۵ ترفند افزایش درآمد برای یک فریلنسر تولید محتوا تازه کار (راهکارهای جذب مشتری بیشتر )

اگر شما یک فریلنسر تولید محتوا تازه کار هستید که نیاز دارید با کار فریلنسری و همین طور تولید محتوا و ترفندهای کسب درآمد از طریق تولید محتوا بیشتر آشنا شوید دقیقا به جای درستی آمده اید .

این روزها برخلاف سال های گذشته، کارکردن به صورت دورکاری یا فریلنسری بسیار رواج پیدا کرده است و هر روز هم به طرفداران آن اضافه می شود . چون همه ما دوست داریم رئیس خودمان باشیم و در هر ساعت از شبانه روز که دوست داشته باشیم کار کنیم و برای هر پروژه ای که به آن علاقه داریم وقت بگذرانیم . اما فریلنسر تولید محتوا بودن فقط خوشی و وقت آزاد و پول زیاد نیست که از همان روز اول به آن دل خوش کنید . بلکه فریلنسر بودن و موفق بودن در کار فریلنسری خصوصا در تولید محتوا نیاز به کسب مهارت هایی دارد که اگر آنها را یاد نگیریم و خودمان در پی افزایش دانش و اطلاعات خودمان نباشیم شاید در همان ماه اول تبدیل به یک فریلنسرِ ورشکسته یِ افسرده یِ بیکار شویم که هیچ امید و انگیز ای برای ادامه مسیر نداشته باشیم .

وقتی فریلنسر تولید محتوا می شوید رئیس خودتان هستید

وقتی فریلنسر تولید محتوا می شوید رئیس خودتان هستید

اینبار در رایتینا به سراغ ۷ راهکار و ترفندی رفتیم که شما به عنوان یک فریلنسر تولید محتوای تازه کار باید آنها را به کار بگیرد تا تبدیل به یک فریلنسر شادِ موفقِ پولدار شوید.

با هم این ۷ راهکار را مرور می کنیم :

۱- نفوذ در بین مشتریان

یک فریلنسر تولید محتوای تازه کار باید بین مشتریان نفوذ کند

یک فریلنسر تولید محتوای تازه کار باید بین مشتریان نفوذ کند

از همین ابتدای کار باید بدانید که فقط به صرف ِ اینکه شما چندین مقاله در سایت های کم بازدید و غیر مشهور نوشته اید یا به عنوان یک فریلنسر در یک سایت هایی مانند پونیشا ثبت نام کرده اید نمی توانید به این دل خوش کنید و منتظر باشید همان روز اول انواع و اقسام پروژه های تولید محتوا به سوی شما سرازیر شود !

دنیای وب این روزها دنیایی بسیار شلوغ تر از دنیای واقعی اطراف ماست . و اگر دست نجنبانیم و از ترفندهای مختلف استفاده نکنیم زیر خروارها صفحه و سایت های مختلف له می شویم و به یک فریلنسر بیکار و شکست خورده تبدیل میشویم که هیچ درآمدی نداریم.

برای بیرون آمدن از بین میلیون ها صفحه و هزاران سایت و نفس کشیدن و کار کردن و کسب درآمد باید بتوانیم خودمان را به مشتری و مخاطبمان نشان بدهیم وگرنه چه طور توقع داریم که مشتریان ما را بشناسند و به ما پروژه تولید محتوا سفارش بدهند ؟

برای این منظور باید یک هدف مشخص در شروع کار فریلنسری برای خودتان تعیین کنید تا هر روز در چشم مشتریان و کارفرماها باشید . باید در هر جایی که فکر می کنید یک مشتری سفارش محتوا می تواند در آنجا حضور داشته باشد یا حتی ممکن است در آینده ای نزدیک نیاز به تولید محتوا داشته باشد حضور پر رنگی داشته باشید و خودتان را در معرض دید کارفرمایان بگذارید .

مثلا هدف خود را این طور تعیین کنید که : روزی ۵ تا ۶ بار به جامعه مخاطب هدف خود نفوذ کنید ( یعنی افراد یا سازمان هایی که در حال حاضر نیاز به تولید محتوا دارند یا ممکن است در آینده نیاز پیدا کنند را شناسایی کنید و سعی کنید در دل آنها برای خودتان جایی باز کنید)

پیشنهاد رایتینا : به عنوان نمونه می توانید یک مقاله جذاب و رایگان برای سایت های معتبر بنویسید و بفرستید یا اینکه یک متن جذاب و تاثیر گذار در صفحه اجتماعی خودتان منتشر کنید .

۲۹ عادت یک تولید کننده محتوا سالم ، پولدار و شاد (چگونه در طول ۶۶ روز یک رفتار را تبدیل به عادت کنید )

۲- یک وبلاگ برای خودتان بسازید

اگر فریلنسر تولید محتوا هستید حتما یک وبلاگ برای خودتان بسازید

اگر فریلنسر تولید محتوا هستید حتما یک وبلاگ برای خودتان بسازید

من همیشه به تمام فریلنسرهایی که در رایتینا با آنها همکاری میکنیم این پیشنهاد را می دهم که حتما برای خودشان یک وبلاگ شخصی داشته باشند . داشتن یک وبلاگ می تواند برای یک فریلنسر تولید محتوا بسیار مفید و پولساز باشد !

نه اشتباه نکنید. نه اینکه هر روز با نوشتن در وبلاگ تان به کارت شما پولی واریز می شود یا مستقیما مقاله خودتان را می فروشید و پول در میاورید . نه !!

شما با داشتن یک وبلاگ یک رزومه کامل و خوب از خودتان به هر کارفرمایی ارائه می دهید که شاید با ۱۰ صفحه رزومه که در آن میگویید من فلانم و بهمان نتوانید به این جایگاه برسید .

من در حال حاضر برای پیدا کردن نویسنده خلاق برای همکاری در رایتینا حتما در اینترنت دنبال افرادی می گردم که وبلاگ دارند و مقالات خلاقانه با موضوعات جذاب برای مخاطب می نویسند و این مساله تقریبا می توانم بگوییم در اولویت اول انتخاب فریلنسر تولید محتوا در نظر من است .

اما در این بین متاسفانه فریلنسرهایی را می بینم که شاید ماه ها می شود که وبلاگ خودشان را به روز نکرده اند و این یکی از اشتباهات رایج بین فریلنسرهای تولید محتوای تازه کار است .

چرا یک فریلنسر تولید محتوا باید یک وبلاگ داشته باشد

چرا یک فریلنسر تولید محتوا باید یک وبلاگ داشته باشد

پس به ۳ دلیل ساده و مهم ساخت یک وبلاگ شخصی اولین کاری است که شما باید به عنوان یک فریلنسر تولید محتوا به فکر آن باشید:

 • وبلاگ شما یک مخزن نمونه کار برای کارفرمایان میشود

قطعا شما به عنوان یک فریلنسر تازه وارد نمی توانید توقع داشته باشید که همان روزهای اول از کارفرمایان پروژه بگیرید و مشتریان زیادی داشته باشید . پس چه جوری می توانید استعداد نویسندگی خودتان را نشان بدهید ؟

چه جایی بهتر از وبلاگ شخصی تان چون بدون هیچ هزینه ای می توانید در وبلاگ خودتان تبلیغ کارهایتان را بکنید !!

 • به مهارت نویسندگی شما کمک میکند

بارها و بارها جملات زیادی را از نویسندگان بزرگ خوانده ام که هیچ چیزی بهتر از روزنوشته ها یا اجبار خودتان به نوشتن به صورت منظم و روزانه نمی تواند باعث پیشرفت شما در نویسندگی و افزایش قدرت کنار هم چیدن کلمات در نوشته های شما بشود . پس تنها راهکار یک نویسنده جادویی شدن فقط نوشتن زیاد است !

و هیچ جایی برای نوشتن روزانه بهتر از وبلاگ خودتان نیست .

عضله های نویسندگی هم دقیقا مانند عضله های یک ورزشکار است و باید هر روز تمرین کنید تا قوی و قوی تر شوند !!

 • بازخورد گرفتن از مخاطب و خواننده ها

شما قطعا در شروع کار فریلنسری کارها و پروژه های زیادی ندارید که بخواهید از آنها بازخورد بگیرید و تجزیه و تحلیل درست و دقیقی از کارتان داشته باشید . و یا حتی شاید انقدر بازخوردهای کارفرماها در روزهای اول کاری بد و منفی بشد که کاملا افسرده و بی انگیزه شوید و برای همیشه فریلنسری را کنار بگذارید . پس بهترین مکان برای بازخورد گرفتن خصوصا در روزهای اول کاری نوشتن در وبلاگ و خواندن کامنت ها و نظرات خواننده هاست .

البته شاید بگویید در بین این همه وبلاگ چه کسی می آید و نوشته من را می خواند ؟ خب مشخصا همه نویسنده هایی که الان جزو معروف ترین نویسندگان در دنیا هستند در ابتدای کارشان هیچ کسی حاضر نبود حتی چند خط نوشته آنها را رایگان بخواند !! بهتر است در شروع کارتان و تا زمانی که خواننده ای پیدا کنید از دوستان و اعضای خانواده و فامیل بخواهید و خواهش کنید که به وبلاگ شما بیایند و نظر خودشان را در مورد نوشته شما به عنوان یک خواننده بگویند .

۳- روی موفقیت ها و اهداف تان تمرکز کنید نه روی شکست هایتان

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا ، می توانید به حدود نیمی از آموزش ها و مقالات دسترسی داشته باشید

ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا رایگان و بسیار آسان است و فقط کافی است برای خودتان یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید

 

لیست دیدگاه

 • sobhan ۲۷ آذر ۱۳۹۶

  بسیار عالی 🙂

  پاسخ
 • مهدی مقیمی ۱۶ اسفند ۱۳۹۶

  با سلام
  تشکر از مطالب مفیدی که ارائه نمودید دوستان رو دعوت به مطالعه این وبسایت میکنم
  http://Www.research-moghimi.ir

  پاسخ
 • تیموری ۲ مرداد ۱۳۹۷

  مطالب بسيار جالب و ديدني است،
  متشکرم
  https://www.pasargadmetal.com

  پاسخ
 • هنگامه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

  سلام
  خواستم از تمام مطالب مفیدی که در این سایت ارائه میشه تشکر کنم.خدا قوت

  پاسخ
  • ناتاشا جعفری ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

   سلام . لحظاتتون سبز و پر از آرامش .
   سپاسگزاریم. امیدواریم محتوای ما بتونه هر روز بیشتر از قبل برای شما مفید و با ارزش باشه
   شاد ، پیروز و پاینده باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید