مشاهده فهرست محتوایی

این محتوا را به اشتراک بگذارید.

4 راهکار تولید محتوای وب سایت برای اینکه مخاطب روی علامت ضربدر بالای صفحه کلیک نکند و صفحه شما را نبندد!

فهرست محتوایی

تصور کنید یک سخنران انگیزشی هستید و با کلی ذوق و شوق به بالای سن رفته اید و می خواهید یک سخنرانی عالی برای مخاطبین ارائه بدهید .

اما هنوز جمله اول شما تمام نشده نیمی از سالن خالی می شود !

بدتر از این هم مگر می شود !

شما دو ماه برای ارائه این سخنرانی روز و شب کار کرده اید . از تفریح و لذت های زیادی زده اید تا مطالب با ارزشی برای این سخنرانی پیدا کنید …

در این لحظه انقدر گرفتار جنگ داخلی در درون خودتان می شوید که بقیه سخنرانی را هم از دست می دهید و زمانی به خودتان می آیید که فقط تخم مرغ و گوجه فرنگی است که پشت سر هم به سر و صورت تان می خورد!

تولید محتوا شبیه سخنرانی است

قطعا هیچ کدام از ما دوست نداریم همچین حالی را تجربه کنیم . نیمه رها کردن محتوا توسط مخاطب و بستن صفحه هم چیزی شبیه این حال برای نویسنده یا تولید کننده محتواست . پس برای اینکه همچین حسی را هیچ وقت تجربه نکنید باید علت ترک مخاطب را بدانید و سعی کنید این اشتباهات را هرگز مرتکب نشوید که مخاطب دلزده بشود.

هر محتوایی که می‌نویسید، هدف خاصی را دنبال می‌کند. فرقی نمی‌کند، متنی که نوشته و تولید می‌شود به دنبال معرفی وبسایت است، برای فروش تنظیم شده یا پُستی ساده از یک وبلاگ است.

در هر حال هدفی پشت آن وجود دارد. در واقع، شما با انتشار متن و محتوای خود به دنبال رسیدن به نقطه و هدفی ویژه و خاص هستید و منتظرید که انتظاراتی که از نوشتن متن دارید، تحقق پیدا کنند.

مثلا شاید، به دنبال این هستید که خواننده و مخاطب پس از مشاهده و ملاحظه متنِ شما به سمت خرید سوق داده بشود، شاید می‌خواهید که مخاطب در وبسایت ثبت‌نام کند و… .

خلاصه اینکه فرقی نمی‌کند، هدف شما از تولید محتوا چیست، مهم این است که تنها در صورتی به مقصد می‌رسید که خواننده تمام متنی که نوشته‌اید را تا انتها بخواند.

برای اینکه مخاطب خود را به سمتی که مایلید هدایت کنید، لازم است تا هر چه را که می‌نویسید به دقت بررسی کنید و سعی کنید تمام چیزهایی را که در متن، مانع برقراری ارتباط با مخاطب می‌شود را حذف کنید.

یادتان باشد که مخاطب این روزها حق انتخاب زیادی دارد. اگر اصطلاحا گاف یا خطایی داشته باشید، آنها شما را خیلی ساده و سریع ترک خواهند کرد و به دنبال گزینه‌های دیگری خواهند رفت. و اگر مخاطب شما را ترک کند قطعا به هدفی که در سر پرورانده‌اید نخواهید رسید.

چه کار کنیم که مخاطب تا انتهای محتوا را بخواند و صفحه را نبندد ؟

روش 1 تولید محتوای وب سایت : این‌قدر حاشیه نروید

درازگویی یا به قول خودمانی‌تر، کِش دادن عبارات و جملات اصلا کار خوبی نیست. برای اینکه بتوانید مخاطب را با خود همراه سازید باید از حاشیه رفتن جدا خودداری کنید. از قدیم گفته‌اند، کم گوی و گزیده گوی چون دُر!

در تولید محتوا کم گوی و گزیده گوی چون در !

که در تولید محتوا واقعا جواب می دهد .اگر بخواهید حرفی را که تنها در یک یا نهایتا دو جمله می‌توانید به مخاطب انتقال بدهید در قالب عباراتی سخت و طولانی بیان کنید، نتیجه این خواهد شد که او شما را ترک می‌کند و دیگر هم به سراغ شما نمی آید .

یک مثال :

«همت و همبستگی در پیشبرد مسیری که به معنی واقعی کلمه، حرکت و گام برداشتن در آن با قدم‌هایی راسخ و عزمی آهنین منتج و منتهی به بالاترین سطح و زیباترین جایگاه‌ها از نظر معنوی و روحی و احساسات فرامادی می‌شود، یکی از نشانه‌های بارز و روشنی است که برای رسیدن به اهداف غیورانه و شجاعانه همکاران قابل دست‌یابی است و می‌توان به آن نائل شد.»

حتما شما هم موافق هستید که این جملات بسیار طولانی و خسته‌کننده هستند و مخاطب را در انتقال پیامی ساده که در حد ۲ جمله قابل بیان بود، گیج می‌کند. به جای این همه عبارت و جمله پیچیده خیلی ساده می‌توانستیم بگوییم:

«رسیدن به اهداف شجاعانه در مسیر پیشِ رو، نیازمند به کار بستن همت و همبستگی تمام نیروها است».

جملات پیچیده و طولانی باعث می‌شود که مخاطب از متنی که نوشته‌اید، دل‌زده بشود و خیلی ساده، عطای خواندن متن تا انتها را به لقایش ببخشد. جملات طولانی و درازگویی، هیچ‌گونه میلی برای همراهی با شما را در مخاطب بیدار نمی‌کند.

۵ نوع محتوای جذاب که هیچ مخاطبی نمی تواند از آن چشم پوشی کند! ( همراه با ۵ مثال تصویری)

روش 2 تولید محتوای وب سایت  : با یک دست، چند هندوانه برندارید

برای تولید محتوایی اثرگذار و مناسب باید فقط روی یک مورد تمرکز کنید. نمی‌توان با یک دست چند هندوانه را بلند کرد. این واقعیتی است که نپذیرفتن آن موجب از دست رفتن مخاطبان شما می‌شود.

با یک دست چند هندوانه برداشتن در تولید محتوا

کپی‌رایتر ماهر و باتجربه می‌داند که مثلا اگر قرار است محتوایی درباره کفش‌های ورزشی تولید کند و به عبارت دیگر تبلیغی برای چنین محصولی بنویسد لازم نیست از کفش‌های تخت و مهمانی نیز حرفی به میان بیاورد. باز کردن چندین موضوع بحث در یک متن کار جالبی نیست.

همیشه وسوسه صحبت کردن از چند موضوع در تولید محتوا وجود دارد. برخی از کپی‌رایترها احساس می‌کنند که با مطرح کردن چند موضوع به طور هم‌زمان، فرصت و شانس خود در انتقال چند پیام را به طور هم‌زمان بالا می‌برند.

ماجرای کفش کتانی در تولید محتوا

مثلا فکر می‌کنند اگر درباره هر دو نمونه کفش مهمانی و ورزشی به شکل توأم بنویسند، مخاطب بالاخره جذب یکی از آنها خواهد شد. واقعیت این است که مخاطب بی‌نوا از هیچ‌یک از این دو گزینه استقبال به عمل نخواهد آورد.

زیرا تمرکز و دقت او در چنین صورتی پایین می‌آید و جذب هیچ‌یک از چیزهایی که گفته‌اید، نمی‌شود.

 

روش 3 تولید محتوای وب سایت : در تولید محتوا ورود به پیچیدگی ممنوع است!

سخت ننویسید.

مخاطب برای درک متنی که نوشته‌اید نباید نیاز به رمزگشایی داشته باشد. خود را به جای مخاطبان بگذارید و ببینید که اگر شما خواننده متنی بودید که خود نوشته‌اید، چه درکی از آن داشتید؟ حتی بهتر است به یکی از نزدیکان تان بدهید که بخواند و ببینید اصلا متوجه می شود شما چه چیزی نوشته اید !

رمز گشایی در تولید محتوا

یادتان باشد، متن و محتوایی ایده‌آل به شمار می‌رود که در نهایت ایجاز و سادگی بتواند پیام شما را منتقل سازد. خواننده قادر به کشف مفاهیم و منظورهایی که در ذهن داشتید، نیست. ساده بنویسید، از پیچیدگی دوری کنید و به عبارت دیگر، مخاطب را در میان واژه‌ها و جملاتی که نوشته‌اید،رها نکنید.

روش 4 تولید محتوای وب سایت : احساسات مخاطب را در نظر داشته باشید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در تولید محتوا وجود دارد، در نظر گرفتن احساسات مخاطب است. وقتی از نرم‌افزاری خاص با ویژگی‌های مختلفی مثلا در زمینه ویرایش عکس می‌نویسید، نباید تنها خصوصیات و ویژگی‌های تخصصی آن را به مخاطب بگویید.

درگیر کردن احساسات مخاطب در تولید محتوا

کار بازاریابی محتوا و کپی رایتینگ این است که احساسات مخاطب را با محصولی که می خواهد آن را بخرد پیوند بدهد. در واقع، قرار نیست که به مخاطب خود فقط و فقط، محصولی خاص را بفروشید. شما باید طوری از آن بگویید که مخاطب یا همان مشتری بالقوه، خواهان خرید کیفیت و نتیجه‌ای که محصول به همراه دارد بشود.

می خواهم در مورد تاثیر روانشناسی در تولید محتوا بیشتر بدانم

مثلا شما با فروش نرم‌افزار ویرایش عکس، صرفا نرم‌افزاری تخصصی را به مخاطب نمی‌فروشید، شما به او امکانی برای توسعه شغل، داشتن آلبوم تصاویر خانوادگی زیباتر و… می‌فروشید.

پس یادتان باشد که باید احساسات مخاطب را تحریک کنید و ذهن و قلب او را به طور هم‌زمان درگیر محصول خود سازید. منظور از محصول، تنها بحث فروش کالاهای فیزیکی نیست. حتی اگر محصول شما، نوشته‌ای برای بیشتر کردن تعداد دنبال‌کنندگان‌تان در صفحات مجازی است، باز هم باید نتیجه‌ای را که همراهی مخاطب با صفحه شما برایش به ارمغان می‌آورد، به او گوشزد کنید.

تاثیر تولید محتوا در ذهن و قلب مخاطب

مثلا اگر در صفحه خود در اینستاگرام، دستور غذاهایی خوشمزه را به اشتراک می‌گذارید، در محتوایی که برای آن تولید می‌کنید باید به این نکته اشاره کنید که همراهی مخاطب با این صفحه می‌تواند منجر به یادگیریِ غذاهایی بشود که او برای فرزندان دلبندش درست خواهد کرد یا در عصری دل‌پذیر برای دوستانش خواهد پخت و دور هم نوش جان خواهند کرد.

با این ۱۲ تاکتیک تولید محتوا، تعداد لایک و فالور را در اینستاگرام کسب و کارتان افزایش بدهید (+دانلود برنامه و ابزارهای کاربردی )

و در نهایت اینکه همیشه بعد از اینکه متن خود را نوشتید و محتوایی که در سر داشتید را پیاده نمودید، تمام آن را یکبار دیگر با دقت و با نگاهی نقادانه مرور کنید. گاهی‌اوقات، وجود کمی اشکال در برخی قسمت‌های متن می‌تواند همه زحمت شما در تولید محتوا و وبلاگ نویسی را هدر بدهد. پس با دانستن اشتباهاتی که ممکن است مرتکب شویم و به کاربردن تکنیک های تولید محتوای حرفه ای می توانیم کاری کنیم که تعداد زیادی از مخاطبان مان اصلا بعد از خواندن مقاله هم دلشان نیاید که روی علامت ضربدر بالای صفحه کلیک کنند!

 

مطالب مرتبطی که پیشنهاد میشه مطالعه کنید!

۲ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست