دانلود فایل آموزشی کلمات قدرتمند در تولید محتوا و کپی رایتینگ 

داستان دستگاه زیراکس و تولید محتوا !

در سال ۱۹۷۸ محققی به نام Ellen Langer یک تحقیق جالبی انجام داد . در این آزمایش، در یک صف طولانی از افراد زیادی که ایستاده بودند تا از یک برگه یا کتابی کپی بگیرند، شخصی بدون نوبت وارد می شد و در خواست میکرد که کسانی که در صف ایستاده اند اند به او اجازه بدهند که او بتواند بدون نوبت و جلوتر از بقیه  از برگه ای که در دستش بود کپی بگیرد .

اما طبق برنامه ریزی خاصی این فرد با ۳ جمله مختلف این درخواستش را در صف های مختلف بیان میکرد  .این ۳ جمله اینها بودند :

۱– ” ببخشید، من پنج صفحه برای زیراکس دارم؛ می‌تونم از دستگاه استفاده کنم؟ چون باید تا ۵ دقیقه دیگه این کپی رو به دفتر ثبت اسناد برسونم وگرنه کارم انجام نمیشه 

۲-” ببخشید، من پنج صفحه برای زیراکس دارم؛ می‌تونم از دستگاه استفاده کنم؟

۳– “ببخشید، من پنج صفحه برای زیراکس دارم؛ می‌تونم از دستگاه استفاده کنم؟ چون می خوام کپی بگیرم ! “

مشخصا در همان نگاه اول مشخص است که بین سوال ۱ و ۲ ،افراد بیشتری با کپی گرفتن بدون نوبت فرد، زمانی که جمله ۱ را میگفت موافقت میکردند . (حدود ۹۴ % )

و این چیز عجیبی نبود . اما نکته مشهور و هیجان برانگیز این تحقیق این بود که، زمانی که فرد برای در خواست خودش از سوال ۳ استفاده کرد باز هم چیزی حدود ۹۳ % افراد به او اجاز میدادند که بدون نوبت کپی بگیرد !!

این عجیب بود . چون دلیلی که فرد برای بدون نوبت کپی گرفتن به دیگران میگفت خیلی مزخرف و پوچ بود ، اما باز هم به همان میزان قبل با درخواست او موافق میشد !

و می دانید علت این موضوع دقیقا چه چیزی بود ؟

فقط استفاده از کلمه « چون » یا « به این علت که » یا « زیرا »  در جمله باعث میشد مغز افرادی که در داخل صف بودند به صورت غیر ارادی این اشتباه را بکند که فرد مورد نظر یک دلیل برای اینکار دارد پس باید به او اجازه این کار را بدهند !

در اصل این تحقیق نشان داد ، زمانی که ما واژه‌هایی مانند «زیرا» یا « چون »را می‌شنویم، به ادامه محتوا هیچ توجهی نمی کنیم و با شنیدن همین واژه ها به محتوا حالت اعتبار و توجیه می دهیم و مطابق آن پاسخ می‌دهیم (حتی اگر دلیل خیلی هم منطقی نباشد.)

خب واقعا می توانیم به همین راحتی از نتیجه همچین تحقیقی  بگذریم ؟!

آیا کلماتی مانند این نمونه کلمات هستند که ما بتوانیم در محتوا نویسی و تبیلغ نویسی از آنها استفاده کنیم و دقیقا تاثیر مشابه کلمه « زیرا » داشته باشند و مخاطب بی چون و چرا حرف را ما گوش کند و کاری که می خواهیم را انجام دهد ؟

ما هم در رایتینا مثل شما دنبال این سوال گشتیم و در نهایت و تا به این لحظه به این ۴۶۱ کلمه قدرتمند در تولید محتوا رسیدیم که می توانند به شدت روی مخاطب تاثیر بگذارند و او را متقاعد کنند که کاری را که ما میخواهیم انجام دهد .

مهم نیست درخواست شما از مخاطب دقیقا چه چیزی است ، خرید محصول یا خدمات ، ثبت‌نام در وب‌ سایت، استفاده از نسخه آزمایشی و دانلود فایل آموزشی ، یا درخواست برای تکمیل یک فرم و یا هر چیز دیگری، کافی است از این کلمات قدرتمند استفاده کنید و نتیجه آن را ببینید.

تخم مرغ طلا در تولید محتوا و کپی رایتینگ !

نمی دانم تا به حال برای شما هم پیش آمده یا نه ،چند روز پیش یک بسته تخم مرغ خریدم و به خانه بردم و مثل همیشه روی کابینت آشپزخانه رهایش کردم .چند ساعت بعد که برگشتم و خواستم از تخم مرغ ها استفاده کنم چیزی دیدم که باورش برایم سخت بود …چشمانم برق زد ….یک تخم مرغ طلایی خیره کننده بین همه تخم مرغ های سفید تکراری …

شاید باورش سخت باشد اما همان‌ جا بود… درست میان همان تخم مرغ سفیدهایی که میلیون ها عدد از آن‌ها بیرون از کارتن و هر جای دنیا وجود دارند، جا خوش کرده بود…

چرا این خواب را برای شما هم تعریف کردم ؟ چون دقیقا این خواب را زمانی دیدم که در آن چند روز مشغول جمع آوری و نوشتن تعدادی از کلمات قدرتمند و تاثیر گذار در تولید محتوا و کپی رایتینگ ( محتوا نویسی تبلیغاتی ) بودم . و دیدم چه قدر داستان حضور یک تخم مرغ طلا در بین میلیون ها تخم مرغ سفید و بی روح و تکراری میتواند شبیه داستان استفاده از کلمات یا عبارت های خاص و جلب توجه کننده در محتوا نویسی باشد .

 

 

تا به حال فکر کردید، چرا بیشتر محتواها یا متن های تبلیغاتی که میخوانید دقیقا مثل همان تخم مرغ های سفید همیشگی تکراری و خسته‌کننده هستند؟

شما میخواهید جزو میلیون ها تخم مرغ سفید تکراری باشید یا یک تخم مرغِ طلایی ِدرخشان و خیره کنند ؟!

اگر شما تصمیم دارید محتوایی طلایی بین میلیون ها محتوای یک شکلِ  تکراری و  کسالت آور باشید، باید بتوانید کلمات تان را جوری انتخاب کنید که احساسات مخاطب را قلقلک بدهید و او را با خودتان همراه کنید .

این ۴۶۱ کلمه می توانند به شما کمک کنند که محتوایی بنویسید که مانند تخم مرغ طلا در بین تخم مرغ های سفید تکراری باشد !