5 مزیت نوشیدن آب در طول روز برای تولید محتوا بهتر ! ( در یک روز چه قدر آب بنوشیم ؟ )

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که برای تولید محتوای بهتر لازم است در طول روز مقدار بیشتری آب بخورید ؟

همه ما تا به حال بارها و بارها در مورد نوشیدن آب به میزان کافی در طول روز شنیده ایم . و به احتمال زیاد مثل خیلی از توصیه های سلامت از این گوش گرفته ایم و از آن گوش در کرده ایم .

اما بیایید این بار کمی متفاوت باشیم و با هم تصمیم بگیریم بعد از پایان این مقاله برای اینکه یک تولید کننده محتوای شاد و سالم باشیم یک لیوان آب خوریم و هر روز  هم تا جایی که می توانیم مقدار آن را بیشتر کنیم ( البته تا یک حد توصیه شده و نرمال نه بیشتر ) و این عادت را در زندگی روزمره مان نهادینه کنیم .

قبل از هر چیزی بهتر است مزایای خوردن آب کافی به صورت منظم را با توجه به منابع علمی با هم بررسی کنیم

توجه : خواندن این مقاله و به اشتراک گذاری آن برای عموم آزاد است چون مزایای نوشیدن آب نه تنها برای یک تولید کننده محتوا و وبلاگ نویس بسیار مفید است بلکه برای هر فردی که دوست دارد سلامت و شاداب باشد می تواند مفید باشد.

 

در مورد ارزش تغذیه ای آب بیشتر بدانیم

احتمالا همه افرادی که به وزن و اندام خودشان اهمیت زیادی می دهند می دانند که آب با این همه مزایای فوق العاده ای که دارد حاوی 0 کالری است . یعنی هر چه قدر آب بخورید چاق نمی شوید . ( البته به غیر از آدم های چاق ِ تنبل که برای گول زدن خودشان و اطرافیان به همه می گویند ما آب هم بخوریم چاق میشویم !!!)

آب حاوی هیچ ماده پروتئینی ، چربی و کربوهیدراتی نیست و بنابراین تنها کاری که با بدن میکند این است که بدن را هیدراته میکند .

پس بدون هیچ نگرانی برای چاق شدن و اضافه وزن در بین زمان هایی که مشغول تولید محتوا و نویسندگی هستید و ساعت ها پشت میز می نشینید آب نوش جان کنید و حتما یک لیوان آب همیشه کنار دست تان باشد .

توسعه مهارت تولید محتوا

اما آب دارای مزایای زیادی برای بدن است که به صورت علمی هم اثبات شده اند که در اینجا با هم چندتایی از آنها را بررسی میکنیم :

مزایای نوشیدن آب در طی روز برای یک تولید کننده محتوا و وبلاگ نویس

1- آب می تواند میزان کارایی و عملکرد فیزیکی شما در طول روز و در هنگام تولید محتوا را در بالاترین سطح خود نگه دارد

تحقیقات علمی نشان داده اند که عدم مصرف آب به میزان کافی در طول روز می تواند عملکرد فیزیکی بدن را تحت تاثیر قرار بدهد ، به شکلی شما حس میکنید هیچ انرژی ای برای انجام کار و خصوصا تولید محتوا ، تایپ کردن ، از جای خود بلند شدن و… ندارید .

شاید بسیاری از ما این تجربه را داشته ایم که صبح که از خواب بیدار میشویم به جای اینکه سرحال و آماده شروع یک روز خوب کاری باشیم هیچ انرژی و توانی برای شروع نداریم و ترجیح میدهیم دوباره به رختخواب برگردیم و جالب اینکه هر چه قدر هم بخوابیم باز هم این حس خستگی از بین نمی رود و تا شب این حس بی انرژی بودن با ما می ماند .

تولید محتوا و نوشیدن آب در طول روز

در این زمان خیلی از ما تولیدکنندگان محتوا و نویسنده ها برای اینکه بتوانیم به نوشتن و کار ادامه بدهیم به قهوه رو می آوریم و فکر میکنیم به کمک آن می توانیم این خستگی را از بین ببریم . اما قهوه هم برای مدت کوتاهی جواب میدهد و دوباره به جای اول باز میگردیم .

پیشنهاد رایتینا : یکبار این راه جدید را امتحان کنید و صبح ناشتا و یا در طول روز هر وقت که احساس خستگی و خواب آلودگی کردید یک لیوان آب بخورید . بعد نتیجه را ببینید قطعا بد نیست .

2- نوشیدن آب در طول روز باعث بهبود عملکرد مغز یک تولید کننده محتوا میشود

میزان هیدراتاسیون بدن در طول روز می تواند بر روی عملکرد مغز شما تاثیر بگذارد . و تولید محتوا بدون عملکرد بالای مغز هم اصولا غیر ممکن است!!

تولید محتوا و عملکرد مغز

حتی مبتدی ترین تولید کننده های محتوا و نویسنده ها هم می دانند که در زمان هایی که حس میکنند مغزشان به خوبی فعال و سرحال نیست عملا نمی توانند هیچ کارایی و بازدهی در کارشان داشته باشند.

و مشخصا اگر در طول روز مغز ما عملکرد لازم را نداشته باشد و نتوانیم خلاقیت لازم را داشته باشیم ، تبدیل به یک فریلنسر تولید محتوا یا وبلاگ نویس ورشکسته ، عصبی ، دچار اختلال در تمرکز ، همیشه غمگین و بداخلاق میشویم .

پس برای کسب در آمد از تولید محتوا و تبدیل محتوا به ثروت باید سعی کنیم از راهکارهایی استفاده کنیم که عملکرد مغزمان را در بالاترین سطح ممکن نگه دارد . و مشخصا نوشیدن روزانه و منظم آب می تواند به راحتی و بدون هیچ ضرری این تاثیر را داشته باشد .

فکر میکنم اگر همه ما بدانیم که خوردن یک لیوان به طور مستقیم می تواند در آمد ما را در طول یک روز حداقل 2.5 کند قطعا همین حالا هم ادامه مقاله را رها میکنیم و یک لیوانِ پر آب می نوشیم!

3- نوشیدن منظم آب در طول روز باعث کاهش سردرد در زمان تولید محتوا میشود

امان از این سردردهای غیر قابل تحمل ! احتمالا همه ما محتوا نویس ها و نویسنده ها تجربه سردردهای بد را داشتیم و میدانیم که اگر این نوع سردرها از نوع سردردهای بدجنس هم باشند به راحتی می توانند ما را حداقل یک روز از تولید محتوا و کار خودمان بیاندازند .یکی از علت های شایع سردردهای میگرنی دهیدراته شدن یا کاهش آب بدن است .

تولید محتوا و سردرد

و تحقیقات جدید نشان داده اند که با نوشیدن میزان کافی آب در طول روز می توانید مانع این سردردها شوید و به راحتی از شر آنها خلاص شوید و به میزان دلخواهتان تولید محتوا کنید .

4- آب مواد معدنی مورد نیاز برای بدن شما را تامین میکند تا بتوانید تولید محتوا کنید!

با اینکه گفتیم آب هیچ گونه ماده مغذی ای در درون خود ندارد اما مشخصا دارای مواد معدنی با ارزشی از جمله سدیم ، منیزیم و کلسیم است که با جذب در بدن می تواند به سلامت شما کمک کنند و تعادل بدن را حفظ کنند .

5- میزان کافی آب بدن باعث تنظیم درجه حرارت بدن در شرایط ایده آل میشود

آب در جذب و انتقال گرمای بدن بسیار عالی عمل میکند . و به همین طریق بدن ما می تواند در شرایط مختلف آب و هوایی و محیطی تعادل گرمایی خودش را حفظ کند تا به سلولها و بافت های بدن آسیبی نرسد . خصوصا در روزهای گرم تابستان و هوای گرم آب به علت ظرفیت گرمایی بالا می تواند به عنوان یک سپر برای جلوگیری از تغییرات ناگهانی دمایی سلولها عمل کند .

تولید محتوا و نوشیدن آب

برای اینکه یک تولید کننده محتوا سالم و سرحال باشیم در یک روز چه قدر آب بنوشیم ؟

شاید همه ما بارها در اینترنت و بین عامه مردم شنیده باشیم که باید در طول روز 8 لیوان آب بخوریم . اما این روزها دانشمندان معتقدند هر فردی باید بر حسب جنسیت ، وزن ، سطح فعالیت بدنی و شرایط آب و هوای محیطی که در آن زندگی میکند میزان مصرف آب روزانه خود را تعیین کند .

IoM میزان توصیه شده برای خانم ها را حدود 2.7 لیتر در طول روز و برای آقایان 3.7 لیتر در طول روز تعیین کرده است . و البته این برای یک فرد با مشخصات فیزیکی نرمال و فعالیت بدنی متوسط است . اما برای کسی که در طول روز فعالیت بدنی زیادی دارد مشخصا باید افزایش یابد .

برای تولید محتوا بهتر آب بنوشیم

چگونه در طول روز آب بیشتری بخوریم ؟

بعد از اینکه فهمیدیم آب مزایای زیادی برای ما دارد و باید برای اینکه یک تولید کننده محتوای شاد و سالم باشیم باید به میزان توصیه شده آب بنوشیم، سوال بعدی این است که چگونه این میزان آب را برای بدن تامین کنیم؟

مشخصا همه ما میدانیم که نمی توانیم به صورت مستقیم این مقدار آب را در طول روز بنوشیم . بنابراین شاید بهتر باشد به سراغ میوه های تازه و سالم برویم و از آنها کمک بگیریم . مثلا هندوانه از جمله میوه هایی است که میزان آب بالایی دارد و می توانید به اندازه معقول و توصیه شده در طول روز بخورید .و یا از این اینفوگرافیک کمک بگیرید تا بتوانید میوه های آب دار را پیدا کنید و در رژیم غذایی روزانه تان قرار بدهید .

اینفوگرافیک میزان آب میوه جات

بیاید از همین لحظه با هم نوشیدن آب را شروع کنیم و جزو عادت های مان بکنیم .

شما در طول روز چه قدر آب می نوشید ؟ چند لیوان ؟

چگونه شاد و سالم باشیم ؟

مطالب مرتبطی که پیشنهاد میشه مطالعه کنید!

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست