متد Ivy Lee برای افزایش بهره وری در کار ( حتما در تولید محتوا به آن نیاز دارید )

چارلز شواب Charles M. Schwab تا سال 1918 یکی از ثروتمندترین افراد روی زمین بود.

او در آن زمان مدیر صنایع فولاد شرکت بتلهم، بزرگترین شرکت کشتی سازی و دومین تولید کننده ی فولاد در امریکا بود. توماس ادیسون، مخترع معروف، او را یک قهرمان سیری ناپذیر می دانست که همیشه در حال رقابت و بهتر شدن بود.

در سال 1918، یک روز چارلز شواب تصمیم گرفت برای بالا بردن بازدهی تیمش و یافتن راه های بهتر، قرار ملاقاتی را با یکی از بهترین مشاورهای افزایش بهره وری به نام Ivy Lee ترتیب بدهد.

Lee یک تاجر موفق و یکی از افراد پیشگام در حوزه ی روابط عمومی بود. شواب او را به دفتر خود دعوت کرد و از او خواست تا راهی برای بازدهی و بهره وری بیش تر به او نشان دهد.

Lee در پاسخ از او خواست که با هر یک از مدیران او 15 دقیقه صحبت کند.

شواب از او درباره ی هزینه ی این کار پرسید.

او گفت که نیازی نیست هزینه ای بپردازد. ولی اگر صحبت های او موثر واقع شد بعد از سه ماه یک چک به هر مبلغی که خودش خواست برای او بفرستد.

هر چه زودتر این موانع را بشکنید و از سر راه تان بردارید :

متد  Ivy Lee  برای افزایش بهره وری و کاربرد آن در تولید محتوا

او در آن 15 دقیقه متد ساده ای برای انجام کارهای روزمره به آنها ارائه داد تا با استفاده از آن بتوانند بازدهی خود را بالاتر ببرند:

  1. در پایان هر روز 6 کار مهمی که فردا باید انجام دهید را بنویسید. (فقط 6 عدد)
  2. آن کارها را به ترتیب اهمیت اولویت بندی کنید.
  3. وقتی فردا کار خود را شروع کردید روی کار اول تمرکز کنید و تا آن را انجام نداده اید کار بعدی را شروع نکنید.
  4. بقیه ی کارها را به همین ترتیب انجام دهید. در پایان روز، هر کاری که در لیست مانده و انجام نشده است را به لیست 6 تایی فردا انتقال دهید.
  5. این روند را هر روز تکرار کنید.

این استراتژی به ظاهر خیلی پیش پا افتاده بود ولی شواب Schwab و افراد  تصمیم گرفتند آن را امتحان کنند. پس از سه ماه شواب از نتیجه ی کار خیلی راضی بود و Lee را به دفترش دعوت کرد و یک چک 25 هزار دلاری به او داد.

متد Ivy Lee شاید خیلی آسان به نظر برسد ولی از ارزش بالایی برخوردار است. چطور این متد سادهمی تواند تغییرات بزرگی ایجاد کند ؟و چه چیزی باعث شده است که این متد تا این حد موثر باشد؟

دلیل تاثیرگذاری متد Ivy Lee در افزایش بهره وری در کار

دلیل تاثیرگذاری متد Ivy Lee در افزایش بهره وری در کار

 

دلیل تاثیرگذاری متد Ivy Lee در افزایش بهره وری در کار

1- عمل کردن به این تکنیک افزایش بهره وری بسیار آسان است

اولین انتقادی که به تکنیک Ivy Lee وارد است سادگی و ابتدایی بودن آن است که باعث می شود بسیاری از افراد این طور فکر کنند که این روش برای بررسی تمام پیچیدگی هایی که در زندگی روزمره و واقعی وجود دارد مناسب نباشد.

مثلا اگردر طول روز مورد اورژانسی پیش بیاید چه کار باید بکنیم ؟ یا چه طور ممکن است این روزها از تکنولوژی و اپلیکیشن های مختلفی که برای افزایش بهره وری هستند استفاده نکنیم و به جای آن به نوشتن چند کاری که باید فردا انجام دهیم بسنده کنیم ؟ و…

اتفاقا باید بدانیم که پیچیدگی معمولا یک ضعف محسوب می شود زیرا انجام کار را سخت تر می کند و به همین علت همه ما از این تکنیک های پیچیده هر روز فرار میکنیم و نمی توانیم تغییری که می خواهیم را در زندگی مان ایجاد کنیم .

بله، چه بخواهیم و چه نخواهیم موارد اورژانسی و غیر قابل پیش بینی در طول روز اتفاق می افتند. اما راه حل پیچیده کردن کار و برنامه ریزی برای این موارد غیر قابل پیش بینی نیست و تنها کاری که باید بکنیم این است که اگر واقعا هیچ راهی  نبود که این موردهای غیر قابل پیش بینی را به عقب بیاندازیم و در زمان دیگری انجام دهیم ، آنها را در همین زمان انجام دهیم ولی تمام سعی خودمان را بکنیم که در سریع ترین زمان ممکن به لیست مرتب شده ی خودمان بازگردیم. یعنی از قوانین و روش های آسان و راحت برای مدیریت پیچیدگی ها استفاده کنیم.

چگونه یک کتاب حداقل ۲۵۰۰۰ کلمه ای در ۱ هفته بنویسیم ؟

2- شما را مجبور می کند تا خودتان را به تعداد مشخصی کار محدود می کنید

به نظر نمی رسد که هیچ جادویی درباره ی 6 کار مهم در هر روز وجود داشته باشد.

شاید اصلا شما تصمیم بگیرید که این روش را با 5 کار در روز انجام بدهید . نکته ی جادویی اینست که خودتان را به تعداد مشخصی کار محدود کنید.

همیشه بهترین راه حل برای زمان هایی که ذهنتان درگیر مسائل بسیاری است این است که ایده هایتان را محدود کنید و موارد غیر ضروری را حذف کنید.

محدودیت باعث پیشرفت شما می شود. اگر شما خودتان را به انجام کاری متعهد نکنید هر چیزی می تواند تمرکزتان را به هم بزند.

3- شروع کار و تغییر در این تکنیک بسیار راحت است

بزرگترین مانعی که بر سر راه بسیاری از تصمیم به تغییرهای ما وجود دارد start یا شروع تلاش برای تغییر و یا انجام هر کاری است  (اینکه از روی مبل بلند شوید شاید سخت باشد ولی وقتی شروع به دویدن می کنید دیگر کار برای شما راحت تر می شود و حتی خیلی فرق نمیکند که بخواهید تندتر هم بدوید).

این تکنیک شما را وادار می کند که از شب قبل برای کارهای فردای خودتان تصمیم گیری کنید و یک قدم اصلی را برای کارهای فردا بردارید بنابراین شروع کردن در فردا برای تان راحت تر میشود . تا اینکه صبح از خوا بیدار شوید و با یک عالمه کار و آشفتگی ذهنی روز خودتان را شروع کنید

انجام چند کار همزمان در کاهش بهره وری در کار

انجام چند کار همزمان در کاهش بهره وری در کار

4- شما بر روی یک کار تمرکز می کنید

مشخصا در جامعه ی مدرن هر روز به افرادی که علاقه مند به همزمان انجام دادن چند کار در یک زمان هستند اضافه میشود .

مثلا به فعالیت های خودتان نگاه کنید . در طول روز چند بار شده است که در زمانی که سر میز غذا هستید، گوشی موبایل هم در دست دیگرتان است و مشغول لایک کردن و کامنت گذاشتن در شبکه های اجتماعی هستید ؟ یا در زمانی که پشت لپ تاپ می نشینید که کارتان را شروع کنید چند تب مختلف باز میکنید که هم قبض آب و برق را پرداخت کنید ، هم در مورد پیدا کردن پرستار برای بچه تان به چند سایت سر بزنید ، هم ایمیل تان را چک میکنید ، هم در یک دست تان مشغول خوردن قهوه هستید ، در کنار دست تان هم احتمالا یک کتاب گذاشته اید که زمان هایی که اینترنت قطع و وصل میشود یک نگاهی هم به آن بکنید و در نهایت هم چندین تب مختلف مثلا در زمینه کاری تان که احتمالا تولید محتوا است باز کرده اید و همزمان مشغول ترجمه یک مقاله هم هستید .

ما به اشتباه فکر میکنیم که به این شکل بهره وری مان بیشتر می شود و تعداد کارهای بیشتری انجام می دهیم . در صورتی که تحقیقات زیادی نشان داده اند که بر خلاف تصورمان این Multitasking یا انجام هم زمان چند کار دقیقا باعث کاهش بهره وری می شود و بعد از چند ساعت به خودمان می آییم و میبینیم ساعت ها پشت لپ تاپ نشسته ایم ولی در نهایت هیچ کدام از کارهایمان به نتیجه نرسیده است !!

مشخصا هر چه قدر ما بتوانیم اولویت و کارهای کمتری در یک زمان برای خودمان تعریف کنیم کیفیت کار ها بالاتر می رود.فقط کافی است که زندگی روزمره افراد مشهور و موفق را در جهان بررسی کنید . همه آنها فقط یک نقطه مشترک با هم دارند و آن هم متمرکز کار کردن است . دلیل آن هم ساده است؛ اگر شما تمرکز خودتان را به جای یک کار بر روی 10 کار بگذارید تمرکزتان به 10 قسمت تقسیم میشود و قطعا کاری که با این سطح تمرکز انجام شود کار خوب و با کیفیتی از آب در نمی آید . عالی شدن به تمرکز و تداوم نیاز دارد.

مهم ترین جمله Ivy Leeبرای افزایش بهره وری :

در طول روز فقط روی چند کار محدود تمرکز کنید و روز خودتان را با مهم ترین کار شروع کنید. این تنها حقه ای است که برای رسیدن به بازدهی بیش تر به آن نیاز دارید.

 

 

مطالب مرتبطی که پیشنهاد میشه مطالعه کنید!

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست