ما در رایتینا با محدودکردن حق استفاده از اینترنت مخالفیم. مخالفت کنید

محتوای توجیهی – چرا برای فوق ستاره شدن در تولید محتوا باید مدیریت زمان بلد باشیم؟ (انجام بیشترین کار در کمترین زمان ممکن )

  1. خانه
  2. مهارت‌های نرم
  3. مدیریت زمان
  4. محتوای توجیهی – چرا برای فوق ستاره شدن در تولید محتوا باید مدیریت زمان بلد باشیم؟ (انجام بیشترین کار در کمترین زمان ممکن )

بنجامین فرانکلین : « اگر زندگی خود را دوست دارید ، وقت خودتان را تلف نکنید چرا که زندگی از وقت ساخته شده است !»

شاید همه ما بدون استثنا دنبال پاسخ به این سوال در زندگی مان هستیم که : چگونه زندگی کنیم که احساس خوشبختی داشته باشیم ؟ زیگموند فروید ، پدر فلسفه مدرن ، اعتقاد دارد که انگیزه اولیه همه انسان ها اصل لذت است یعنی همه تلاش میکنیم که به چیزهایی در زندگی برسیم که بیشترین لذت را به ما بدهد و در نهایت احساس خوبی نسبت به زندگی مان داشته باشیم و احساس خوشبختی کنیم .

همه ما خواهان خوشبختی هستیم و نمی توانیم منکر آن بشویم و به همین دیلیل وقت زیادی را صرف این می کنیم که به ترکیب ایده آلی از شیوه زندگی ،روابط عاطفی ، کار ، پول ، سرگرمی و… برسیم که احساس خوشبختی و شادی در زندگی داشته باشیم .

قهرمان شدن در تولید محتوا با مدیریت زمان

مدیریت زمان یک ابزار برای بهتر شدن زندگی یک تولید کننده محتوا

برایان تریسی ، مدیریت زمان را یک ابزار عالی برای رسیدن ما به زندگی رویایی مان می داند . همان زندگی که در آن بتوانیم دستاوردهای ارزشمند به دست بیاوریم و احساس عمیق رضایت از اعماق قلبمان نسبت به گذر زندگی مان داشته باشیم .

در اصل مدیریت زمان مجموعه ای از قوانین شخصی به حساب می آید که اگر بتوانیم با قدرت این قوانین را اجرا و رعایت کنیم می توانیم به اوج لذت و زندگی ایده آل مان برسیم .

وجه مشترک همه تولید کنندگان محتوای موفق

با نگاهی به قهرمانان تولید محتوا و افراد موفق در زمینه نویسندگی یا حتی هر زمینه دیگری کاملا مشخص است که همه آنها یک وجه مشترک دارند و آن هم این است که به وقت خودشان بسیار ارزش قائل هستند و دائما در فکر این هستند که زندگی خود را بهتر سرو سامان بدهند و کارآمدتر باشند.

تبدیل محتوا به ثروت با مدیریت زمان

قهرمان شدن در تولید محتوا و تبدیل محتوا به ثروت امکان پذیر نیست مگر اینکه مهارت مدیریت زمان را بلد باشیم . همین حالا نگاهی به اتاق تان بیاندازید حتی اگر اتاق و زندگی به هم ریخته ای دارید قطعا نمی توانید در تولید محتوا و مدیریت زمان موفق شوید . اما زمانی که اجرای قوانین مدیریت زمان را شرط اصلی زندگی  کاری و شخصی تان می گذارید به طور همزمان بسیاری از عادت های زندگی تان هم تغییر میکند و همین تغییر عادت ها و سبک زندگی باعث دستاوردهای خارق العاده در زندگی تان میشود .

آرنولد شوارتزنگر: «ذهن محدود است . تا زمانی که ذهن این واقعیت را متصور شود که می توانید کاری را انجام دهید و 100 % به آن باور داشته باشید ، پس می توانید انجامش دهید»

برای موفقیت در مدیریت زمان در تولید محتوا  باید درون تان را تغییر بدهید

جالب است که بدانیم طبق قانون تناظر ، زندگی بیرونی ما تصویر منعکس کننده زندگی درونی ماست . شما قطعا دنیا را جز به شکل انعکاسی از درون خودتان نخواهید دید . پس اگر می خواهید آن چیزی که در دنیای اطرافتان جریان دارد که شامل روابط ، وضعیت کاری ، وضعیت مالی و … را تغییر دهید باید آن چیزی که در درون تان جریان دارد را تغییر بدهید . و خبر خوب اینکه این تنها چیزی است که شما در زندگی تان می توانید روی آن کنترل کاملی داشته باشید

جاده جهنم با نیت های خوب سنگفرش شده است !

چند بار تا به حال شده است که تصمیم گرفته اید از زمان خود بهترین استفاده را بکنید ؟ چند بار تا به حال دوست داشتید مهارت تولید محتوا را یاد بگیرید ؟ چند بار تا به حال خواسته اید صبح ها کمی زودتر از خواب بلند شوید و در طول روز زمان کمتری را برای گشت و گذار در شبکه های اجتماعی هدر بدهید ؟ چند بار تصمیم گرفته اید که از شنبه آینده ، دیگر برای زندگی کاری تان و شخصی تان برنامه ریزی دقیق داشته باشید ؟ و… خلاصه زندگی ما پر از نیت ها و تصمیم های بدون عمل است که در نهایت هیچ کدام آنها اجرا نشده اند و ما همچنان همان آدم سابق باقی مانده ایم و به هیچ کدام از جایگاه هایی که دوست داشتیم نرسیدیم.

در مدیریت زمان در تولید محتوا اراده داشته باشید

پس نقطه آغاز موفقیت در مدیریت زمان و یادگیری مهارت مدیریت زمان در تولید محتوا و یا کل زندگی « اراده » در کنار « انگیزه » فراوان است . پس خوب است که در ابتدا برای اینکه انگیزه کافی در اجرای قوانین مدیریت زمان داشته باشیم عامل محرک و انگیزشی برای خودمان بسازیم و هیچ عامل انگیزشی بهتر از این نیست که به نتایج و منافعی فکر کنید که بعد از اجرای قوانین مدیریت زمان در زندگی به آنها میرسید .

مثلا بعد از اجرای این قوانین می توانید از تولید محتوا ثروتمند شوید و به بهترین سفرها بروید ، غذا خوردن در بهترین رستوران ها را تجربه کنید ، بهترین خانه و ماشین را داشته باشید که لایق آن هستید و…در کنار همه این ها بعد از قهرمانی در تولید محتوا به خاطر گذاشتن اثری ماندگار از خودتان در زندگی از خودتان راضی تر میشوید .

زمانی که روی نتیجه و منافعی که به دست می آورید متمرکز می شوید قطعا اراده لازم برای اجرای این قوانین و غلبه بر تعویق کاری و اهمال کاری را هم در خودتان شکوفا میکنید .

2 ساعت اضافه در روز برای تولید محتوا یعنی چی ؟

با اجرای تمرین های مهارت مدیریت زمان در تولید محتوا هر روز صاحب 2 ساعت وقت اضافه و پر بار می شوید که چه کارها که نمی توانید در این زمان بکنید ! همین حالا فکر کنید که باید در این 2 ساعت وقت اضافی چه کارهایی انجام بدهید تا به هدف و آرمان های خودتان نزدیک تر شوید ؟

قهرمانی در تولید محتوا

چه تعداد پروژه های نیمه تمام شخصی را می توانید به سرانجام برسانید ؟

چه قدر می توانید روی توسعه مهارت تولید محتوا کار کنید ؟ چه کتاب ها و مقالات آموزشی می توانید بنویسید و منتشر کنید که زندگی شما را زیر و رو کند ؟

اگر بتوانید کاری کنید که بتوانید از این 2 ساعت وقت اضافی در روز بهترین استفاده را بکنید قطعا سال آینده شما یک قهرمان تولید محتوا و یک ثروتمند به تمام معنا خواهید شد.

یکی از رسالت های ما در رایتینا این است که مهارت مدیریت زمان را به شکلی عالی یاد بگیریم و به شما هم هر آن چیزی که خودمان یاد گرفتیم و استفاده کردیم و نتیجه گرفتیم را به شما هم یاد بدهیم

2 ساعت وقت اضافه در روز = 10 ساعت وقت اضافه در هفته ( برای 5 روز کاری ) = 500 ساعت وقت اضافی و پر بار در سال = 12 هفته 40 ساعته و یا 3 ماه کاری پر بار اضافه در سال !

پس فقط با 2 ساعت وقت اضافی در روز می توانیم زندگی کاری و شخصی خودمان را دگرگون کنیم . می توانیم به بسیاری از اهداف مان برسیم . می توانیم درآمدمان را از تولید محتوا چندین برابر کنیم و…

شما در انتخاب خود آزادید!

قطعا این شما هستید که انتخاب میکنید با یادگیری مهارت مدیریت زمان یک قهرمان تولید محتوا شوید یا یک فرد نامنظم ِ ناکارآمدِ غمگین ِ فقیر ؟

این شمایید که تصمیم میگیرید که روی کارهای با ارزش بالا تمرکز کنید یا وقت خودتان را صرف کارهای بی ارزش کنید .

شما برای فوق ستاره شدن در تولید محتوا باید تصمیم واضحی بگیرید و بدون هیچ ابهامی برای رسیدن به برتری کامل در روش های استفاده از ثانیه به ثانیه وقت تان تلاش کنید.

اگر برای مدیریت زمان و بهبود زندگی تان به کمک آن آماده هستید، از این به بعد در رایتینا در بخش آموزش مدیریت زمان در تولید محتوا برای شما آموزش های کاربردی همراه با تمرین های روزانه زیادی خواهیم داشت .

 

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید
فهرست