مشاهده فهرست محتوایی

این محتوا را به اشتراک بگذارید.

10 تاثیر عجیب و غریب « رنگ آمیزی » در تولید محتوا ( + 6 نمونه طرح خام برای رنگ آمیزی )

فهرست محتوایی

نمی دانم تا به حال تجربه « لحظه های دوست داشتنی رنگ آمیزی » را داشته اید یا نه ، ولی به عنوان یک تجربه شخصی به شما پیشنهاد میکنم اگر تا به حال این تجربه لذت بخش را نداشته اید همین حالا یکی از این طرح ها را پرینت بگیرید و شروع کنید به رنگ کردن .

شاید خودتان از آرامش و انرژی مثبتی که سراسر وجودتان را فرا میگیرد تعجب کنید .

«لحظه های رنگ آمیزی » را فقط کافی است یکبار امتحان کنید، قطعا قول میدهم به یکی از عادت ها و  مدیتیشن های جالب روزانه تان تبدیل میشود.

اما به جز تجربه شخصی خودم به سراغ منابع علمی هم رفتم و مزایای رنگ کردن برای یک تولید کننده محتوا یا هر فرد دیگری را جستجو کردم و 10 مزیت عجیب و غریب « لحظه های رنگ آمیزی » را پیدا کردم و در اینجا برای شما لیست کردم :

10 مزیت عجیب و غریب « لحظه های رنگ آمیزی » در تولید محتوا

 

1- از بین بردن استرس به شکلی باور نکردنی

محققان زیادی روی این موضوع کار کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که فعالیت رنگ آمیزی به آرام شدن بخش آمیگدال مغز ( بخشی از مغز که در زمان های استرس و تنش فعال میشود ) کمک میکند .

استرس ، رنگ آمیزی و تولید محتوا

پس رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا باعث کاهش استرس و در نهایت افزایش بهره وری مغز میشود .

2– رنگ آمیزی یک نوع ورزش هیجان انگیز مغزی

رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا باعث جرقه ذهنی و فعال کردن قسمت هایی از مغز که مسئول خلاقیت است میشود و به همین خاطر یک نوع ورزش ذهنی به حساب می آید. انتخاب رنگ ها برای کنار هم قرار گرفتن باعث فعال شدن هر دو نیم کره مغز می شود و بنابراین می توانید در عصر مفهومی با تولید محتوای خلاقانه پادشاهی کنید!

3- رنگ آمیزی یک مدیتیشن عالی

یونگ روانشناس مشهور معتقد بود رنگ آمیزی برای یک فرد می تواند دقیقا همان اثری را داشته باشد که مراقبه و مدیتیشن و دعا روی فرد دارند . و او این موضوع را روی بیماران زیادی امتحان کرد و نتایج مثبتی گرفت.

مدیتیشن و رنگ آمیزی در تولید محتوا

4– تغییر الگوهای تفکر منفی با رنگ آمیزی

آیا در حال حاضر حس میکنید به زودی گرفتار مشکلات مالی ، بیماری یکی از نزدیکان تان یا کلا روزهای بد و تلخ می شوید ؟

اگر این طور است پس قطعا به یک کتاب رنگ آمیزی یا یک سری طرح رنگ آمیزی برای پرینت نیاز دارید !

رنگ آمیزی باعث تغییر الگوی تفکر منفی به سمت مثبت میشود .

تمرکزی که هر فرد برای رنگ آمیزی نیاز دارد باعث افزایش تمرکز در شرایط سخت و تغییر الگوی تفکر منفی به مثبت میشود

دکتر  Stan Rodski نوروپسیولوژیست این طور توضیح می دهد که : رنگ آمیزی اثرات عجیب و غریبی روی سلولهای عصبی میگذارد و این تاثیرات در نهایت باعث تغییر ضربان قلب ، تغییر در امواج مغزی و… میشود

5– اثرات خود تسکینی رنگ آمیزی

افرادی که بتوانند بر  سیستم فعال سازی استرس بدن تاثیر بگذارند و آن را تعدیل کنند بدن مقاوم تری در مقابل شرایط ناساعد و بیماری ها خواهند داشت و مکانیسم دفاعی قدرتمندتری دارند .

پس رنگ آمیزی می تواند کمک کند که یک تولید کننده محتوا فردی سالم از لحاظ بدنی و جسمی باشد.

در سال 2006 محققانی در دانشگاه Thomas Jefferson نشان دادند که رنگ آمیزی می تواند حتی در درمان بیماری سرطان هم کمک کننده باشد .

و مشخصا برای اینکه ما بتوانیم به کارمان و عشق مان که تولید محتواست برسیم باید بدن سالمی داشته باشیم .

6– بهبود روابط عاطفی و اجتماعی با رنگ آمیزی

این روزها در کشورهای زیادی باشگاه ها و کلوپ های جالبی برای رنگ آمیزی گروهی شکل میگیرد .هر چند که در ظاهر شاید رنگ آمیزی یک فعالیت تک نفره به حساب بیاید اما رنگ آمیزی در جمع باعث افزایش و بهبود ارتباطات و بهبود روابط عاطفی میشود.

7– دور شدن از رقابت های بی پایان زندگی روزمره

این روزها با تغییر سبک زندگی، همه ما در هر لحظه در حال مسابقه و رقابت با دوستان مان ، فامیل، خودمان و حتی افرادی که اصلا آنها را نمیشناسیم هستیم . و فقط در فکر این هستیم که در هیچ چیزی از کسی عقب نمانیم و همین مساله باعث افزایش استرس روزانه ما میشود .

رقابت و رنگ آمیزی در تولید محتوا

اما رنگ آمیزی برای حتی چند لحظه ما را از دنیای رقابت ها جدا میکند . در رنگ آمیزی چیزی برای باختن و از دست دادن یا حتی برای برنده شدن نداریم . رنگ آمیزی برای ما فقط یک بازی جذاب است . همین!

8– رنگ آمیزی و افزایش تمرکز در تولید محتوا

رنگ آمیزی یک ترفند عالی برای افزایش تمرکز برای تولید محتوا و یا هر کار دیگری است . این روزها با وجود مشغولیت های ذهنی مختلف و زندگی دیجیتال ، قطعا متمرکز شدن روی یک کار و یک موضوع خاص غیر ممکن است . اما رنگ آمیزی به ما کمک میکند که با تمرکز بیشتری تولید محتوا کنیم .

 

تمرکز و رنگ آمیزی در تولید محتوا

ما از این تاثیر رنگ آمیزی برای افزایش تمرکز در جلسات گروهی رایتینا هم استفاده میکنیم و به هر شخص شرکت کننده در جلسات گروهی یا کلاسهای آموزشی یک طرح رنگ کردنی میدهیم تا در حین جلسه کاری یا آموزش هر زمان که حس کرد تمرکز لازم را ندارد مشغول رنگ کردن شود !

9– تصمیم گیری منطقی تر و سریع تر حل کردن مشکلات با رنگ آمیزی

Leslie Marshall  مشاور روان شناسی بالینی می گوید : رنگ آمیزی می تواند قدرت استدلال مغز ما را بالا ببرد و به تصمیم گیری های بهتر و در نتیجه حل مشکلات به بهترین شکل ممکن کمک کند . پس هر زمان در تولید محتوا یا پیدا کردن ایده یا هر موضوع دیگری به مشکل برخوردید و حس کردید که کاری از دست تان بر نمی آید و نمی توانید مشکل تان را حل کنید به سراغ این طرح های رنگ آمیزی بروید .

علاوه بر این رنگ آمیزی می تواند کمک کند که در زمان پیری آلزایمر نگیرید و تمامی محتواهایی که تولید کرده اید را به یاد بیاورید !

10- رنگ آمیزی یک سرگرمی انگیزشی و ساده در عصر تکنولوژی !

مشخصا در زمانی که تفریح ، بازی ، سرگرمی ، روابط و خلاصه هر چیزی که فکرش را بکنید به دنیای آنلاین و گوشی های هوشمند منتقل شده پیدا کردن ابزاری که بتواند ما را چند لحظه ای از این دنیای شلوغ دور نگه دارد قطعا یک معجزه به حساب می آید . و به نظر من رنگ آمیزی می تواند دقیقا این تاثیر را داشته باشد و به عنوان یک سرگرمی ساده و جذاب به ما کمک کند که دقیقه ای از فضای دیجیتال دور باشیم و به آرامش برسیم .

پس اگر دوست دارید محتوای خلاقانه ای تولید کنید که ماندگار شود و در کنار آن تمام استرس ها و افکار منفی را از خودتان دور کنید و یک مراقبه و مدیتیشن ذهنی انجام دهید و در آرامش کامل و با انگیزه بسیار قوی به تولید محتوا بپردازید همین حالا جعبه مداد رنگی تان را باز کنید ، یک طرح از این طرح ها را پرینت بگیرید و شروع کنید به رنگ آمیزی !

 

طرح 1 رنگ آمیزی در تولید محتوا

طرح 1 رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا

 

طرح 2 رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا

طرح 2 رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا

 

طرح 3 رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا

طرح 3 رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا

 

طرح 4 رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا

طرح 4 رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا

طرح 5 رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا

 

طرح 6 رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا

طرح 6 رنگ آمیزی برای یک تولید کننده محتوا

 

 

مطالب مرتبطی که پیشنهاد میشه مطالعه کنید!

۲ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • به طور کلی هر چیزی که حالمان را خوب می‌کند را می‌توان در این فهرست گنجاند.
  من همیشه در مواقع تنظیم استراتژی به جعبه‌ی پاستیل‌های رنگی‌ام متکی‌ام که بوی کودکی می‌دهند. با آن‌ها اشکالی را روی کاغذ نقاشی می‌کنم و تا کنون سابقه نداشته‌است که پس از این کار بهتر و دقیق‌تر نتوانم کار کنم. به هر حال ما باید «کودک درون» را در مواقعی نوازش کنیم و شاد نگهش داریم تا اجازه دهد بزرگسالمان به کارهایش برسد.

  با مهر
  یاور

  • لحظاتتون رنگی .
   دقیقا منم روی میز کارم همیشه انواع پاستیل ، مداد رنگی ، ماژیک و طرح های رنگ آمیزی هست و هر وقت مغزم هنگ میکنه اولین چیزی که سراغش میرم همین طرح ها و ” لحظه های دوست داشتنی رنگی ” هست .
   حتی تو جلسه های گروهی و کاریمون هم تو رایتینا این طرح های رنگ کردنی حضور دارن و واقعا باعث افزایش تمرکز و حال خوب میشن 🙂
   پیروز و پاینده باشید

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست