید ؟ خوردن سبزیجات به حد کافی در طول روز به علت قلیایی بودن بالا تعادل اسید – قلیایی در بدن را تامین کند و باعث سلامت جسمی شما می شود

29- در طول روز حتما 10000 قدم راه بروید

شاید باور نکنید اما پیاه روی و قدم زدن علاوه بر سلامتی جسم می تواند به ایجاد ایده های خلاقانه در تولید محتوا به شما کمک کند ! من خودم سعی میکنم حتما حداقل یک مسیر مشخص را تا دفتر یا به سمت خانه پیاده روی کنم . بسیاری از ایده های تولید محتوا در قسمت های مختلف رایتینا در همین پیاده روی ها به ذهنم رسید !

 

 

 

مطالب مرتبطی که پیشنهاد میشه مطالعه کنید!

۲ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست