با این 12 تاکتیک تولید محتوا، تعداد لایک و فالور را در اینستاگرام کسب و کارتان افزایش بدهید

با این ۱۲ تاکتیک تولید محتوای اینستاگرام ، تعداد لایک و فالور را در صفحه اینستاگرام کسب و کارتان افزایش بدهید (+دانلود برنامه و ابزارهای کاربردی )

در طول روز چند بار سراغ گوشی تان می روید که تعداد لایک ها یا فالوهای اینستاگرام تان را چک کنید ؟این روزها تقریبا غیر ممکن است که در یک شبکه اجتماعی یک اکانت بسازیم اما دنبال این نباشیم که فالور بیشتری داشته باشیم یا عکس ها و متن ها و خلاصه محتوایی که منتشر میکنم دیده شود و پسندیده شود !


مگر میشود از این حجم هورمون های شادی که با دیدن لایک ها و فالورها در بدن مان تولید میشود بگذریم ؟!

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

شاید هم به تازگی تصمیم گرفتید یک اینفلونسر بشوید و یا از طریق اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر میلیون میلیون پول در بیاورید و به جای چرخ زدن بیخود و بی هدف در شبکه های اجتماعی از آنها کسب در آمد کنید .

به هر حال به هر هدفی که از اینستاگرام استفاده میکنید قطعا دوست دارید دیده شوید و معروف شوید و این قطعا به همان آسانی ای که فکر میکنید نیست و باید راهکارهایی را بلد باشید و در کنار آن به صورت مداوم و منظم تولید محتوا کنید .

در اینجا می خواهیم با هم در مورد  ۱۲ تاکتیک افزایش فالور و لایک در اینستاگرام صحبت کنیم :

۱۲ تاکتیک تولید محتوای اینستاگرام

تاکتیک ۱ تولید محتوای اینستاگرام  –  برای ۱۲٫۶ % جذب بیشتر مخاطب حتما از هشتگ استفاده کنید

 شاید هنوز هم شما به اهمیت هشتگ ها در شبکه های اجتماعی و خصوصا اینستاگرام پی نبرده باشید و توجه به این مساله نکنید که باید برای هر پست یک تعداد مشخص و محدودی هشتگ در نظر بگیرید ( لطفا در این مورد زیاده روی نکنید چون نتیجه عکس میگیرید !)

تولید محتوا و هشتگ گذاری در اینستاگرام

تولید محتوا و هشتگ گذاری در اینستاگرام

همانطور که پیدا شدن محتوا و مقاله ما در موتور جستجوی گوگل با کلمات کلیدی و یا جستجوی موضوع مورد نظر برای مخاطب امکان پذیر است در اینستاگرام هم هشتگ ها هستند که می توانند به مخاطب کمک کنند که بر اسا موضوعی که جستجو می کند ما را پیدا کند . وقتی شما به عنوان مثال هشتگ #آموزش _تولید _محتوا را می زنید . هر کاربری که به تولید محتوا علاقه داشته باشد و این هشتگ را در نوار جستجوی اینستاگرام جستجو کند می تواند تمام پست هایی که شما نوشته اید و در ارتباط با تولید محتوا هستند را ببیند .

هر پستی که حداقل یک هشتگ مرتبط با موضوع کپشن داشته باشد می تواند ۱۲٫۶ % مخاطب بیشتری را در اینستاگرام نسبت به پست های بدون هشتگ جذب کند . پس اگر می خواهید در اینستاگرام لایک بیشتری داشته باشید ، از هشتگ گذاری حرفه ای شروع کنید.

اما لطفا در هشتگ گذاری زیاده روی نکنید!

درست است که اینستاگرام به شما اجازه میدهد تا حداکثر ۳۰ هشتگ در هر پست استفاده کنید اما بهتر است حداکثر بین ۵ تا ۱۰ هشتگ در هر پست استفاده کنید.

هشتگ گذاری در تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

هشتگ گذاری در تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

پیشنهاد رایتینا برای هشتگ گذاری در اینستاگرام :

 • صفحه اینفولنسرهای حوزه تخصصی خودتان را بررسی کنید و ببینید از چه هشتگ هایی و به چه تعدادی استفاده میکنند.
 • خودتان ارزیاب باشید . از تعداد و انواع هشتگ های مختلف استفاده کنید ونتیجه را بررسی کنید
 • ۷۰ % هشتگ های که در اینستاگرام استفاده میشود مربوط به برند شخصی یا برند کسب و کار هستند . پس برای هر کدام از تصاویر و پست هایی که منتشر میکنید حتما از هشتگ های برند خودتان بین هشتگ های دیگر استفاده کنید مثلا #رایتینا 

تاکتیک ۲ تولید محتوای اینستاگرام– از تصاویر با سایز مناسب استفاده کنید

هیچ چیزی در اینستاگرام بدتر از این نیست که یک عکس با کیفیت عالی منتشر کنید و بعد عکس بریده شود یا نصفه آپلود شود یا به سختی آپلود شود .

سایز تصاویر مناسب برای اینستاگرام

سایز تصاویر مناسب برای اینستاگرام

پس برای اینکه عکسی که می خواهیم در اینستاگرام آپلود کنیم دچار مشکل نشود و اینستاگرام به انتخاب خودش آن را کوچک نکند بهتر است ما تصویر مناسبی را ارسال کنیم .

عرض و طول تصاویر در اینستاگرام باید حداقل ۱۰۸۰*۱۰۸۰ باشد . البته اینستاگرام تصاویر را در ابعاد ۶۱۲ * ۶۱۲ پیکسل نشان می‌دهد.  و به طور خاص ابعاد تصاویری که درحالت افقی قرار می گیرند ۱۰۸۰ * ۵۶۶ پیکسل نشان داده می‌شوند و در حالت عمودی نیز ابعاد تصاویر برابر با ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۳۵۰ پیکسل می باشد .

برای ویرایش و سایز کردن عکس ها برای اینستاگرام می توانید از این برنامه ها و ابزارها استفاده کنید :

Snapseed : یک ویرایشگر عالی عکس می باشد که به وسیله گوگل توسعه و به بازار ارائه شده است .

VSCO Cam : یک برنامه کامل دیگر برای ویرایش تصاویر

  Camera+ : تنظیم نور دهی و فوکوس در این برنامه به صورت جداگانه قابل انجام است . میزان تاریکی و روشنی تصاویر به راحتی قابل کنترل است .

Overgram : از ۱۶ فونت متفاوت برای ویرایش و متن نویسی عکس ها در آن استفاده میشود

  Pic Stitch : رتبه #۱ کلاژ عکس ها  و ویدئوها

Squaready : این برنامه به شما کمک میکند که بدون نیاز به برش عکس آنها را در اینستاگرام منتشر کنید

Hipstamatic : یک برنامه فیلتر عکس و تصاویر عالی

البته باید علاوه بر سایز مناسب عکس ها به جذاب بودن آنها هم توجه کنید . مطالعات نشان داده اند که تصاویر روشن ۵۹۲ % بیشتر از تصاویر تیره برای مخاطب جذاب هستند .  و بهتر است از تصاویری استفاده کنید که رنگ های خاکستری روشن ، سبز و آبی در آنها وجود داشته باشد .

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

تاکتیک ۳ تولید محتوای اینستاگرام – در عکس ها از یک CTA خاص استفاده کنید

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران ویژه رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر ویژه در رایتینا ، می توانید به همه آموزش های تولید محتوا و روش های کسب درآمد از آن دسترسی داشته باشید

ثبت نام در رایتینا حدود 1-2 دقیقه از شما وقت میگیرد

لیست دیدگاه

 • علی کریمی ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

  بسیار عالی و کاربردی

  پاسخ
  • ناتاشا جعفری ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

   سپاسگزارِ حضورِ شما در رایتینا هستیم
   پیروز و پاینده باشید

   پاسخ
 • عاطفه آجلی ۷ مهر ۱۳۹۷

  واقعا مطالب خوبی دارید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید