تولید محتوا + روانشناسی = افزایش نرخ تبدیل، افزایش فروش ، مشتری وفادار ( معرفی 16 ترفند )

تولید محتوا + روانشناسی = افزایش نرخ تبدیل، افزایش فروش ، مشتری وفادار ( معرفی ۱۶ ترفند )

چگونه با ترکیب مهارت تولید محتوا و روانشناسی کاری کنیم که مخاطب با دل و جان به دنبال خرید محصول ما باشد و دست از سر ما بر ندارد تا از ما خرید کند!

طبق آماری که Hubspot اعلام کرده است این روزها  79 % از بازاریابان معتقدند که بازاریابی محتوایی می تواند روشی بسیار موثر در جذب مشتری و اعتماد سازی باشد اما به شکل جالبی فقط ۶ % از این افراد می دانند که چگونه باید آن را پیاده سازی کنند.

ترکیب  « بازاریابی » و «محتوا »  قطعا یک تلاش جدی و سخت می طلبد تا هر دو هدف را در کنار و هم راستا با هم پیش ببریم
تا بتوانیم به نتیجه دلخواهمان برسیم.

 ما هم در رایتینا به دنبال نکته ها و راهکارهایی گشتیم که بتوانیم «بازاریابی» و «محتوا» و «محتوا» و «روانشناسی» را با هم ترکیب کنیم و به راهکارهایی برسیم که بتوانیم از آنها در تولید محتوای جذاب برای مخاطب و محتوایی که نرخ تبدیل را بیشتر میکند و فروش را افزایش میدهد استفاده کنیم.

دانلود کتاب “چگونه یک هکر روانشناسی در تولید محتوا شویم ؟” (خلاصه کتاب + برگه تقلب)

چگونه با کاربرد روانشناسی در تولید محتوا محصول مان را بفروشیم و مشتری وفادار بسازیم ؟

روش ۱ کاربرد روانشناسی در تولید محتوا- از احساساتی کردن مخاطب یا مشتری استفاده کنید

 

همه ما انسانها حتی در منطقی ترین شرایط ممکن باز هم مغلوب احساستمان می شویم و معمولا یکی از دلایلی که ما را ترغیب به اقدام به هر کاری میکند احساسات ماست .

احساسات در تولید محتوا

احساسات در تولید محتوا

برای اینکه یک تولید کننده محتوای حرفه ای شوید و بتوانید مخاطب را تشویق کنید که کاری که هدف شماست را انجام بدهد نه تنها باید به منطق او احترام بگذارید و از لحاظ منطقی او را توجیح کنید بلکه بیشتر باید روی بخش احساس او کار کنید .

در زمان تولید محتوای مقالات یا هر نوع محتوای دیگری باید قلاب احساسی خودتان را در همان ابتدای متن بگذارید تا همان اول مخاطب را به دام بیاندازید . در غیر اینصورت تمام تلاش شما برای تولید محتوای با کیفیت بی نتیجه می ماند .

تولید محتوا آژانس مسافرتی

تولید محتوا آژانس مسافرتی

مثلا اگر شما یک آژانس مسافرتی هستید که می خواهید تولید محتوای جذاب برای مخاطب کنید باید در ابتدای مقالات خودتان مخاطب را وارد یک داستانی کنید که او حس کند همین حالا در آن منطقه جغرافیایی خاص است . و جوری با کلمات برای مخاطب تصویر سازی کنید که مخاطب هیچ راه فراری نداشته باشد و از ته دل دوست داشته باشد تا آخر این سفر ( آخر مقاله ) همراه باشد و از این سفر لذت ببرد .

و همین احساسی کردن مخاطب در تولید محتوا می تواند نتایج مثبت عجیب و غریبی برای برندها ایجاد کند جوری که مخاطب حاضر به دل کندن از ما نباشد و تبدیل به یک مشتری یا مخاطب وفادار ما شود .

روش ۲ کاربرد روانشناسی در تولید محتوا – مخاطب به محتوای طولانی بیشتر اعتماد میکند، حتی اگر آن را نخواند!

 

 شکی نیست که محتوای طولانی می تواند هم نظر گوگل را به خود جلب کند تا به ما اطمینان کند و هم مخاطب حتی اگر فرصت و حوصله خواندن محتوا را هم نداشته باشد باز هم به محتوای طولانی مثلا ۱۰۰۰ کلمه ای بیشتر اعتماد میکند تا زمانی که با یک محتوای ۳۰۰ کلمه ای یا کمتر مواجه می شود.

طبق آماری که  Point Visible منتشر کرده است ، پست های طولانی تر وبلاگ می توانند ۹ برابر بیشتر مخاطب را ترغیب کنند نسبت به فرم های کوتاهتر.

پس به جای اینکه هر روز محتواهای کوتاه ۳۰۰ کلمه ای تولید کنید بهتر است حتی هفته ای ۲ تا محتوای طولانی و با ارزش و عمیق برای مخاطب تولید کنید و مطمئن باشید جواب بهتری میگیرید.

روش ۳ کاربرد روانشناسی در تولید محتوا – اغراق نکنید و بیخودی از خودتان تعریف نکنید و با مخاطب صادق باشید

 

در سطح وب همیشه وبلاگ شرکت هایی را می بینیم که به صورت اغراق آمیز و حال بهم زنی از خوبی ها و مزایای خودشان میگویند و انگار که هیچ عیب و ایرادی ندارند ! به نظر شما این واقعی است ؟ باور کنید خودشان هم به همچین چیزهایی اعتقاد ندارد چه برسد اینکه توقع داشته باشند مخاطبشان به آنها اعتماد کند . مشخصا با نوشتن دائمی مزایا و اغراق در گفتن آنها نه تنها هیچ حس مثبتی در مخاطب ایجاد نمی کنیم بلکه در بیشتر موارد به عنوان یک دروغگوی محض در ذهن او هک میشویم و گاهی هر چه هم تلاش کنیم این دید را در ذهن او نمی توانیم تعدیل کنیم یا به کل پاک کنیم .

تولید محتوا و دروغ گویی!

تولید محتوا و دروغ گویی!

این روزها مخاطب بسیار باهوش تر از قبل شده است و از طرفی با وجود راه های ارتباطی فراوان دسترسی به انواع و اقسام اطلاعات در خصوص همه محصولات و همه مطالب دارد . پس مراقب باشیم که چه چیزی به خورد مخاطب میدهیم چون شاید دیگر قابل جبران نباشد.

گاهی حتی اگر به اشتباهات یا ضعف های خودمان در حد معقول و هوشمندانه اعتراف کنیم می توانیم در دل و ذهن مخاطب جای بهتری باز کنیم تا اینکه دائم بگوییم ما بهترینیم ، ما هیچ وقت اشتباه نمی کنیم و ….

روش ۴ کاربرد روانشناسی در تولید محتوا – عنوان ها قلاب هستند در انتخاب آنها دقت کنید

 

مشخصا همه ما تولید کنندگان محتوا میدانیم که عنوان ها قلاب اصلی ما در جذب مخاطب هستند و اگر نتوانیم در عنوان مخاطب را جذب کنیم که روی مقاله کلیک کند یعنی عملا هیچ کاری نکرده ایم و به هیچ کدام از اهداف مان نمی رسیم . پس قطعا انتخاب عنوان ها یکی از سخت ترین بخش های مقاله نویسی و تولید محتواست . و سخت تر هم اینکه برای گرفتن جایگاه در گوگل باید عنوانی بنویسیم که هم سئو شده باشد و هم جذاب برای مخاطب . و تولید کننده های حرفه ای محتوا می دانند که این تعادل و ترکیب اصلا کار راحتی نیست .

عنوان نویسی در تولید محتوا

عنوان نویسی در تولید محتوا

یکی از بهترین راه ها استفاده از تست A/B و امتحان کردن عنوان های مختلف با استراتژی های متنوع است . و تا وقتی که تست نکنیم هیچ وقت به صورت قطعی نمیتوانیم نظر بدهیم که نظر مخاطب چیست و چه چیزی را دوست دارد و میپسندد .

مثلا در مورد شبکه های اجتماعی می توانید یک پست را با دو عنوان مختلف و هدفدار در توییتر پست کنید و امتحان کنید که کدام عنوان مناسب تر است و بازدید و لایک بیشتری گرفته است .

روش ۵ کاربرد روانشناسی در تولید محتوا – مخاطب تنبل را درک کنید ! جذاب ترین بخش محتوا را در جایی بگذارید که نیاز به اسکرول نباشد

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران ویژه رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر ویژه در رایتینا ، می توانید به همه آموزش های تولید محتوا و روش های کسب درآمد از آن دسترسی داشته باشید

ثبت نام در رایتینا حدود 1-2 دقیقه از شما وقت میگیرد

 

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید