چگونه توجه مخاطب را به محتوا جلب کنیم؟ مهندسی رفتار مخاطب
۵ ترفند افزایش درآمد برای یک فریلنسر تولید محتوای تازه کار

۵ ترفند افزایش درآمد برای یک فریلنسر تولید محتوا تازه کار (راهکارهای جذب مشتری بیشتر +دانلود فایل آموزشی نوشتن طرح بازاریابی )

اگر شما یک فریلنسر تولید محتوا تازه کار هستید که نیاز دارید با کار فریلنسری و همین طور تولید محتوا و ترفندهای کسب درآمد از طریق تولید محتوا بیشتر آشنا شوید دقیقا به جای درستی آمده اید .

این روزها برخلاف سال های گذشته، کارکردن به صورت دورکاری یا فریلنسری بسیار رواج پیدا کرده است و هر روز هم به طرفداران آن اضافه می شود . چون همه ما دوست داریم رئیس خودمان باشیم و در هر ساعت از شبانه روز که دوست داشته باشیم کار کنیم و برای هر پروژه ای که به آن علاقه داریم وقت بگذرانیم . اما فریلنسر تولید محتوا بودن فقط خوشی و وقت آزاد و پول زیاد نیست که از همان روز اول به آن دل خوش کنید . بلکه فریلنسر بودن و موفق بودن در کار فریلنسری خصوصا در تولید محتوا نیاز به کسب مهارت هایی دارد که اگر آنها را یاد نگیریم و خودمان در پی افزایش دانش و اطلاعات خودمان نباشیم شاید در همان ماه اول تبدیل به یک فریلنسرِ ورشکسته یِ افسرده یِ بیکار شویم که هیچ امید و انگیز ای برای ادامه مسیر نداشته باشیم .

وقتی فریلنسر تولید محتوا می شوید رئیس خودتان هستید

وقتی فریلنسر تولید محتوا می شوید رئیس خودتان هستید

اینبار در رایتینا به سراغ ۷ راهکار و ترفندی رفتیم که شما به عنوان یک فریلنسر تولید محتوای تازه کار باید آنها را به کار بگیرد تا تبدیل به یک فریلنسر شادِ موفقِ پولدار شوید.

با هم این ۷ راهکار را مرور می کنیم :

۱- نفوذ در بین مشتریان

یک فریلنسر تولید محتوای تازه کار باید بین مشتریان نفوذ کند

یک فریلنسر تولید محتوای تازه کار باید بین مشتریان نفوذ کند

از همین ابتدای کار باید بدانید که فقط به صرف ِ اینکه شما چندین مقاله در سایت های کم بازدید و غیر مشهور نوشته اید یا به عنوان یک فریلنسر در یک سایت هایی مانند پونیشا ثبت نام کرده اید نمی توانید به این دل خوش کنید و منتظر باشید همان روز اول انواع و اقسام پروژه های تولید محتوا به سوی شما سرازیر شود !

دنیای وب این روزها دنیایی بسیار شلوغ تر از دنیای واقعی اطراف ماست . و اگر دست نجنبانیم و از ترفندهای مختلف استفاده نکنیم زیر خروارها صفحه و سایت های مختلف له می شویم و به یک فریلنسر بیکار و شکست خورده تبدیل میشویم که هیچ درآمدی نداریم.

برای بیرون آمدن از بین میلیون ها صفحه و هزاران سایت و نفس کشیدن و کار کردن و کسب درآمد باید بتوانیم خودمان را به مشتری و مخاطبمان نشان بدهیم وگرنه چه طور توقع داریم که مشتریان ما را بشناسند و به ما پروژه تولید محتوا سفارش بدهند ؟

برای این منظور باید یک هدف مشخص در شروع کار فریلنسری برای خودتان تعیین کنید تا هر روز در چشم مشتریان و کارفرماها باشید . باید در هر جایی که فکر می کنید یک مشتری سفارش محتوا می تواند در آنجا حضور داشته باشد یا حتی ممکن است در آینده ای نزدیک نیاز به تولید محتوا داشته باشد حضور پر رنگی داشته باشید و خودتان را در معرض دید کارفرمایان بگذارید .

مثلا هدف خود را این طور تعیین کنید که : روزی ۵ تا ۶ بار به جامعه مخاطب هدف خود نفوذ کنید ( یعنی افراد یا سازمان هایی که در حال حاضر نیاز به تولید محتوا دارند یا ممکن است در آینده نیاز پیدا کنند را شناسایی کنید و سعی کنید در دل آنها برای خودتان جایی باز کنید)

پیشنهاد رایتینا : به عنوان نمونه می توانید یک مقاله جذاب و رایگان برای سایت های معتبر بنویسید و بفرستید یا اینکه یک متن جذاب و تاثیر گذار در صفحه اجتماعی خودتان منتشر کنید .

۲۹ عادت یک تولید کننده محتوا سالم ، پولدار و شاد (چگونه در طول ۶۶ روز یک رفتار را تبدیل به عادت کنید )

تولید محتوا

۲- یک وبلاگ برای خودتان بسازید

اگر فریلنسر تولید محتوا هستید حتما یک وبلاگ برای خودتان بسازید

اگر فریلنسر تولید محتوا هستید حتما یک وبلاگ برای خودتان بسازید

من همیشه به تمام فریلنسرهایی که در رایتینا با آنها همکاری میکنیم این پیشنهاد را می دهم که حتما برای خودشان یک وبلاگ شخصی داشته باشند . داشتن یک وبلاگ می تواند برای یک فریلنسر تولید محتوا بسیار مفید و پولساز باشد !

نه اشتباه نکنید. نه اینکه هر روز با نوشتن در وبلاگ تان به کارت شما پولی واریز می شود یا مستقیما مقاله خودتان را می فروشید و پول در میاورید . نه !!

شما با داشتن یک وبلاگ یک رزومه کامل و خوب از خودتان به هر کارفرمایی ارائه می دهید که شاید با ۱۰ صفحه رزومه که در آن میگویید من فلانم و بهمان نتوانید به این جایگاه برسید .

من در حال حاضر برای پیدا کردن نویسنده خلاق برای همکاری در رایتینا حتما در اینترنت دنبال افرادی می گردم که وبلاگ دارند و مقالات خلاقانه با موضوعات جذاب برای مخاطب می نویسند و این مساله تقریبا می توانم بگوییم در اولویت اول انتخاب فریلنسر تولید محتوا در نظر من است .

اما در این بین متاسفانه فریلنسرهایی را می بینم که شاید ماه ها می شود که وبلاگ خودشان را به روز نکرده اند و این یکی از اشتباهات رایج بین فریلنسرهای تولید محتوای تازه کار است .

چرا یک فریلنسر تولید محتوا باید یک وبلاگ داشته باشد

چرا یک فریلنسر تولید محتوا باید یک وبلاگ داشته باشد

پس به ۳ دلیل ساده و مهم ساخت یک وبلاگ شخصی اولین کاری است که شما باید به عنوان یک فریلنسر تولید محتوا به فکر آن باشید:

  • وبلاگ شما یک مخزن نمونه کار برای کارفرمایان میشود

قطعا شما به عنوان یک فریلنسر تازه وارد نمی توانید توقع داشته باشید که همان روزهای اول از کارفرمایان پروژه بگیرید و مشتریان زیادی داشته باشید . پس چه جوری می توانید استعداد نویسندگی خودتان را نشان بدهید ؟

چه جایی بهتر از وبلاگ شخصی تان چون بدون هیچ هزینه ای می توانید در وبلاگ خودتان تبلیغ کارهایتان را بکنید !!

  • به مهارت نویسندگی شما کمک میکند

بارها و بارها جملات زیادی را از نویسندگان بزرگ خوانده ام که هیچ چیزی بهتر از روزنوشته ها یا اجبار خودتان به نوشتن به صورت منظم و روزانه نمی تواند باعث پیشرفت شما در نویسندگی و افزایش قدرت کنار هم چیدن کلمات در نوشته های شما بشود . پس تنها راهکار یک نویسنده جادویی شدن فقط نوشتن زیاد است !

و هیچ جایی برای نوشتن روزانه بهتر از وبلاگ خودتان نیست .

عضله های نویسندگی هم دقیقا مانند عضله های یک ورزشکار است و باید هر روز تمرین کنید تا قوی و قوی تر شوند !!

  • بازخورد گرفتن از مخاطب و خواننده ها

شما قطعا در شروع کار فریلنسری کارها و پروژه های زیادی ندارید که بخواهید از آنها بازخورد بگیرید و تجزیه و تحلیل درست و دقیقی از کارتان داشته باشید . و یا حتی شاید انقدر بازخوردهای کارفرماها در روزهای اول کاری بد و منفی بشد که کاملا افسرده و بی انگیزه شوید و برای همیشه فریلنسری را کنار بگذارید . پس بهترین مکان برای بازخورد گرفتن خصوصا در روزهای اول کاری نوشتن در وبلاگ و خواندن کامنت ها و نظرات خواننده هاست .

البته شاید بگویید در بین این همه وبلاگ چه کسی می آید و نوشته من را می خواند ؟ خب مشخصا همه نویسنده هایی که الان جزو معروف ترین نویسندگان در دنیا هستند در ابتدای کارشان هیچ کسی حاضر نبود حتی چند خط نوشته آنها را رایگان بخواند !! بهتر است در شروع کارتان و تا زمانی که خواننده ای پیدا کنید از دوستان و اعضای خانواده و فامیل بخواهید و خواهش کنید که به وبلاگ شما بیایند و نظر خودشان را در مورد نوشته شما به عنوان یک خواننده بگویند .

۳- روی موفقیت ها و اهداف تان تمرکز کنید نه روی شکست هایتان

تمرکز روی موفقیت ها به جای شکست در تولید محتوا

تمرکز روی موفقیت ها به جای شکست در تولید محتوا

مشخصا هیچ فرد نرمالی را نمی توانید پیدا کنید که از اخراج و بیکار شدن و شکست در کسب و کارش در همان لحظه اول خوشحال شود و بزند و برقصد !!

کار فریلنسری هم برخلاف تصور ما ممکن است حتی در حرفه ای ترین حالت هم اخراج و بیکاری و شکست داشته باشد . زمانی که شما بارها و بارها یک محتوا یا یک مقاله را برای کارفرما یا مشتری می فرستید و او هر بار آن را رد میکند و از شما می خواهد ویرایش کنید، در نگاه اول قطعا یک شکست به حساب می آید ، یا اگر ماه ها از شروع کار شما به صورت یک فریلنسر می گذرد ولی همچنان بیکار هستید و هیچ پروژه ای ندارید قطعا این می تواند نا امید کننده باشد . اما حرف من این است که قطعا چند روز یا چند هفته اول شکست را به عزاداری سپری کنید اما سعی کنید که زود زود خودتان را جمع و جور کنید و از این شکست هایتان در تولید محتوا درس بگیرید و از یک راه دیگر که تا به حال امتحان نکرده اید مسیر را ادامه بدهید .

در تولید محتوا هیچ وقت شکست نخورید!

در تولید محتوا هیچ وقت شکست نخورید!

فریلنسری تولید محتوا شغل و کسب و کار شماست نه تفریح ! پس بهتر است جدی با آن برخورد کنید و دقیقا مانند یک فرد فعال و مدیر صاحب بیزینس با کسب و کار خودتان برخورد کنید و تمامی راهکارهای مدیریتی و بازاریابی را باید یاد بگیرید .

اگر ۱۰ مشتری یا کارفرما کار شما را ۱۰ بار رد کردند سریع نا امید نشوید و از خودتان یک نویسنده بی استعداد بدون مخاطب نسازید . شاید در یک جای مسیر اشتباه می کنید . پس بهتر است به عقب برگردید و خودتان و کارتان را زیر ذره بین خودتان بگذارید و هر قسمتی که فکر میکنید مسیر را اشتباه رفته اید یا در مهارت نویسندگی دچار ضعف هستید پاک کنید و دوباره از نو مسیر را بسازید و هر روز در حال یادگیری مهارت های جدید در نویسندگی و کپی رایتینگ باشید .

به خودتان باور و اطمینان داشته باشید و فقط به اهداف تان در نویسندگی و تولید محتوا فکر کنید

 

مراقب باشید این ۸ اشتباه را به عنوان فریلنسر تولید محتوا مرتکب نشوید (تجربه شخصی نویسنده)

آموزش تولید محتوا

 

۴- با فریلنسرهای حرفه ای دوست باشید و مثل سریش به آنها بچسبید !

با فریلنسرهای تولید محتوای حرفه ای دوست شوید

با فریلنسرهای تولید محتوای حرفه ای دوست شوید

شاید یکی از راه های موفقیت در هر کاری پرس و جو و پیدا کردن افراد حرفه ای و صحبت کردن با آنها در هر موقعیتی است . مشخصا همه ما دانشجوها یا شاگردهایی را به یادمان می آوریم که بعد از پایان کلاس همیشه دنبال استادها یا معلم ها میرفتند و به صورت یک آدم کاملا سریش به آنها می چسبدند و حتی لحظه ای آنها را رها نمی کردند که به … بروند !! اگر می خواهیم در کار فریلنسری تولید محتوا موفق شویم باید یک جستجو کننده افزایش مهارت تولید محتوای سریش باشیم !!

 یعنی چی ؟ یعنی شما باید فریلنسرهای تولید محتوای حرفه ای را پیدا کنید و سعی کنید هر جوری که شده خودتان را به آنها برسانید یا در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با آنها ارتباط برقرار کنید و از تجربیات آنها استفاده کنید . درست است که شاید در روزهای اول بسیاری از آنها شما را بپیچانند و دنبال نخود سیاه بفرستند اما مطمئن باشید اگر یک نفر را هم در این بین پیدا کنید که کمی دلسوز باشد و عاشق یاد دادن برای شما بس است .

و در کنار سریش بودن برای یادگیری مهارت های تولید محتوا حتما در گروه ها یا کانال های تلگرامی که به صورت اختصاصی روی تولید محتوا کار میکنند عضو شوید .حضور در یک جامعه ای هر چند کوچک از متخصصین یک رشته می تواند به ما کمک کند تا حتی لحظه هایی که در حال استراحت و چرخ زدن در شبکه های اجتماعی هستیم هم به تولید محتوا فکر کنیم !

چگونه با وبلاگ نویسی و تولید محتوا روزانه حداقل ۱۲۰ هزار تومان درآمد کسب کنیم ؟

تولید محتوای سایت

۵- یک طرح بازاریابی برای خودتان بنویسید

طرح بازاریابی محتوا marketing plan

طرح بازاریابی محتوا marketing plan

اگر تا به حال حتی اسم طرح بازاریابی یا Marketing plan نشنیده اید اصلا غصه نخورید . من هم تا چند وقت پیش اصلا با این طرح آشنایی نداشتم . اما نوشتن این طرح برای یک فریلنسر تولید محتوا بر خلاف تصور عمومی یک کار ضروری است و بهتر است در اولین فرصت آن را بنویسید .

برنامه بازاریابی یا Marketing plan طرحی است که در آن شما باید برنامه ها یا فعالیت های تبلیغاتی یا بازاریابی ای که نیاز دارید انجام بدهید تا به موفقیت مورد نظرتان در جذب مشتری برسید را بنویسید . شما در این طرح بازاریابی باید به صورت دقیق مشخص کنید به چه نحوی و در چه زمان هایی باید این برنامه ها یا فعالیت ها را انجام بدهید .

 همه ما می دانیم که این روزها در هر نوع کسب و کاری این بازاریابی است که می تواند باعث شود یک کسب و کاری پابرجا بماند و به حیات خود ادامه بدهد یا در همان ماه های اول شکست بخورد و برای همیشه از بازار محو شود . شما هم به عنوان یک فریلنسر تولید محتوا اگر می خواهید در بازاریابی محتوا موفق شوید و سفارش محتوا داشته باشید باید یک برنامه دقیق بازاریابی برای خودتان بنویسید.

در انتها باید بدانید که هیچ فریلنسر تولید محتوایی در شروع کارش نمی تواند به صورت کاملا مستقل و بدون کمک گرفتن از دیگران در این حرفه موفق شود . درست است که خیلی ها با شنیدن نام فریلنسری فکر میکنند که دیگر از همه نظر آزاد هستند و فقط کافی است که تصمیم به شروع کار بگیرند و کار برای آنها ریخته است ! اما واقع بینانه تر این است که بدانید در شروع کارتان ممکن است کارفرماهای زیادی به شما اطمینان نکنند و پروژه های خود را به شما نسپارند . پس بهتر است در شروع کار فریلنسری حتما با  پلتفرم ها یا سایت هایی که به صورت تخصصی در زمینه تولید محتوا و سفارش محتوا فعالیت می کنند همکاری کنید .

 

 

This Post Has 4 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *