بانک ایده تولید محتوا برای کسب و کار

فهرست محتوایی

1

کارآفرینی یا مدیریت

برای راه اندازی هر کسب و کاری باید با جایگاه ها و وظایف شغلی آشنا باشیم. در این مقاله قصد داریم ، به دو موقعیت شغلی “کارآفرین” و ” مدیر” آشنا بشیم. شخص کارآفرین کیه؟ شخص مدیر کیه ؟ تفاوتهای نقش اونا چیه؟
پاسخ به این سئوالات میتونه یک مقاله ی خوبی رو رقم بزنه.

2

مدیر عملیاتی ( خط مقدم ) کیست؟

همه ی ما با مفهوم مدیر به طور عام آشنایی داریم. ولی به طور خاص، در هر سازمانی بر حسب نوع فعالیت ، یک مدیر میتونه عنوان های مختلفی داشته باشه. مثل ” مدیر عملیاتی یا خط مقدم” که یکی از مدیران اصلی است. شما میتونین با تعریف این نوع مدیریت و شرح وظایف آنها مقاله ی مفیدی بنویسین.

3

کارآفرینی و تجارت

آیا این دو واژه مفهوم یکسانی دارن ؟ اگر نه ، تفاوتهای اونا در چیه؟ برای کسی که در راه کسب و کار قدم برمی داره، بهتره که با تمام واژه ها تجاری آشنایی داشته باشه . در این مقاله میتونین به این دو موقعیت شغلی بپردازین.

4

“اشتیاق و علاقه” ، سوخت کارآفرین!

تحقیقات نشون می ده که اشتیاق عامل اصلی خلاقیت ، پایداری و عملکرد کارآفرین است. هرچه کارآفرین پرشورتر باشه ، احتمال موفقیت بیشترمیشه. اشتیاق در کارآفرینان متفاوت است ؛ یکی به اختراع یکی به تأسیس و دیگری به توسعه علاقه داره . در این مقاله میتونین به این موارد بپردازین.

5

علائم شکست یک مدیر!

هر کسب و کاری همیشه موفق نیست و عوامل زیادی باعث شکست میشه. وقتی مشکلی در بدن انسان پیش میاد علائمی آشکار میشه که از روی اون علامتها بیماری تشخیص داده میشه. در مورد یک سازمان هم این مسئله صدق میکنه . مدیری که در آستانه ی شکست قرار داره ، علائم و نشانه هایی داره .

6

تیم کارآفرینی خانوادگی

بیشتر اوقات برای ایجاد کسب وکار ، یک تیمی از چند کارآفرین با هم همکاری می کنن ، و گاهی هم این تیم دارای روابط خانوادگی هستن. حالا سوال اینه آیا تیم فامیلی خوبه؟ شما میتونین مزایا و معایب یک چنین تیمی رو ذکر کنین تا کسانی که در آستانه جمع¬آوری یک تیم هستن با چشم باز قدم بردارن.

10

کارآفرین مشاغل کوچک

کارآفرینان مشاغل کوچک ، معمولاً خدماتی را به شخص یا مشاغل کوچک دیگر ارائه می دهند.بیشتر مشاغل محلی بخصوص اگر خانوادگی و 50 نفر یا کمتر در اونها مشغول کار باشن ، کوچک تلقی می شوند.

11

فریلنسر کیست؟

اصطلاح فریلنسر ، به کسی اطلاق می شود که شغل آزاد دارد و برای خودش کار می کند نه برای شرکت یا سازمانی.( البته به صورت پیمانکاری با شرکتها همکاری میکنن) در این مقاله میشه به زمینه های شغلی یک فریلنسر، مزایا و معایب اون اشاره کرد.

12

تغییر شغل

چند وقت یکبار افراد شغلشون رو تغییر می دهند؟ و چرا ؟
ما در دوره ای از زمان زندگی می کنیم که با تنوع شغلی زیادی روبرو هستیم . ممکنه شما شما در طی چند سال ، چند شغل رو امتحان کرده باشین . عواملی مثل سن ، جنس و محل زندگی میتونن براین موضوع اثرداشته باشن. خب اصلاً چرا تغییر شغل ؟ در این مقاله میتونین دلایل مختلف تغییر شغل رو بررسی کنین.

13

انتخاب شغل مناسب

در حالیکه همه ی ما با استعدادها و ویژگیهای ذاتی متولد میشیم ، باز هم برای یافتن حرفه ی موفق ، نیاز به کسب مهارت و رهبری اونها داریم. شما با کمک از لینک زیر میتونین 6 گام برای یافتن شغل مناسب رو معرفی و توضیح بدین .
https://www.lifehack.org/
874243/how-to-find-the-right-career

14

چقدر پیش رفتم ؟

پیگیری روند پیشروی در جهت رسیدن به هدف بسیار مهمه.
اون چیزی که فرد رو از رسیدن به هدفش باز می داره اینه که تنها به هدف تمرکز کنه .
روش های مختلفی برای پیگیری پیشرفت وجود داره . برنامه ریزی و سازماندهی زمان ، پاسخگو بودن ، جشن گرفتن موفقیت هاو…
با توضیح این موارد مقاله ی خوبی رو میسازین.

15

چیدمان دفتر کار=بهره وری بیشتر

کار کردن در منزل میتونه فریبنده باشه. چرا؟ چون به خودتون میگین همه چیز دست خودمه و خودم رییس و خودم کارمندم .ولی وقتی وارد کار میشین میبینین که کار در خونه هم نیاز به اصول و قواعدی داره که یکی از اونها نظم دفتر کار شماست. آدرس کمکی برای ارائه ایده:.
https://www.lifehack.org
875424/home-office-organization-ideas

16

در پی دانش بیشتر در حین کار

کسب مهارت و دانش ،همه جا و همه زمان راهی مناسب برای پیشرفته. در این جهت باید چند قدم ضروری برداریم:-شناخت اهداف یادگیری
-استوار قدم برداشتن – عادت به یادگیری- بودجه بندی زمان – یادگیری در محل کار.
در این مقاله ، نحوه یادگیری موثر در محل کار را بیان کنین.

17

این شغل مناسب من هست یا نه؟

عوامل زیادی وجود داره که باید هنگام انتخاب شغل در نظر گرفته بشه چون که بیشتر از زمانیکه میخوابیم ،کار می کنیم. با 8 سوال میتونیم بفهمیم انتخاب ما درسته یا نه ؟ با کمک از لینک زیر این موارد رو بیان کنین .
https://www.lifehack.org/
870693/choosing-a-career

18

مهارت های سخت در مقابل مهارت های نرم Soft Skills vs Hard Skills))

. مفهوم این دو عبارت چیه ؟ چرا اونها برای شغل شما مهم هستن؟ با مهارت های سخت قضاوت میشیم و با مهارت های نرم سریعتر پیشرفت می کنیم . آشنایی با این دو مهارت بر عهده ی شما !

19

مدیریت کارکنان دورکار

آیا کارمند دورکار با کارمندی که در شرکت حضور داره فرق داره ؟ آیا مدیریت آنها تفاوت داره ؟ چگونه کارمند دورکار رو انتخاب کنیم ؟ برای بهره وری بالا باید تموم نکات ریز را در نظر داشته باشیم . یک مدیر موفق تدابیر مناسبی رو برای کارمندان دور کار باید در نظر داشته باشه.

20

زمان ترفیع شغلی

ترفیع شغلی چیه ؟ چه فایده ای داره ؟ آیا ترفیع کارمند در بهره وری سازمان اثر داره ؟ انواع ارتقاء شغلی ؟ چگونه زمان ترفیع یک کارمند رو باید تشخیص داد ؟

21

پرورش زعفران گلخانه ای

زعفران گیاهی با ارزش است که میتونه سوددهی بالایی داشته باشه. با کشاورزی نوین میتوان مقدار زیادی از هدررفت آب جلوگیری کرد. همچنین راندمان تولید بسیار افزایش می یابد. مسئولیت معرفی این کسب و کار با شما دوست عزیز!

22

کسب درآمد از نیش عقرب!

پرورش عقرب یک شغل نیست بلکه یک تجارت بزرگ است زیرا سم عقرب گرانترین مایع دنیاست! پس میتونه افراد زیادی رو ترغیب به راه اندازی این شغل نوپا کنه! فواید سم عقرب ؟ نحوه شناسایی؟صید؟ پرورش ؟ زهرگیری ؟

23

فروشنده ی موفق

ارائه ی کالا یا خدمات باید توسط فردی صورت بگیره که دانش این کار رو داشته باشه تا بتونه مرحله فروش رو با موفقیت طی کنه. خصوصیات یک فروشنده ی موفق چیه؟

24

کسب درآمد از آدامس

تولید آدامس ارزش افزوده ی زیادی داره. در این مقاله مخاطب رو با این موارد آشنا کنین: فرآیند تولید – مواد اولیه – مجوزهای لازم – تجهیزات و وسایل – بازار فروش – میزان سرمایه لازم.

25

تولید ماکادمیا

یا “فندق استرالیایی” گرانترین خشکبار دنیاست! پس میتونه ایده ی خوبی برای علاقمندان کشاورزی باشه. موارد استفاده ی این دانه و خواص اون ؟ شرایط کشت؟ فضای مورد نیاز؟ هزینه ها و وضعیت بازار؟

26

سوسیس و کالباس گیاهی

امروزه با توجه به بالا رفتن آگاهی خانواده ها مواد غذایی گیاهی و ارگانیک مورد استقبال قرارمی گیره و بازار اونها داغ است.پس میتونه طرح خوبی برای برپا کردن یک شغل پردرآمد باشه.فرآیند تولید؟ مواد اولیه؟ فضای لازم؟ سرمایه؟

27

مشاور مالیاتی کیست؟

مشاور مالیاتی علاوه بر تسلط به امور مالی ، کاملاً با قوانین مالیاتی ، قوانین کار، قوانین بیمه و.. آشناست . علت نیاز به یک مشاور مالیاتی؟ مسئولیت های او؟ و….

28

ایده های تبلیغاتی

عوامل زیادی برای بالا بردن درآمد یک کسب و کار دخالت دارن. امروزه تبلیغات حرف زیادی برای گفتن داره. این موضوع رو بیشتر بررسی کنین و ایده های جالب و خلاقانه ارائه بدید.

29

اسکم Scam چیست؟

با پیشرفت در ایجاد مشاغل اینترنتی ، کلاهبرداری هم بیشتر پدیدار میشه. اسکم به سایت های کلاهبرداری اطلاق میشه. پس مهمترین مسئله اینه که بتونیم این سایت ها رو تشخیص بدیم. راههای تشخیص؟

30

تولید اسباب بازی های چوبی

بازی نقش اساسی برای پرورش ذهن و جسم کودکان داره. تولید اسباب بازی های چوبی ، هم برای تولیدکننده و هم برای کودکان پر از فایده است. مزیت اونها؟ دستگاههای مورد نیاز؟ کارگاه؟ سرمایه؟ بازار؟

31

یک دانشجوی همیشگی باشید

در جامعه ی امروزی ، تاکتیک ها و استراتژی ها با ضربان قلب تغییر می کنند. بنابراین ، برای موفقیت بسیار مهمه که به روز و در جریان جدیدترین تحولات مربوط به فعالیتتون باشید. بررسی این خصوصیت و چگونگی رسیدن به اون میتونه موضوع مقاله باشه.

32

استراتژی

مثبت ترین طرز تفکر فقط زمانی ارزشمند است که شما با استراتژی های صحیح گام بردارید. و به نوبه خود ، اگر شما طرز فکر درست نداشته باشید استراتژی های صحیح هم موقتی هستند. به عبارتی : ذهنیت + استراتژی = موفقیت

33

ذهنیت سنگ بنای موفقیت

ذهنیت و باور ابزار اساسی برای رسیدن به موفقیت است. به عنوان یک کارآفرین ، ایجاد یک ذهنیت مثبت باید اولین هدف شما و یک ویژگی اساسی باشه که روزانه روی آن کار می کنید.

34

شناسایی رقبا

کسب و کار موفق در رقابت سالم بوجود میاد. و برای رقابت سالم ” شناسایی رقیب” حرف اول رو میزنه. در این مقاله به اهمیت این موضوع و نحوه انجام اون میشه پرداخت.

35

هشدارهای بازار

برای شروع و بقای یک کسب وکار موفق باید به گفته های بازار با دقت گوش کنیم. درست متوجه شدید “بازار” میتونه با ما صحبت کنه و هشدارهایی رو به ما اعلام کنه. اهمیت این موضوع رو در این مقاله بررسی کنین.

36

انتخاب انگیزه درست برای موفقیت

انگیزه برای موفقیت در کسب و کار از اهمیت خاصی برخوردار است . آیا فقط و فقط برای بیشتر کردن صفرهای حساب بانکی است و یا هدف دیگری هم وجود دارده؟ کدوم موفق تر میتونه باشه؟

37

پیشرفت و شکوفایی

یکی از خصوصیات شخصی در حوزه کسب و کار داشتن قدرت پیشرفت و خلاقیت است. در کنار پرداختن به این موضوع ، نحوه ی بروز دادن این خصوصیت را هم بیان کنید.

38

صداقت در کار

صداقت پایه و اساس یک تیم با عملکرد بالا است. یکی از ویژگی های مهمی که کارفرمایان به دنبال آن هستند ” صداقت ” است ؟ شما میتونین در این مقاله بعد از پرداختن به این موضوع و علت ضرورت آن ، به نحوه ی نشان دادن آن هم بپردازین.

39

کنترل استرس در محیط کار

گاهی در محیط کار به دلایل مختلف میتونه نگرانی و استرس بوجود بیاد خصوصاً در حال حاضر که مردم همه ی دنیا درگیر یک بیماری مهلک هستن. چگونه و با چه راهکارهایی میشه استرس های محیط کار رو کم کرد؟

40

دلایل افزایش استرس در محیط کار

در این چند ماه اخیر همه ی ما دچار استرس و افزایش نگرانی ها شده ایم . چرا؟ به دلیل همنشینی با دشمنی ناشناس به نام “کرونا” . در این مقاله به بررسی این سوال که چرا و چطور کرونا باعث افزایش نگرانی در محیط کار میشه، بپردازین.

41

42

مطالب مرتبطی که پیشنهاد میشه مطالعه کنید!

مشاهده فهرست محتوایی
فهرست