10 عادت غذایی سالم و ناسالم برای یک { تولید کننده محتوا }

مطمئن باشید برای قهرمان شدن در تولید محتوا باید عادت غذایی سالم و ناسالم را بشناسید و بتوانید انرژی جسمانی خودتان را تحت کنترل داشته باشید . نداشتن انرژی و توان کافی می تواند تمامی اهداف و آرمان های شما برای یک زندگی شاد و سالم را تحت تاثیر قرار بدهد ، خلاقیت شما را نابود کند  و مانع موفقیت شما در هر زمینه ای از جمله تولید محتوا شود .

فوق ستاره شدن در تولید محتوا هم مانند بسیاری از کارهای دیگر در زندگی نیاز به جسم و روح سالم دارد .

پس اگر سبک زندگی ناسالمی دارید ، تغییر سبک زندگی می تواند به شما کمک کند که تبدیل به یک تولید کننده محتوای شاد ، سالم و ثروتمند شوید .

مفهوم عادت غذایی سالم و ناسالم در زندگی روزمره برای یک تولید کننده محتوا

شاید شما هم با شنیدن این واقعیت در زندگی روزمره تعجب کنید که : بیش از 40 % اقداماتی که شما در طول روز انجام می دهید در واقع تصمیم شما در آن لحظه نیست بلکه عادت شماست !

این عادت ها هستند که به ما دیکته می کنند که چگونه زندگی کنیم ، چگونه کارها را انجام دهیم و در نهایت چه نتایجی را به دست بیاوریم .پس به همین علت است که اگر ما میخواهیم درتولید محتوا و زندگی شخصی خودمان موفق و شاد باشیم باید عادت های مثبت و عالی داشته باشیم .

تعریف Medical Dictionary از یک عادت سالم :

یک عادت سالم یک نوع رفتار است که می تواند برای سلامت جسمی و روحی یک انسان مفید باشد . و این رفتار با یک نظم خاص و کنترل فردی در زندگی روزمره همراه است .

عادت های مثبت باعث می شوند در بسیاری از موارد ما به موفقیت های خارق العاده ای برسیم بدون اینکه نیاز باشد تلاش های ذهنی بیش از حدی را در لحظه متحمل شویم.

پس برای اینکه در تولید محتوا موفق شویم و وضعیت کلی زندگی مان هم بهبود یابد باید رفتارهای سالم را تبدیل به عادت های زندگی مان کنیم .

10 عادت غذایی سالم و ناسالم در غذا خوردن

1- خوب جویدن غذا

بیشتر ما در هنگام غذا خوردن انقدر هول و عجول هستیم و همزمان مشغول چند کار که اصلا حواسمان به سبک غذا خوردمان نیست و اصلا متوجه نمیشویم که در حال خوردن چه چیزی هستیم .

اگر می خواهید تغذیه و بدن سالمی داشته باشید در زمان غذا خودرن حتی به فکر به تولید محتوا هم نباشید و فقط و فقط به غذا خوردن فکر کنید و دقت کنید که به حد کافی غذاها را بجوید .

خوب جویدن - عادات سالم در تولید محتوا

پس از همین امروز سعی کنید در هر وعده غذایی روی جویدن بیشتر غذاها تمرکز کنید . به این شکل هم از خوردن غذا لذت می برید و طعم آن را بیشتر حس میکنید و هم کمتر می خورید و به یک تولید کننده محتوای چاق تبدیل نمی شوید!

 2-میان وعده های سالم و مغذی

همه ما زمانی که از تولید محتوا و یا انجام هر کاری خسته می شویم به سراغ یخچال یا خوردن خوراکی می رویم . بنابراین اگر غذاهای غیر مغذی و ناسالم در یخچال یا کمد دم دست مان داشته باشید باعث میشود که به شدت تغذیه ناسالم داشته باشید .

میان وعده های سالم - تولید محتوا

پس بهترین کار این است که به جای بستنی و مواد غذایی چرب و سرخ شده و فست فودها، اسنک ها و میان وعده های سالم در یخچال و در کمد دم دست مان بگذارید.

۶ ماده غذایی دوست دار مغز، برای تولید محتوا به شکلی خارق العاده!

3– هر روز  10.000 قدم

شاید با خواندن عدد 10.000 حس کنید که خیلی زیاد است! ولی این حداقل میزان توصیه شده برای تناسب اندام و سلامت از نظر کارشناسان است .

و حتما هم لازم نیست یک برنامه خاص پیاده روی در بهترین پیست پیاده روی یا ورزش در یک باشگاه لاکچری را داشته باشیم .

پیاده روی - تولید محتوا

فقط کافی است کمی عادت های خودمان را تغییر بدهیم مثلا خود من سعی میکنم هر روز به جای استفاده از ماشین یک مسیر خاص را تا دفتر رایتینا پیاده روی کنم . یا به جای استفاده از آسانسور در محیط کار یا خانه بیشتر از پله ها استفاده کنم .

4پیاده روی در زمان ناهار

بسیاری از افراد در زمان ناهار فقط روی صندلی لم میدهند و مشغول خوردن می شوند . اما اگر شما برای تولید محتوا در یک شرکت یا مجموعه ای کار میکنید که به عنوان مثال 1 ساعت وقت ناهار دارید ، بهتر است نیم ساعت را برای خوردن ناهار صرف کنید و نیم ساعت بقیه را به پیاده روی اختصاص بدهید و به بدنتان علاوه بر مواد غذایی کمی نور و هوا و ورزش هم هدیه بدهید ( البته اگر در شهر بزرگی مثل تهران با این حجم هوای آلوده زندگی نمیکنید ) اگر هم به صورت فریلنسر تولید محتوا در خانه کار میکنید که چه بهتر چون وقت تان بیشتر تحت اختیار و برنامه ریزی خودتان است به شرطی که خودتان هم بخواهید عادات خوب و سالم داشته باشید .

5– سبزیجات در بشقاب غذایی

یکی از بهترین راه های غذای سالم خوردن در طول روز ، افزایش میزان سبزیجات در بشقاب غذای روزانه است .اگر به علت حجم بالای کار تولید محتوا معمولا وقت پختن غذاهای سالم را ندارید  و مجبور هستید از فست فودها و غذاهای سرخ شده استفاده کنید ( که البته خیلی بد است ) سعی کنید حتما با وعده غذایی تان سالاد یا سبزیجات دیگر بخورید .

یک تولید کننده محتوا باید سبزیجات زیادی بخورد

بعد از مدت زمان مشخص بدن شما خودش جوری به شما پیام میدهد که متوجه میشوید باید غذای تان را سبز تر کنید و بقیه مواد غذایی ناسالم را کم و کمتر کنید .

6–  کربوهیدرات های از مد افتاده !

این روزها رژیم های بدون کربوهیدرات یا کم کربوهیدرات بسیار مد شده است و شاید از طریق رسانه های زیادی می شنویم که کربوهیدرات ها برای ما بسیار مضر هستند و باید از آنها پرهیز کنیم . در صورتی که کربوهیدرات ها منبع خوبی برای تغذیه بدن ما هستند . اما فقط باید حواس مان باشد که به جای کربوهیدرات های تصفیه شده و غیر مغذی از کربوهیدرات های سالم و مغذی استفاده کنیم .

یک تولید کننده محتوا باید کربوهیدرات های خوب و عالی بخوردیک تولید کننده محتوا باید کربوهیدرات های خوب و عالی بخورد

7- راز چربی های سالم

دقیقا مانند کربوهیدرات ها همه چربی ها هم برای بدن مضر و غیر مفید نیستند و بدن بدون چربی های خوب نمی تواند زنده و سالم باشد . چربی هایی مثل روغن زیتون ، آووکادو و روغن آجیل ها می تواند چربی های ضروری برای بدن یک تولید کننده محتوای قوی را تامین کنند.

8– قبل از سیر شدن دست از خوردن کشیدن

معده یک فرد سالم اندازه مشت دست اوست در حالی که معده یک فرد ناسالم می تواند اندازه یک زمین فوتبال باشد ! و این رشد بی اندازه معده به علت غذا خوردن بیش از حد مورد نیاز بدن است . و هر بار که معده شما کشیده میشود ، دفعه بعد حتما به میزان غذای بیشتری نیاز دارید تا احساس سیری کنید .

برای اینکه از کشیده شدن معده جلوگیری کنید باید همیشه کمی قبل از اینکه سیر شوید دست از غذا خوردن بکشید .

9- دوشنبه های بدون گوشت!

برای اینکه عادت کنید گوشت کمتری در رژیم غذایی تان مصرف کنید بهتر است هر هفته یک روز بدون گوشت داشته باشید . مثلا بیایید قرار بگذاریم همه ما رایتینایی ها در کنار هم دوشنبه های بدون گوشت را تجربه کنیم !

دوشنبه های بدون گوشت برای یک تولید کننده محتوا !دوشنبه های بدون گوشت برای یک تولید کننده محتوا !

به این شکل نخوردن گوشت در یک روز خاص برای تان عادت می شود و مجبور میشوید طعم لذیذ غذاهای گیاهی را بچشید و سعی کنید به آنها عادت کنید . بعد از مدتی می توانید این رژیم را کمی گسترش بدهید و گوشت کمتری بخورید . اما بهتر است تعادل را رعایت کنید .

10– تشکر از بدن با آب خوردن

نوشیدنی هایی مثل نوشابه های گازدار یا آبمیوه ها حاوی قند بالا و رنگ و مواد نگه دارنده هستند . پس مشخصا نباید با خوردن نوشیدنی های شیرین و مصنوعی توقع داشته باشید قهرمان تولید محتوا شوید چون عادت بد خوردن نوشیدنی های ناسالم می تواند منجر به بیماری و کاهش توان شما در تولید محتوا شود .

یک تولید کننده محتوا باید به میزان کافی آب بنوشد

پس بهتر است هر روز صبح خصوصا ناشتا و قبل از خوردن صبحانه با یک لیوان آب از بدن تان تشکر کنید که به شما در تولید محتوا به شکلی عالی کمک میکند . ( من شخصا این مورد را تجربه کردم و به شما هم 100 % پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنید و ببینید چه نتیجه فوق العاده ای در تولید محتوا و افزایش انرژی روزانه می گیرید )

۵ مزیت نوشیدن آب در طول روز برای تولید محتوا بهتر ! ( در یک روز چه قدر آب بنوشیم ؟ )

یکی از بهترین راه ها برای خوردن آب به میزان کافی این است که در زمانی که پشت میز کارتان نشسته اید و محتوا تولید می کنید حتما یک بطری پر آب بگذارید کنار دست تان تا هر چند دقیقه یکبار برای رفع خستگی به صورت ناخودآگاه دست تان به طرف بطری برود و آب بنوشید. چون همه ما برای رفتن سر یخچال و آب خوردن معمولا تنبلی میکنیم و اینکار باعث می شود خوردن آب بین کار و فعالیت روزانه یک عادت برای ما شود .

 

مطالب مرتبطی که پیشنهاد میشه مطالعه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست