استخدام یک کپی رایتر حرفه ای در 31 مرحله!

استخدام یک کپی رایتر حرفه ای با این ۳۱ ویژگی ! ( ۷ ،۱۲ ، ۱۸ و ۲۱ مهم تر هستند )

چه بخواهیم یک کپی رایتر میلیونر و معروف شویم چه بخواهیم یک کپی رایتر حرفه ای استخدام کنیم باید بدانیم که یک کپی رایتر حرفه ای چه ویژگی هایی دارد . ما در رایتینا تعدادی از این ویژگی های را که بر اساس سالها تجربه کاری در زمینه تولید محتوا به آن رسیده ایم را با شما در میان می گذاریم و و آرمان و هدف ما این است که در کنار هم جامعه ای از تولید کنندگان محتوای شاد ، با انگیزه ، فوق حرفه ای و میلیونر بسازیم.

چگونه یک کپی رایتر حرفه ای معروف و میلیونر شویم ؟

۱- کنجکاوی کودکانه : یک کپی رایتر حرفه ای دقیقا مانند یک بچه ۴-۵ ساله که نسبت به محیط اطرافش بسیار کنجکاو است و دوست دارد همه چیز را تجربه کند باید نسبت به همه موضوعات کنجکاو باشد تا بتواند اطلاعات درستی را به مخاطب هم ارائه بدهد .

۲- شفافیت و وضوح در متن نویسی : یکی از تفاوت های اصلی یک نویسنده و کپی رایتر حرفه ای با کسی که فقط می نویسد این است که اولی با نوشته هایش باعث وضوح و شفافیت یک موضوع در ذهن مخاطب میشود و دومی باعث گیج شدن بیشتر مخاطب میشود .

۳- اشتیاق و علاقه شدید  : این مورد هم برای همه ما کاملا مشخص و واضح است که یکی از فاکتورهای موفقیت هر فردی عشق و علاقه او به کار و فعالیتی است که انجام میدهد و برای آن تلاش میکند . در خصوص یک کپی رایتر حرفه ای هم میزان عشق و علاقه او به انتخاب و چیدن کلمات کنار هم و رساندن هدف و ذهنیتیش به خواننده است که باعث میشود نوشته هایش کسالت آور و خسته کننده برای مخاطب نباشد .

۴- دایره لغت و واژگان : مشخصا در مورد یک نویسنده و کپی رایتر حرفه ای هر چه میزان دایره لغت و واژگانی که برای رساندن مفاهیم به مخاطب استفاده میکند بیشتر باشد در نویسندگی موفق تر میشود . پس یکی از اولویت های اول در یادگیری برای هر نویسنده و کپی رایتری افزایش دایره واژگان و لغت است .

کپی رایتر حرفه ای خلاق شویم

کپی رایتر حرفه ای خلاق شویم

۵- دقت بالا : یکی از مهمترین فاکتورها در تولید محتوا دقت بسیار بالا در انتخاب کلمات و همین طور نحوه چیدمان این کلمات کنار هم و همین طور دقت در صحت دیکته و نخوه نوشتن آنهاست . شاید تا زمانی که تجربه چند ساله در کپی رایتینگ نداشته باشید نتوانید کاملا حس کنید که حتی تغییر و جا به جایی یک کلمه می تواند فروش یک کسب و کار را زیر و رو کند . و آمارهای زیادی نشان داده اند که اگر یک کپی رایتر بدون دقت به دیکته کلمات یک متن پر از غلط را در سایت و یا مثلا قسمت توضیحات محصولات و خدمات منتشر کند باعث می شود ۵۸ % افراد به این برند هیچ اطمینانی برای خرید یا استفاده از خدمات نکنند .

۶- کمال گرای منفی نباشیم : من خودم هم سالها متاسفانه در نویسندگی و تولید محتوا و خیلی از کارها گرفتار کمال گرایی منفی بودم و همین مساله باعث زمان بر شدن بسیاری از کارها و در نهایت خستگی بیش از حد و در نتیجه نیمه رها کردن کار می شد . شما هم اگر می خواهید در کپی رایتینگ یک فرد موفق و پر کاری شوید باید در کنار دقت و ریز بینی زیاد از حد نرمال کمال گرا نباشید .

۷- Ontime بودن و سروقت تحویل دادن پروژه ها : شما چه فریلنسر تولید محتوا باشید چه به صورت تمام وقت به کار نویسندگی و تولید محتوا مشغول باشید باید تمام سعی خود را بکنید که اول از همه یک زمان منطقی و معقول برای پروژه ها تعریف کنید دقیقا مطابق با توانایی خودتان و بعد هم تمام تلاش خود را بکنید که سر وقت تعیین شده پروژه ها را تحویل بدهید و به فردی خوش قول معروف باشید . ( در شروع پروژه و بستن قرار داد و یا تعیین مهلت اتمام پروژه ، رویایی فکر نکنید و مطابق با واقعیت و توانایی خودتان زمان را به کار فرما اعلام کنید .)

۸- در چند مهارتِ شاخص عالی و حرفه ای باشیم : اگر می خواهید یک کپی رایتر حرفه ای و پرکار باشید نه تنها باید در مهارت نویسندگی عالی باشید بلکه بهتر است کمی با کارهای گرافیکی و فتو شاپ و یا ضبط صدا و یا تولید ویدئو های ساده و یا جستجوی حرفه ای در اینترنت هم آشنا باشید .

۹- تمرکز و عدم انجام چند کار همزمان : شاید یکی از مشکلات جدی برای فریلنسرهای تولید محتوا و کپی رایترهای حرفه ای تعداد زیاد پروژه ها با موضوعات متنوع و یا حجم بالای کار باشد که این مساله باعث میشود در طول روز تمرکز خودشان را از دست بدهند و دائم پرش ذهنی داشته باشند و از این کار به آن کار بپرند . پس برای حرفه ای بودن باید به این پرش ها غلبه کنید و فقط در یک زمان خاص روی یک کار و موضوع خاص متمرکز باشیم . برای افزایش تمرکز در تولید محتوا می توانید برنامه پومودورو را دانلود کنید و از آن استفاده کنید .

۶ ترفند افزایش بهره وری پشت میز کار در تولید محتوا (راهنمای تصویری+دانلود موسیقی برای بالا بردن تمرکز )

۱۰- خود انگیزشی بودن و افزایش سطح انرژی: مشخصا همه ما میدانیم که نویسندگی و خصوصا کپی رایتینگ یا متن نویسی تجاری اصلا کار راحتی نیست و حتی اگر عاشق کارمان باشیم هم بعضی روزها و ساعت ها میشود که واقعا هنگ می کنیم و هیچ ایده ای برای نوشتن نداریم . اینجاست که باید جملات انگیزشی درونی ما به کمک مان بیایند و به ما کمک کنند تا در لحظات سخت هم با توان و انرژی خوب به نوشتن ادامه بدهیم .

۲۹ عادت یک تولید کننده محتوا سالم ، پولدار و شاد (چگونه در طول ۶۶ روز یک رفتار را تبدیل به عادت کنید )

۱۱- قدرت ویرایش : از یک جایی به بعد برای نویسنده های حرفه ای و کپی رایترها کلمات از همه چیزی در زندگی عزیز تر و گران بها تر هستند و واقعا قتل کلمات و ویرایش متن ها قطعا سخت است .

اما برای حرفه ای شدن شما باید این قابلیت را در وجود خودتان به وجود بیاورید که هر بار متن تان را می خوانید کلمات اضافی را حذف کنید و متن را خلاصه تر و مفید تر بکنید . خصوصا در کپی رایتینگ نوشتن متن های کوتاه اما جامع و کامل می تواند یک تخصص و مهارت حرفه ای و عالی برای یک کپی رایتر باشد .

۱۲ – کیفیت بالای یکنواخت : کیفیت نوشته های یک نویسنده و کپی رایتر حرفه ای فقط محدود به یک پروژه خاص و یا یک زمان خاص و موقعیت خاص نمی شود . یک نویسنده و تولید کننده محتوای حرفه ای باید همیشه نوشته های با کیفیتی بنویسید حتی نوشته های او در بدترین حالت روحی هم از سطح نرمال باید بالاتر باشد و همین وجه تمایز او از غیر حرفه ای ها و تازه وارد هاست. . کیفیت کار یک کپی رایتر حرفه ای وابسته به زمان و شانس نیست .

یک کپی رایتر حرفه ای میلیونر شویم

یک کپی رایتر حرفه ای میلیونر شویم

۱۳- در همه شرایطی در حال یادگیری باشیم: یک تولید کننده محتوا و یا کپی رایتر حرفه ای حتی در ترافیک ، در جلسه های کاری کسالت آور و بی فایده ، در اتوبوس ، در سفر ، … و حتی در خواب هم در حال یادگیری است.

چون غیر ممکن است یک کپی رایتر حرفه ای باشی اما هر روز به اطلاعات خودت اضافه نکنی و مطلبی نخوانی و چیزی یاد نگیری .

کپی رایتری که عادت به یادگیری ندارد و دنبال سوالهایش نباشد محکوم به شکست و نابودی است و به زودی نه پولی می تواند در بیاورد و نه نوشته هایش هیچ مخاطبی دارند . ( البته اینجا هم مهم است کمال گرا نباشید و در حد ایده آل یاد بگیرید . من فردی را میشناسم که ۹ سال است که می خواهد نویسنده تخصصی و کپی رایتردر زمینه تکنولوژی شود اما هنوز هم در حال مطالعه در خصوص تکنولوژی های روز دنیاست و دوست دارد از همه چیز سر دربیاورد و بعد نوشتن را شروع کند . اما به نظر شما واقعا شدنی است ؟!)

دسترسی کامل به این محتوا فقط برای کاربران رایتینا امکان پذیر است .

شما با ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا ، می توانید به حدود نیمی از آموزش ها و مقالات دسترسی داشته باشید

ثبت نام به عنوان کاربر معمولی در رایتینا رایگان و بسیار آسان است و فقط کافی است برای خودتان یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید