۲۳ ترفند کپی رایتینگ ( فقط اگر یک کپی رایتر حرفه ای هستید بخوانید )

هشدار : این محتوا فقط برای مصرف کپی رایترهای حرفه ای تولید و منتشر شده است و اگر شما تازه کار هستید و به تازگی جذب تولید محتوا و کپی رایتینگ شده اید باید از پایه شروع کنید و این متن نمی تواند خیلی برای شما مفید باشد .

۲۳ ترفند کپی رایتینگ برای یک کپی رایتر حرفه ای

ترفند کپی رایتینگ ۱– یک کپی رایتر حرفه ای دلیلی برای  « اینجا کلیک کنید » به مخاطب میدهد

شاید در نگاه اول کمی مسخره به نظر برسد که ما به عنوان یک کپی رایتر حرفه ای به مخاطب به صورت مستقیم بگوییم دقیقا اینجا باید کلیک کنید . و البته همه ما میدانیم که از لحاظ روانشناسی در تولید محتوا، مخاطب خیلی دوست ندارد به امر و نهی ما توجهی کند و اگر یک مقدار لجباز هم باشد ( که مخاطب این روزها به میزان زیادی هست چون از تبلیغات و ترفندهای تبلیغاتی خسته است) ، معمولا هر جایی کلیک میکند به غیر از جایی که ما گفتیم !

پس برای اینکه به هدف خودمان به عنوان یک محتوا نویس تجاری و یا کپی رایتر برسیم بهترین کار این است که از ترفندهایی که جواب می دهند به شکلی حرفه ای تر و هوشمندانه تر استفاده کنیم . مخاطب برای هر کاری دنبال دلیل میگردد . حتی برای ساده ترین کارها از جمله یک کلیک ساده و وارد شدن به یک صفحه که قطعا هیچ هزینه مادی ای برای او ندارد .

پس بهترین راهکار در تولید محتوای دکمه های CTA یا دکمه های اقدام به عمل برای مخاطب این است که در کنار دکمه های CTA با هر عنوانی از جمله « اینجا کلیک کنید » یک دلیل برای کلیک کردن به مخاطب بگوییم . مثلا زیر آن بنویسیم : « بدون نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای » ، « کاملا رایگان » ، « با هزینه ارسال رایگان » ، « + یک هدیه ویژه » ، « + یک پیشنهاد شگفت انگیز » و…

 

یک کپی رایتر حرفه یا چگونه برای دکمه cta محتوا نویسی میکند ؟

یک کپی رایتر حرفه یا چگونه برای دکمه cta محتوا نویسی میکند ؟

 

تولید محتوا برای دکمه CTA

تولید محتوا برای دکمه CTA

 

ترفند کپی رایتینگ ۲ – یک کپی رایتر حرفه ای با طراحی خاص به کلماتی که هدف اصلی هستند اشاره میکند

این مورد بیشتر از اینکه یک ترفند برای کپی رایتینگ باشه برای جلب توجه چشمی مخاطب هست . برای اینکار میتوانید با طراحی یک فلش با رنگ متضاد به کلمه مورد نظر اشاره بکنید یا به دکمه مورد نظر اشاره بکنید و…

تولید محتوا در دکمه اقدام به عمل

تولید محتوا در دکمه اقدام به عمل

 

ترفند کپی رایتینگ ۳ – یک کپی رایتر حرفه ای از نمادهایی مثل + ، / ، # و.. استفاده می کند

مشخصا همه ما حتی اگر کِرم کتاب هم باشیم و علاقه زیادی به خواندن داشته باشیم زمانی که یک متن تو در تو از کلمات بدون هیچ علامت و نشانه و تصویری جلوی چشم ما قرار میگرد در کسری از ثانیه سرمان گیج می رود و حالمان بد میشود و  اصلا نمی توانیم به خواندن متن ادامه بدهیم .

مشخصا این در مورد یک فرد کتاب خوان بود ، قطعا این حالت در مورد مخاطب و خواننده فضای آنلاین چندین برابر قوی تر است و حتی در بهترین شرایط ممکن هم زود خسته میشود و حوصله خواندن متن را ندارد چه برسد به اینکه همچین محتوایی را بخواهیم به خوردش بدهیم .

پس برای اینکه مخاطب ما دچار این حالت نشود لازم است این قانون را در کپی رایتینگ رعایت کنیم که هر چند وقت یکبار از علامت های خاصی مانند + به جای حرف « و » استفاده کنیم یا علامت / را به جای کلمه « یا » به کار ببریم و حتی از آیکون یا ایموجی های مختلف بین متن استفاده کنیم .

ایموجی ها در کپی رایتینگ و تولید محتوا

ایموجی ها در کپی رایتینگ و تولید محتوا

احتیاط : لطفا در این مورد زیاده روی نکنید . در استفاده از ایموجی ها مثل بعضی از کپشن های اینستاگرام انقدر زیاده روی نکنیم که که به جای کمک به انتقال مفاهیم به شکلی راحت تر بالعکس با زیاده روی در استفاده از ایموجی ها کاری کنیم که مخاطب مجبور شود  چند ساعت وقت بگذارد که رمز گشایی کند منظور نویسنده دقیقا از هر کدام از ایموجی ها دقیقا چه چیزی بوده است!

و یک موضوع جالب این است که بسیاری از ایموجی هایی که پشت سرهم ردیف میشود هیچ مفهومی در کل ندارند جز روان پریشی نویسنده ! مثلا ۵۰ بار ایموجی خنده و گریه کنار هم !  پس در استفاده از علامت ها و ایموجی ها صرفه جویی کنید و متعادل باشید.

ترفند کپی رایتینگ ۴ – یک کپی رایتر حرفه ی از اعداد زیاد استفاده میکند

حتی اگر در دوران مدرسه و دانشگاه از ریاضی و اعداد و ارقام متنفر بودید باید به عنوان یک کپی رایتر حرفه ای و تولید کننده محتوای حرفه ای عاشق اعداد و ارقام باشید .

اعداد و ارقام در تولید محتوا نقش حیاتی و معجزه آسایی دارند، چون هم متقاعد کننده و اعتبار بخش هستند و هم باعث ترغیب و ایجاد انگیزه برای کلیک کردن مخاطب می شوند .

پس برای اسکنر- مخاطب ها ( خواننده ها و مخاطب هایی که فقط در ثانیه یک نگاه کلی به متن می اندازند ) حتما از ارقام و اعداد استفاده کنید تا بتوانید در همان یک نگاه آنها را به دام بیاندازید .

۷۳ % تخفیف – ۳۵ میلیون – ۱۰ روش – ۷ ترفند – ۲۹ تکنیک – و….

ترفند کپی رایتینگ ۵ – یک کپی رایتر حرفه ای از قانون Goldilocks در کپی رایتینگ استفاده میکند

قانون Goldilocks به ما چه می گوید ؟

این قانون بیشتر در مورد افزایش انگیزه در زندگی و کسب و کار استفاده میشود . اما ما می توانیم در تولید محتوا و کپی رایتینگ هم از این قانون استفاده کنیم .

ما برای اینکه در هر کاری رشد و پیشرفت کنیم نیاز به انگیزه داریم . بی انگیزگی می تواند باعث شود انجام هر کاری برای ما غیر ممکن و دست نیافتنی شود و به همین دلیل مدام احساس پوچی و شکست کنیم .

قانون Goldilocks در تولید محتوا

قانون Goldilocks در تولید محتوا

قانون Goldilocks میگوید :

زمانی انگیزه افراد برای انجام کاری افزایش می یابد که این وظایف دقیقا مطابق با قابلیت ها و توانمندی های فعلی هر فرد باشد ، نه آسان تر نه سخت تر .

همه ما انسان ها چالش و رقایت را دوست داریم اما باید سطح دشواری آن برای مان مطلوب باشد . مشخصا اگر کاری به ما محول شود که از سطح توانمندی های فعلی مان خیلی پایین تر باشد قطعا خیلی زود خسته می شویم و اگر این کار به شکلی باشد که از سطح توانمندی ها ما بسیار بالاتر باشد به زودی از انجام  این کار دلسرد و نا امید می شویم .

مسابقه تنیس و تولید محتوا

مسابقه تنیس و تولید محتوا

مثلا در نظر بگیرید شما چند سالی است که تنیس بازی میکنید .

فرض کنید مربی شما تصمیم میگیرد یک مسابقه برای شما تدارک ببیند .

اگر او این اشتباه را کند که برای انتخاب فرد روبروی شما از یک فردی دعوت کند که تازه یک هفته است تنیس را شروع کرده و حتی هنوز نحوه گرفتن درست راکت تنیس را هم بلد نیست قطعا شما هیچ انگیزه ای برای این مسابقه ندارید چون میدانید پیروز بی چون و چرای این مسابقه هستید .

بالعکس اگر  Roger Federer یا Serena Williams را دعوت کند که با شما بازی کند قطعا باز هم هیچ انگیزه ای برای این مسابقه ندارید چون میدانید بدون شک بازنده این بازی هستید . و فقط زمانی این مسابقه برای شما هیجان دارد و برای آن تلاش زیادی میکنید که دقیقا تنیس بازی هم سطح خودتان انتخاب شود . در این حالت است که شما به چالش کشیده می شوید و این مسابقه برای تان جذاب است و تلاش میکنید به هر طریقی برنده این بازی شوید .

قانون Goldilocks در کپی رایتینگ چه کاربردی دارد ؟

شما برای اینکه به مخاطب قدرت و انگیزه انتخاب محصول یا خدمات را بدهید باید به شکلی حرفه ای جوری انتخاب ها را پیش روی او بچینید که در حد توانایی او برای انتخاب باشد .

مشخصا نباید با تعداد بالای انتخاب او را فلج کنید جوری که انقدر گیج شود و حس کند که نمی تواند هیچ انتخابی داشته باشد و در سریع ترین زمان ممکن صفحه را ببندد .

از طرفی هیچ خریداری هم دوست ندارد فقط یک نوع محصول و خدمات به او معرفی شود و او هیچ گونه انتخابی نداشته باشد .

پس مرتبط با نوع کسب و کار سعی کنید در کپی رایتینگ و نوشتن متن توضیح محصول و بعد هم معرفی تعدادی از محصولات حتما این قانون را در نظر بگیرید و نگذارید با اشتباه شما مخاطب و مشتریان تان کاملا بی انگیزه بشوند و شما را رها کنند.

ترفند کپی رایتینگ ۶ – یک کپی رایتر حرفه ای از عنوان های معنی دار برای مخاطب استفاده میکند

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران ویژه رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر ویژه در رایتینا ، می توانید به همه آموزش های تولید محتوا و روش های کسب درآمد از آن دسترسی داشته باشید

ثبت نام در رایتینا حدود 1-2 دقیقه از شما وقت میگیرد

دیدگاهتان را بنویسید